איזה סוג עור יש לי?

חצי פני אישה

מראה העור שלנו, המאפיינים המיוחדים לו ותגובותיו למצבים שונים, בתקופות שונות, מגדירים את סוג העור שלנו. מכאן, שארבע הקטגוריות שבהן נוהגים להשתמש – עור נורמלי, עור יבש, עור שמן ועור מעורב הן קטגוריות כלליות למדי. עור בוגר, לדוגמא, שמסווג בד"כ כעור יבש, יכול לסבול לעיתים מפצעים בעוד שעור של בני נוער לא יהיה שמן, אלא יבש.

יתרה מכך, סוג העור שלנו אינו קבוע ויכול למעשה להשתנות מספר פעמים לאורך החיים. הגורמים המשפיעים עליו הם פנימיים וחיצוניים.

 

בין הגורמים הפנימיים ניתן למנות:

– שינויים הורמונליים

– בעיות בריאותיות (כמו בלוטת התריס ופסוריאזיס)

– תזונה

– נטילת תרופות

– סטרס

 

 הגורמים החיצוניים כוללים:

– שינויים במזג האוויר

– חשיפה מרובה לשמש

– חשיפה לא מוגנת לשמש

– שימוש לא נכון במוצרי טיפוח.

 

המפתח, אם כן, הוא אבחון מדויק של סוג העור והתאמת מוצרי הטיפול לפי מצבו המשתנה. שימוש שגוי במוצרי טיפוח עלול אפילו להחמיר את מצב העור עד כדי כך שנחשוב שהמדובר בסוג עור אחר. שימוש בקרם לחות כבד ושמן, לדוגמא, יכול לגרום להתפתחות קומדונים (ראשים שחורים ולבנים). חומרים מייבשים עלולים לגרום לייבוש קיצוני של העור, לגירוי ולעיתים אף להופעת פצעונים, אם משתמשים בהם ללא הנחייה נכונה וללא מעקב מקצועי.

כל סוגי העור, צעירים ובוגרים, זקוקים ללחות, לנוגדי חמצון (אנטי-אוקסידנטים) ולמקדם הגנה מהשמש. מוצרים שטובים לאחד אינם בהכרח מתאימים לשני, גם אם לשניהם יש לכאורה את אותו סוג עור. במקרים החריפים יותר, ניתן לראות ששימוש במוצרי טיפוח באופן אקראי עלול לגרום לנזקים לעור ואפילו להשאיר סימנים.

העור הוא המעטה המגן של העור שלנו לכל חיינו. על מנת שהוא יהיה בריא, חזק ובעל נראות טובה, ההמלצה החד – משמעית שלי היא לא להיכנס 'להרפתקאות מיותרות' על סמך פרסומות או המלצות כאלה או אחרות. הפקידו את הבריאות והנראות של הפנים שלכם בידי קוסמטיקאית מוסמכת שתדע מה מתאים לעורכם בכל שלב ותלווה את הטיפול לאורך זמן וכן – השקיעו במוצרים איכותיים הנכונים לעור שלכם במדויק.

 

למידע נוסף וטיפים 

אני מזמינה אתכם לבקר באתר SPARK-IT.CO.IL

ולעקוב ב INSTAGRAM  וב  FACEBOOK

 

שרית פורת

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן