WANDERING STAR MUSIC FESTIVAL

כנרית בשמלה כחולה

פסטיבל המוסיקה הגדול ממלטה מתארח בתל אביב

עם  התזמורת הפילהרמונית הישראלית, סולנים ומנצחים בינלאומיים
בשני קונצרטים מיוחדים, ב- 10 וב- 12 במאי

פסטיבל המוסיקה הגדול ממלטה מתארח בהיכל התרבות בחודש מאי לשני קונצרטים גדולים בהם ינצחו המנצח הארמני סרגיי סמאבטיאן והמנצח הישראלי הבינלאומי דמיטרי יבלונסקי על התזמורת הפילהרמונית הישראלית.

הקונצרטים מאורגנים על ידי הקרן האירופית לאמנות. הקרן מארגנת תחרויות מוסיקה בינלאומית, חלקן מתקיים במלטה וחלקן מתקיים ברחבי העולם. וכן כמה פסטיבלים בינלאומיים למוסיקה המתקיימים במלטה.

כמה ימים לפני פרוץ הקורונה וסגירת השערים בארץ, הסתיימה בתל אביב תחרות בינלאומית לכלי נשיפה אותה ארגנה הקרן, בצד סדרת קונצרטים במסגרת פסטיבל המוסיקה WANDERING STARS.

עתה שנתיים אחר כך, חוזר הפסטיבל לישראל בשני קונצרטים מיוחדים שיתקיימו בהיכל התרבות בתל אביב.

בקונצרט הראשון שיתקיים ביום שלישי 10.5

ינצח המנצח האורח מארמניה, סרגיי סמבטיאן על התזמורת הפילהרמונית הישראלית

ויופיע הפסנתרן : דניס קוזוחין

בתכנית : פוצ'יני הפתיחה לאופרה מנון לסקו

Puccini : Manon Lecscaut Overture

שור: קונצ'רטו לפסנתר : מתוך מדף הספרים

Shor: piano concerto; from the Bookshelf

צ'ייקובסקי: סימפוניה מספר 5

Tchikovsky Symphony number 5

 

בקונצרט השני שיתקיים ביום חמישי 12.5

 ינצח דמיטרי יבלונסקי על התזמורת הפילהרמונית הישראלית

עם הסולנית סטלה צ'ן

בתוכנית בטהובן הפתיחה לאונורה מספר 3

Beethoven Leonore Overture No. 3

שור : קונצ'רטו לכינור

Shor Violin Concerto

ברליוז : הסימפוניה הפנטסטית:

Berlioz Symphonie Fantastique

על האמנים

דמיטרי יבלונסקי – מנצח

צ'לן ומנצח יליד 1962, שהיה מועמד לכמה פרסי גראמי על הקלטותיו. נולד במוסקבה למשפחה מוסיקלית. כבר בגיל 9 הופיע בקונצרט בכורה בנגינת הקונצ'רטו לצ'לו מאת היידן. במהלך הקריירה שלו כצ'לן הופיע על הבמות הבולטות ברחבי העולם ומופיע עם טובי הנגנים.

במקביל להופעותיו כצ'לן פיתח קריירה מרשימה כמנצח, ניצח על תזמורת רבות ברחבי העולם, יבלונסקי ניצח מספר פעמים על התזמורת הסימפונית ירושלים.

בשנת 1977 היגר עם אמו הפסנתרנית אוקסנה יבלונסקיה לניו יורק, ולפני מספר שנים השניים עשו עלייה לישראל. יבלונסקי הוא המנהל המוסיקלי של הווירטואוזים של קייב, מלמד בביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה, אוניברסיטת תל אביב ומכהן כראש המחלקה ליחסים בינלאומיים בבית הספר. הקליט מעל ל70 הקלטות של יצירות שונות .

לפני הקונצרט בתל אביב ינצח דמיטרי יבלונסקי על התזמורת הסימפונית ירושלים, בסדרת קונצרטים בדובאי.

 

סרגיי סמאבטיאן – מנצח

אחד המוזיקאים הארמניים הבולטים בתקופתנו, יליד 1987, בן למשפחת מוזיקאים. שמו נקשר לא רק לפעילות המוסיקלית שלו אלא לפעילות חינוכית תרבותית שהוא מרבה לעסוק בה בארצו. הוא המייסד והמנהל של התזמורת הסימפונית הלאומית של ארמניה. אותה הקים כשהיה רק בן 18. התזמורת הופיעה באולמות הבולטים באירופה והופיעה כתזמורת הבית בפסטיבלים רבים ברחבי אירופה. ובתחרות המוסיקה השנתית המתקיימת בירובן על שמו של המלחין חצ'טוריאן.

סמאבטיאן גם מנהל מוסיקלית את התזמורת הסימפונית של מלטה איתה הופיעה ברחבי העולם. כמו כן, יסד 4 פסטיבלים למוסיקה בארמניה. ומקדיש חלק ניכר מזמנו לקידום התרבות והמוסיקה הארמנית

ארגן את הקונצרט המיוחד שנוגן לציון 100 שנה לשואת העם הארמני בה השתתפו מאות  מוזיקאים, נגנים וזמרים. זכה בפרסים רבים ולביקורת מהללות.

 

 

דניס קוזוחין – פסנתר

החל ללמוד נגינה בפסנתר כילד, עם  אמו מורה ופסנתרנית. בשנת 2010 זכה בתחרות המלכה אליזבת, בבריסל. לאחר הלימודים ברוסיה עבר ללמוד באקדמיית המלכה סופיה במדריד, אצל הפסנתרן והמורה הדגול דמיטרי בשקירוב. וסיים את לימודיו באקדמיה בלייק קומו. היום המנטור שלו הוא מאסטרו דניאל ברנבוים.

קזוחין הופיע עם התזמורת הגדולות והבולטות בעולם, וכן מרבה להופיע בהרכבים ובפסטיבלים של מוסיקה קאמרית. בארץ הופיע בעבר עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית ותזמורות נוספות וכן הרבה לטול חלק בפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית בירושלים  בניהולה של אלנה בשקירובה.

סטלה צ'ן – כינור

הכנרת הצעירה, האמריקאית סטלה /צ'ן, זכתה בפרס הראשון בתחרות המלכה אליזבת בשנת 2019  לפני שנתיים זכתה במלגה מטעם קרן אברי פשיר במרכז לינקולן בניו יורק. בגילה הצעיר הופיעה כבר  עם תזמורת רבות ברחבי ארצות הברית בעולם וגם בישראל  היא גם הראשונה שזכתה בפרס רוברט לוין מאוניברסיטת ייל והיא הכנרת הצעירה ביותר שזכה בפרס בתחרות מנוחין.. בוגרת הקונסרבטוריון בניו אנגלנד, ועתה היא לומדת לתואר דוקטור בג'וליארד. על מוריה נמנים גם יצחק פרלמן ומרים פריד. היא מנגנת על כינור סטרדיורייוס שנתרם לה על יד קרן ניפון למוסיקה

 

המלחין אלכסיי שור:

מתמתיקאי ואיש מחשבים בעברו, שכתב וניגן פסנתר להנאתו עד שהמוסיקאי ונגן הויולה, אהרון דויד קרפנטר שמע את יצרותיו וביקש לנגן אותן. מאז החליט שור להקדיש את זמנו לכתיבת מוסיקה. יצירותיו נוגנו על ידי כנרים כשלמה מינץ, מקסים ונגרוב, ואדים ריפין וניקולאי זניידר ופסנתרנים כגון דניס קזוחוב, אינגולף וונדר ועוד. למרות הכשרתו כאיש מחשבים הוא מלחין את יצרותיו על הפסנתר.

 

 

Wandering stars festival

פסטיבל המוסיקה הגדול ממלטה מתארח בהיכל התרבות בתל אביב

השני קונצרטים

10.5 ו 12.5

מחירי הכרטיסים 100-290 ₪

למכירת כרטיסים – הפילהרמונית הישראלית *3766 או באתר.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן