תורת חיים

דמות אישה וכדור מרחף מעל ידיה

לא פעם אני נפגשת עם חברים, בני משפחה ומכרים שדעתם על אימון אישי באשר הוא… איך להגיד, בלשון המעטה לא מאמינים שיש בכוחו לשנות חיים, בשביל מה צריך את זה?חזון? מה יוסיף לי בכלל?, אני יודע מה שאני יודע?, זה סתם לבזבז כסף וכן הלאה טיעונים כאלה ודומיהם מטילים ספק בהשפעת תהליך האימון האישי על החיים.
נזכרתי באחד הקורסים בלימודיי האקדמיים בו נדרשנו להגיש עבודה סמינריונית על הערכים במקורות בהשוואה לאלה במקצועות הטיפוליים. אני זוכרת שהייתי מאד נרגשת לחוויה המקצועית כשמצאתי בתורה שלנו ובמפרשיה ערכי יסוד חשובים ומשמעותיים ביותר לפרט ולחברה שבכוחם לחולל חיים של איכות וצמיחה. קראתי עוד ועוד מאמרים עד שפגשתי בעוד מאמר כאילו לקוח מלימודי-ההכשרה שלי לאימון אישי, אני רוצה לשתף אתכם בחוויה הזו . המאמר מתייחס לחג השבועות בו קיבלנו את התורה ולוחות הברית, המאמר מספר לנו על התהליך המנטאלי, הרוחני והערכי שבני ישראל עברו מצאתם ממצרים, מהתפיסה המנטאלית של העבדות שנכפתה עליהם במשך שנות השעבוד במצרים, שנים שבהן הם הפנימו את קולות משעבדיהם ומבחינות רבות לא ידעו ולא הכירו מהם חיי בחירה ותקווה. כעבדים, נמנעה מהם יכולת הבחירה האישית, אשר מייחדת ומאפיינת את המין האנושי.
לאחר היציאה המרשימה ממצרים, קיבלנו מתנה גדולה, את הסוד הגדול שיש לכול אחד מאיתנו ולא תמיד יודעים איזה משאב עצום בידינו, לרוב הוא גם בשליטתנו, למשאב הסודי הזה קוראים זמן – 49 ימים, כשבכל אחד מהימים האלה עד לתום הספירה של 49 ימים, התקדמנו מעט מחיי עולל לחיי בוגר – אוטונומי בעל יכולת בחירה עצמית. כל יום שחלף קירב אותנו לחירות אמיתית, לא רק מבחינה פיזית, אלא גם מבחינה רוחנית ואינטלקטואלית.
במהלך שבעת השבועות שמנה עם ישראל ניפרד מסגנון החיים הקודם ותפיסה עצמית של עבד לעבר יכולתו לבחור – (בחירתו בתורה.)
מכאן התובנה המשמעותית כל כך כי אין ביכולתנו להותיר מאחור בין לילה, צורת חיים וצורת חשיבה. שינוי אמיתי – כלומר רכישת הרגלים טובים מועילים – דורש זמן. בדיוק בשל כך אנחנו לא מדלגים ישירות מפסח (היציאה ממצרים), אל חג השבועות (קבלת התורה), אלא מתקדמים צעד אחר צעד לעבר המטרה. כי שינוי אמיתי דורש זמן ונחישות.
כשאנחנו מנסים להשיג את המטרות הגדולות שלנו – כמו לשלוט בצורה טובה יותר במידת הכעס או להפסיק להתלונן, להצליח ביחסים ו/או בעסקים עלינו לפרק את המשימות הגרנדיוזיות האלה למשימות קטנות, ולהתקדם לעבר השגת המטרות שלנו בהדרגה, וכן בתהליך הזה ברוב המקרים, אני מאמינה שאימון יכול לסייע. למה? כי בנוסף למה שנאמר עד כה מתווסף לכך אופי החיים המודרניים שהכול נמצא בהישג יד ואפשרות לסיפוק מיידי. אנחנו מצפים לתוצאות מהירות כשאנחנו מתחילים בדיאטה, או פותחים עסק, ושוכחים ששינוי בר-קיימא דורש שינוי הדרגתי של ההרגלים. אפילו ההר הגבוה ביותר נכבש בצעד אחד בכל פעם.
זיכרו כי שינוי אמיתי דורש זמן ונחישות.
מאחלת לכולם עצמאות בחשיבה וחירות בבחירות הנכונות לצמיחה והעצמה.
שלכם
דליה שגב פרץ
מאמנת אישית לשינוי וצמיחה
0505392446

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן