מחברת

גבר מנגן על גיטרה

מחברת היא אוסף דפי נייר הכרוכים ביחד לצורך כתיבה בהם. המחברת משמשת בעיקר תלמידים בבית ספר, אך גם לצרכים, וכותבים בה בכתב יד באמצעות מכשירי כתיבה. בעבר נעשה שימוש נרחב בתחומים רבים ומגוונים בחיי היום-יום, אך עם חדירת המחשב והמדפסת לכל תחומי החיים, מתמעט בה השימוש.

האם אתם זוכרים את המחברת הראשונה שלכם? למיטב זכרוני אני פגשתי את המחברת הראשונה שלי בכיתה א', למעשה קבלתי 3 מחברות שונות: מחברת עם דפים לבנים חלקים, מחברת משובצת ומחברת שורות. באמצעות מחברת השורות למדנו להכיר ובעיקר לכתוב את האותיות שלאט חברו למילים. במחברת המשובצת התוועדנו לספרות שהפכו לתרגילים ופתרון בעיות ובמחברת החלקה יכולנו לצייר ולתת מקום לדמיון.

אם להודות על האמת הרי שכילדה לא ממש אהבתי ללמוד ולא פעם הייתי כותבת במחברות או בחוברות עבודה מהרהורי ליבי ומהדמיון תשובות לא רלוונטיות, ותתפלאו לעיתים זה עבד לי מצוין אך לפעמים לצערי עלו עלי. במהלך השנים בבית הספר היו לי כמו לכולנו מחברות רבות, בגדלים ובדפים שונים אך לא אהבתי לכתוב ולא ייחסתי להן חשיבות. מחברת היתה עבורי כלי שרת לתלמידה שהייתי.

השינוי חל בי אחרי שהשתחררתי מהצבא. יכולתי לבחור מה אני לומדת ובחרתי כמובן נושאים שעניינו אותי וקידמו אותי להשיג את המטרות שלי, כמו למשל לימודי תעשיה וניהול, חשבות שכר, גרפולוגיה ועוד. היום יחסי ללימודים השתנה לגמרי, אני מבינה שהם אלה שאפשרו לי הקמת עסק בעבר והכשירו אותי לעיסוקי היום בהכוונת וליווי אנשים.

כיום אני רואה את הלימודים באור אחר כי בעיניי ידע הא כוח אשר משמש אותי לא רק עבורי אלא עוזר לי לתת יד ולהאיר את דרכו של האחר. בכל פעם שאני פוגשת בלימודים שיטה חדשה שעוזרת בהובלת שינוי או הקלה בחיי, אני מחפשת את הדרך להעביר לתווך אותה לכמה שיותר אנשים.  

ונחזור למחברת, מה למעשה תפקידה? המחברת היא המיכל שאליו אנו שופכים את החוויות שצברנו במהלך היום. דרך הכתיבה אנו נותנים דרור לרגשות בין אם הם רגשות של אושר ושמחה ובין אם הם רגשות של כעס, תסכול ועצב. מומלץ להקדיש בכל יום כעשר דקות לכתיבה של החוויות שאספנו ולצידן חלומות שהיינו רוצים להגשים. חשוב גם מדי פעם לחזור ולקרוא את מה שכתבנו ולנסות ללמוד מהן מנקודת מבט שונה, מהתבוננות יותר רחוקה, שמערבת גם את השכל לצד הרגשות.

בשלב הזה כבר ברור שלא משנה אם היא מחברת חלקה, שורות או משבצות. מה שחשוב הוא שנכתוב, נלמד להכיר את עצמנו טוב יותר ונפעל להגשמת החלומות.

עם מחברת השירים שלי אני יושב ולך כותב.
מנסה לחבר משפט שללב שלך התחבר.
את כל כך מיוחדת אין לי עוד מה לספר.
את פשוט מושלמת לך אני כותב.

מחברת השירים – נאור כהן

 

מאחלת לכם ללמוד ולעשות את מה שאתם אוהבים מקווה שתשתמשו ברעיון שלי שהוא מוכח להצלחה

בהצלחה לכם !

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן