מזרח ומערב

גלעד אבנים בחוף

כשאני חושבת על מזרח ומערב והקוטביות ביניהם. על השונות ביניהם. על הפערים ביניהם נראה כי לא ניתן לגשר ביניהם. זה גם מה שקורה במדינה האהובה שלנו. ובכל זאת אני רוצה לדבר על אינטגרציה ועל השלמה בין הקצוות הללו.

הרפואה הקונבנציונלית מגיעה מהמערב. הכל מדעי, מדוייק, כל הזמן בסימן קידום והתפתחות. הרופאים נצמדים למקצועיות שלהם וגם הם כל הזמן מתפתחים, אבל נוצרה בעיה חדשה – נוצר איזשהו חלל שלא היה קיים קודם כשהרופא היה אישי, וידע והכיר את החולה מזוויות שונות, גם הפיזי וגם הנפשי. כיום רוב הרופאים מתעסקים בפן הפיזי, באיבר עצמו לא באדם, וכך המודרניזציה והמחשוב גרמו לרפואה להיות קרה ואפילו לפעמים מנוכרת. הפן האנושי המחבק המתעניין נעלם.

וכאן באה הרפואה המשלימה (כשמה כן היא) שהגיעה מהמזרח ותורה זו נכנסת בדיוק לחלל הזה שנוצר. הרפואה המשלימה באמת משלימה את מה שחסר לרפואה השמרנית.

המגע האנושי כמו רפלקסולוגיה, עיסוי, טווינה, האינטראקציה שנוצרת בין מטפל מטופל, האינטימיות, קשר העין והמגע והשיחה. שימוש בתרופות טבעיות כל אלו הן לא תחליף לרפואה אך הן תוספת נכבדה לרפואה.

הרפואה מהמזרח מגיעה עם ידע עתיק ועתיר חכמה אז הנה לכם אינטגרציה מושלמת והלוואי ואינטגרציה כזו תתקיים גם בין המזרח והמערב בארצנו. אש העדתיות תיפסק ונחיה בשלום ואהבה.

הניה אורן – גופנפש נשמה

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן