יצירה חיובית

גבר שוכב בשדה

כמה פעמים שמענו, במיוחד מאז התפרצות הקורונה, "תחשבו חיובי ודברים טובים יקרו לכם". טוב, אני במקרה מאמינה שזה נכון: אכן יש לנו את הכח לגרום לדברים טובים לקרות לנו כשאנחנו במצב רוח טוב, או במחשבות אופטימיות.

אבל מה לעשות כשכל הדברים הרעים קורים באותו זמן? מה עושים כשבמרווח של שלושה חודשים מקבלים חדשות רעות זו אחר זו: אבא שלך חולה במחלה סופנית ואחותך לא רוצה לעזור, הבת שלך צריכה ניתוח ואחריו שנה של תפקוד מוגבל, בת הזוג שלך פוטרה וכל המקומות מציעים משכורת נמוכה בלפחות 25 אחוז מהקודמת… והצרות ממשיכות לצוץ ולהצטבר. ואלו רק דברים קטנים טריוויאליים – שלא יהיה יותר גרוע.

איך, במצב כזה, אתה מוצא את המחשבות החיוביות? איך שהוא, משפטים כמו "לפחות אף אחד לא מת", או "שלא יהיה יותר גרוע", לא ממש עוזרים לראות את הצד החיובי.

החודש אני לא אזמין אתכם ליצירה ממשית, מקרטון או חוטים, החודש אשמח שתצטרפו אליי ליצירה מחשבתית, יקרת ערך שלא עולה גרוש! היא כן תעלה לכם בכנות, במאמץ למצוא בתוך ליבכם, לפעמים עמוק בתוך הלב, את הדבר שיעלה לכם את החיוך על הפנים בכל מצב, דבר כזה שיאיר לכם את היום גם באמצע הסופה הכי חזקה של החורף.

לפעמים זה מקום שתמיד גורם לנו להרגיש בטוחים, או אדם שתמיד גורם לנו להצליח, או חפץ שמאוד מוצא חן בעינינו והוא תמיד באותו מקום. כן, מחשבות חיוביות הן לא אותו דבר לכולם, ולכן מה שיכול לעזור לנו להגיע לשם זה לא אותו דבר, אלא אותו תהליך, וגם זה רק בערבון מוגבל.

אז איך עושים את זה? הנה כמה שלבים פשוטים להתחיל במסע אחר המוח המואר – המקום של המחשבות החיוביות:

  1. סדרו לכם סביבה נוחה, לא רק למגע אלא גם מבחינת עוצמת האור, הטמפרטורה, רעש הרקע – או בכלל שקט מוחלט, אנשים או התבודדות, עיניים עצומות או פקוחות וכו'; והכינו בהישג יד מחברת ועט.
  2. חישבו על סיטואציה שבה הייתם מאושרים מבלי שזה יהיה תלוי באדם אחר. זה לא חייב להיות התרחשות מהעבר: תחלמו בגדול! והכוונה היא לא סיטואציה בה הייתם לבד, אלא אחת שבה האושר ומצב הרוח הטוב באו מתוככם, ולא כתגובה לפעולה של אדם אחר.
  3. התרכזו בסיטואציה הזו ותבחינו בכמה שיותר פרטים מסביב (התחילו עם הרשימה של נקודה ראשונה, והמשיכו משם)
  4. כשאתם בטוחים שלא תשכחו במה מדובר, ושיש לכם את כל הפרטים שיכולתם להוסיף, תתחילו לרשום במחברת דברים שאתם יכולים להשיג כבר עכשיו ובקלות: צליל מסוים, ריח, צבע, קול של אדם, מגע של אדם או דבר, נסיעה למקום וכו. עדיף לא להתמקד במאכל או שתייה, שלא נפתח התמכרות לא בריאה.
  5. שימרו על הרשימה וכשתצטרכו מדריך למחשבות חיוביות, תתחילו לסובב את עצמכם עם הדברים מהרשימה.

אז שנה של מחשבות מוארות, עם הרבה הצלחות והרבה חיוביות, שאף פעם לא תהיה התוצאה לבדיקת קורונה 😉

 

אירינה דלח – מדריכה למלאכות יד

054-7512730; [email protected]

RedCat – סדנאות וערכות יצירה

https://www.bizmakebiz.co.il/Home/Products

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן