דואו ושלישייה

קרדיט יחצ Erika Geldsetzer

מפגש בסדרה 'השראה' באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

מנחה המפגש: ד"ר רון רגב

9.1, אולם נבון, קמפוס גבעת רם, ירושלים בשעה 20:00

בקונצרט ישתתפו הפסנתרן האנגלי איאן פאונטיין, הכנרת מגרמניה אריקה גלדזצר, מהאמנים המובילים בדורם באירופה, והצ'לן הישראלי צבי פלסר, מבכירי הצ'ילנים הישראליים.
איאן פאונטיין זכור לקהל הישראלי מזכייתו בפרס הראשון בתחרות רובינשטיין בשנת 1989.
בתוכנית הקונצרט: אלגר סונטה לכינור ולפסנתר, יאנאצ'ק "פוחדקה" לצ'לו ולפסנתר", ברהמס שלישיית פסנתר.

הסדרה 'השראה' מוקדשת ליצירות שהולחנו בהשראת סגנונות, מלחינים ויצירות אחרות.
"ספרות המוסיקה איננה קיימת בריק", אומר עורך הסדרה, ד"ר רון רגב ומסביר: "כל מלחין וכל יצירה מכילים בתוכם, מעבר להשראה ומלאכת מחשבת, את סך כל הידע וההשפעות אליהם נחשף המלחין כאשר כתב את יצירתו. לרוב מדובר בהשפעות סגנוניות ותהליכים שאינם מודעים, אך לעתים המלחין בוחר באופן מודע לעשות מחווה ל עמיתיו, ואף לצטט יצירות אחרות".

איאן פאונטיין
הזוכה הצעיר ביותר בתחרות ארתור רובינשטיין בעת זכייתו בתחרות בשנת 1989 בגיל 19. במהלך הקריירה שלו הוא הופיע בכל רחבי העולם עם תזמורות מובילות כמו הסימפונית של לונדון תחת שרביטו של סר קולין דיוויס, הפילהרמונית הישראלית עם זובין מהטה, הפילהרמונית של צ'כיה ועוד רבות אחרות. הוא הוזמן לנגן בקרקוב שבפולין באירוע לציון 150 שנה למותו של שופן. פאונטיין ערך רסיטלים רבים באולמות הנחשבים באירופה ובארה"ב ולקח חלק בפסטיבלים מרכזיים שאליהם הוזמן. בשנים האחרונות הוא החל לנצח ובארץ נצח על התזמורת הקאמרית הישראלית. מאז 2001 הוא משמש פרופסור לפסנתר באקדמיה המלכותית בלונדון. הוא ישב בחבר שופטים של כמה תחרויות בינלאומיות לפסנתר, בין היתר בתחרות רובינשטיין בשנת 2011.

אריקה גלדזצר
נולדה למשפחה של מוזיקאים. התשוקה שלה היא מוזיקה קאמרית. בשנת 1995 היא הקימה את "רביעיית פורה" (Faure Quartet) שמאז הקמתה פעילותה ענפה ביותר. הרביעייה משתתפת בפסטיבלים ובקונצרטים חשובים ורבים וזוכה להצלחה גדולה. בין השנים 2012 ל-2016 הרביעייה שימשה כהנהלה אמנותית לפסטיבל Festspielfrühling Rügen.
כסולנית, הופיעה אריקה גלדזצר עם תזמורות רבות. מ-2009 עד 2012 היא לימדה ב-Villa Musica, התאחדות המוזיקה הקאמרית הגרמנית. היא מוזמנת לפסטיבלים רבים של מוזיקה קאמרית ברחבי גרמניה ואירופה. גלדזצר נותנת שיעורי מאסטר-קלאס ברחבי אירופה ובארה"ב. משנת 2014 היא מחזיקה במשרת הוראה באוניברסיטה של האמנויות בברלין Universität der Künste Berlin.

אריקה גלדזצר ואיאן פאונטיין מופיעים מאז 2011 כדואו. הם מוזמנים באופן קבוע לנגן באולמות הקונצרטים החשובים בעולם.

צבי פלסר, צ'לו

צבי פלסר, זוכה בתחרות הבינלאומית במרכז קנדי בוושינגטון, מופיע בישראל, אירופה וצפון אמריקה, וזוכה להצלחה אצל הקהל ואצל הביקורת המקצועית. כשהיה בן 17, הופיע לראשונה על בימת אולם ה"קרנגי" בניו-יורק, כשניגן לצידם של אייזק שטרן ופנחס צוקרמן. הוא שב לאותו אולם כעבור שלוש שנים כשניגן כסולן עם תזמורת "ג'וליארד" בניצוחו של זובין מהטה. מאז הופיע כסולן עם תזמורות חשובות רבות בהן התזמורת הפילהרמונית הישראלית בניצוח זובין מהטה, התזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורת הפילהרמונית של באפלו, התזמורת הסימפונית הלאומית NSO , התזמורת הקאמרית של מינסק ותזמורות רבות אחרות. עוד הופיע יחד עם הכנר גיל שחם בסיור קונצרטים, כשהם מנגנים את הקונצ'רטו הכפול של ברהמס עם המנצח סר נוויל מרינר ועם תזמורת האקדמיה סנט מרטין אין דה פילדס. צבי פלסר ניגן רסיטלים בצרפת – בכללם הופעות באולם ה"לובר" בפאריס, בגרמניה, שוודיה ופינלנד. הוא הופיע כנגן רסיטלים באולמות הקונצרטים החשובים ביותר בעולם, ביניהם מרכז לינקולן, מרכז קנדי, מרכז סנט לורנס לאמנויות בטורונטו ואולם מרקין בניו-יורק. צבי פלסר הופיע בפסטיבלים רבים בהם פסטיבל מרלבורו, פסטיבלי פרו ושלזוויג-הולשטיין (גרמניה), פסטיבל סרוונטינו (מכסיקו), פסטיבל ישראל (ירושלים), פסטיבל לפלנד (שוודיה) פסטיבל מונפלייה (צרפת) ופסטיבל קוהמו (פינלנד).
.
צבי פלסר הוא בוגר ביה"ס ג'וליארד, שם למד אצל זארה נלסובה. עם מוריו נמנו צבי הראל בישראל ודיוויד סויר בארה"ב. הוא מנגן על צ'לו גואדניני המושאל לו ע"י קרן התרבות אמריקה-ישראל. בשנים האחרונות מלמד צבי פלסר באקדמיה למוסיקה בירושלים.

דואו ושלישיה – קונצרט מיוחד ,מפגש בסדרה 'השראה' באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים
9.1 יום שלישי בשעה 20:00
אולם נבון, קמפוס גבעת רם, ירושלים.
מנחה: ד"ר רון רגב
בהשתתפות:
איאן פאונטיין (אנגליה), פסנתר.
אריקה גלדזצר (גרמניה), כינור.
צבי פלסר צ'לו
בתוכנית:
אלגר סונטה לכינור ולפסנתר אופ. 82
יאנאצ'ק "פוחדקה" לצ'לו ולפסנתר.
ברהמס שלישיית פסנתר אופ. 87.
כרטיסים: 80 ₪. לרכישה: רינתיה נסים [email protected] 052-3836601
לפרטים נוספים: חנה אנגלרד [email protected] 02-6759907

"Duo and Trio" – Special Concert . Concert in the series "Inspiration", The Jerusalem Academy of Music and Dance.
Tuesday 9/1 at 20:00, Navon Auditorium in Givat Ram.
Tickets: 80 NIS. Reservations at 052-3836601 or [email protected]
More info: Chana Englard: 02-6759907, [email protected]
Lecturer: Dr. Ron Regev.
With:
Ian Fountain (England), Piano
Erika Geldsetzer (Germany), Violin.
Zvi Plesser, Cello.
Program:
Elgar Sonata for violin and piano, op. 82
Janáček "Pohádka " for cello and piano
Brahms Piano Trio op. 87

ענת מרומי יחסי ציבור 03-5076032, עדי שטרסמן 052-8564444, ענת מרומי 052-8133813

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן