אישה

אישה

מדי שנה בשמיני לחודש מרץ מציינים את יום האישה הבינלאומי. כשאני חושבת על אישה, באופן אסוציאטיבי די מהר עולה לי דמותה של אימא שלי זכרה לברכה. אימא שלי הייתה אישה צנועה וענווה, שרוב שנות חייה לא עבדה מחוץ לבית, היא הייתה עקרת בית. הסיבה לכך שהייתה עקרת בית לא נבעה מעצלות או חוסר אנרגיה אלא אבא שלי, איש משפחה חם, שאמר לה "אל תעבדי, אימא שלי תמיד עבדה ממש קשה ואת תהיי נסיכה ולא תצאי לעבוד".

בעיניי אימא הייתה מלכה, תמיד נכחה עבור כולנו, הייתי בין אלה שזכו בטוב ליבה ובטוטליות שלה,  כי בעיניה זו הייתה המהות – לראות את האחר, להקשיב לו, לספק את צרכיו במידת הניתן, לעטוף בחום ואהבה ועוד…. והאחר כלל כמובן את בני משפחתה במעגל הקרוב כמו הילדים ובעלה ובשלב מאוחר יותר הנכדים, אבל היא בהחלט הגיעה גם למעגלים רחוקים יותר כמו הורים, אחים, אחיינים, חברים וגם שכנים, כל אדם באשר הוא היה ראוי וזכאי מבחינתה.

בגיל ההתבגרות בשיחות בינינו הבהרתי שלדעתי אישה צריכה להיות עצמאית, לצאת לעבודה ולהרוויח כסף על מנת לא להיות תלויה באחר. השיחות כנראה השפיעו עליה ובשלב מסוים היא  יצאה לעבוד. מאחר ולא למדה מקצוע בצעירותה היא טיפלה בפעוטות לפרנסתה. כל פעם תינוקות אחרים זכו בה כמטפלת, עם נאמנות שאין דומה לה. אני זוכרת את השמחה שלה על המשכורות שלה שהוסיפו להכנסה המשפחתית.

השנים חלפו וכשאני בוחנת את עצמי, תמיד עבדתי, ותקופות ארוכות במשרה הרבה יותר ממלאה,  כל זה לצד מטלות הבית וגידול הילדים. לא תמיד זכיתי לעזרה במטלות הבית הרבות מבן זוגי. אך עם עזרה או בלעדיה מה שמנחה אותי וממלא אותי בסיפוק הוא מיצוי עצמי. בעיניי כל אדם צריך להיות בעשייה שתספק אותו ותעניק לו כוחות להתמודדות בכל אחת מגזרות החיים גם באלה המאתגרות שלא תמיד קל בהן.

באותה דרך לדעתי יש לבחון גם זוגיות חדשה, כמו למשל אצל ילדיי שנמצאים בשלבים שונים של בניית הזוגיות שלהם. בני הזוג צריכים ללמוד להתמודד עם המטלות והאחריויות השונות. ברור שאנו שונים האחד מהשני וכל אחד נמצא על הסקלה במקום אחר, ולכל אחד נכונה התנהגות אחרת.  

אני מאוד מאמינה בעצמאות ולמדתי לעשות הרבה דברים ולא להיות תלויה באחר. חשוב לדעתי גם לבחור איזה תפקידים נשמח שאחרים ייקחו עליהם אחריות. חשוב להאמין בעצמי, להכיר את החוזקות והחולשות שלי, ולחיות בשלום עם השלם שבתוכי. ההיסטוריה מלמדת שתמיד היו נשים נוכחות. אני מאמינה שאנו לא צריכות להילחם אלא להוכיח את עצמנו באמצעות הנוכחות שלנו ובאופן הזה להתקדם.

מאחלת לכל אחת בדרכה לחוות הצלחה

 

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן