אהבה ופילים

4 בובות פילים

אהבתה הגדולה של אימי ז"ל מלבד אהבתה לאבי ז"ל היתה פילים, לכן הפעם את הכתבה הזו אקדיש בחלקה לאימי ז"ל.

כידוע לכם הפיל הוא הבעל חיים הגדול ביותר כיום. הוא חי בעדר שמורכב לרוב מפילות וגוריהן.

הזכרים לרוב בודדים וחיים מחוץ לעדר ומתקרבים אליו רק בתקופת החיזור והזיווג. הריונה של פילה נמשך כ – 22 חודש. גור הפיל צמוד לאימו עד היותו בוגר.

בניגוד לבעלי החיים האחרים הפילה המבוגרת היא זו שמנהיגה את העדר. העדר מורכב מקרובות משפחה וכולן תלויות בניסיון חייה של הפילה המבוגרת. תכונה זו מזכירה לי מאוד את אימי שבמשךכל חייה היו סביבה נשים וגברים כאחד שבאו והתיעצו עימה על כל מיני סוגיות, אף על פי שאימי לעולם לא למדה פסיכולוגיה, הדרכת הורים, יעוך עסקי ועוד… כל מה שידעה בא לה מניסיון חיים ומקריאת ספרים.

בדומה לאימי גם אני כזו, חברים וחברות, בעלי עסקים, צעירם ומבוגרים יותר באים אלי להתיעץ, לשאול ולקבל תשובות. זוהי אחריות גדולה ולכן המון פעמים כמו אימי אני ממליצה לפנות לגורמים מקצועיים נוספים. לפיל גם זיכרון מפותח מאוד: זיכרון לטווח ארוך, זיכרון והבנת ההתנהגות האנושית וזיכרון מקומות.

גם לאימי ז"ל ולי זיכרון ארוך מפותח, זוהי זכות וכמובן יכולת נהדרת שעעזרה לאימי לא פעם ולא פעמיים. לפיל גם תודעה עצמית גבוהה מאוד וכן אינטליגנציה רגשית גבוהה מאוד.

אתם בטח שואלים את עצמכם עדיין מה הקשר של אמי ז"ל ואהבת הפילים? הכל קרה בנסיעתה הראשונה לקניה. כמו שהיא נהגה לספר איך שהיא ראתה את עדר הפילים הראשון היא מיד התאהבה והרגישה בתוכה שכניראה בשלב כל שהו היא היתה מנהיגת עדר פילים. למרות גודלו העצום של הפיל, אף על פי שהוא מגושם היא ראתה ביצור הזה המון צדדים שאפיינו אותה עצמה, המשפחתיות, המנהיגות, ההתמדה להגיע למקורות מים והאמהות. מאותו טיול היא גם התחילה את אוסף הפילים שלה.

לאט לאט אוסף זה גדל בעזרת חבריה, מכיריה וכמובן בעזרתנו. גם כשהיא חלתה צמוד למיטתה בבית חולים היה פיל. עבורי אימי היתה בעלת עוצמה, היא תמיד התמידה בכל אשר התחילה, היה חשוב לה לשמור על העדר שלה ולהוביל אותו לחוף מבטחים, אפילו כמו פיל שמפחד מדבורים אימי גם פחדה מהן.

כשפינינוי לפני שנתיים את ביתם של הוריי כל אחד לקח למזכרת פיל אחד או שניים, לעומתם אני לקחתי קצת יותר ועבורי הם מזכרת וגם פינת זיכרון.

על קברה גם מופיעות מילות אלו:"צלחת את החיים כפיל (בעל החיים האהוב עלייך) עם הרבה התמדה, נועם ונאמנות "

בכל אדם לרוב מסתתר בעל חיים שמאפיין את אופיו והתנהגותו. אם תחשבו על זה בטח תמצאו ותופתעו לגלות זאת.

בתמונות חלק מאוסף הפילים של אימי ז"ל (קניה. תאילנד והודו )

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן