Into the Woods אל תוך היער

אישה

המחזמר עטור הפרסים של סטיבן סונדהיים

שעובד לסרט בכיכובם של מריל סטריפ, אמילי בלנט, ג'יימס קורדן וג'וני דפ

מילים ולחנים: סטיבן סונדהיים, מחזה: ג'יימס לפיין

במאי: יעקב אמסלם, מנהל מוזיקלי: דיוויד ולדמן
כוריאוגרפית: שרון אטון-מורלי, מפיקה: פטריס פרז
תלבושות: ז'נט קתרינה/פטריס פרז, תפאורה: ז'נט קתרינה/יוכי לוין

35 שחקנים ורקדנים, בהם 9 ילדים

8 הצגות ברחבי הארץ.
מוצאי שבת 9.3 , תיאטרון אורון ערד ב-20:30

כל השאר ב-19:30:
יום שני 11.3, תיאטרון גבעתיים
יום רביעי 13.3, היכל התרבות מודיעין
יום ראשון 17.3, אולם עיר ימים, נתניה
יום שלישי 19.3, היכל התרבות אשקלון
יום ראשון 24.3 תיאטרון ירושלים
יום רביעי 27.3 אולם יד לבנים רעננה
יום ראשון 31.3, המשכן לאמנויות הבמה באר-שבע

המחזמר יבוצע באנגלית עם כתוביות בעברית
כרטיסים במחיר 85-120 שקלים בטלפון 08-6414081 ובאתר www.negevlightopera.com

התיאטרון הותיק דובר האנגלית "לוגון" מבאר שבע מעלה את המחזמר אל תוך היער. המחזמר עלה לראשונה בברודווי ב-1987 וזכה בכמה וכמה פרסי טוני.
ב-2014 יצא עיבוד קולנועי של דיסני למחזמר, בכיכובם של מריל סטריפ, אמילי בלנט, ג'יימס קורדן וג'וני דפ

אל תוך היער מספר מחדש את קורותיהן של דמויות מוכרות מאגדות האחים גרים. הקו המנחה המחבר ביניהן הוא סיפורם המקורי של אופה מקומי ואשתו היוצאים בשליחותה של מכשפה זקנה למצוא פריטים לשיקוי, ובתמורה, הם יזכו לילד אליו הם מייחלים.
העולם של סונדהיים קסום, אך אפל, מסתורי, שנון ומצחיק אך גם מאיים. הוא עוסק בחיים אחרי שהמשאלות מתגשמות. בחומרים מהם בנויים החיים האמיתיים של הנסיכים והנסיכות, שנמשכים אחרי ההתאהבות "עד עצם היום הזה".

לכותב ומלחין המחזמר, סטיבן סונדהיים, ימלאו במרץ הקרוב שמונים-ותשע שנים. אף שסונדהיים ראה באוסקר המרשטיין השני, התמלילן המצליח של צלילי המוזיקה, אב רוחני, הרי שכתיבת ה"בן" שונה תכלית שינוי מזו של ה"אב". בעוד שהמרשטיין העיד על עצמו כמי שאוהב "עצים ודשאים ירוקים", ו"לא מאוד מתעניין באירוניה", הרי שסונדהיים ידוע כמי ששכלל את האירוניה כאמצעי הביטוי הראשי שלו.
אמנם בין עבודותיו הראשונות היתה כתיבת המילים בלבד לסיפור הפרברים, אך מחזות-הזמר אותם כתב וגם הלחין החל משנות השבעים – ביניהם קומפני (שכעת זוכה להפקה מחודשת בלונדון), Follies, סויני טוד, ובעליצות נמשיך לנוע (שכעת זוכה להפקה מחודשת בניו-יורק) – צללו לעומקי הנפש באופן שלא נהוג היה לפני כן במחזות הזמר.

ניתן איפוא היה להבין את חששם של אוהבי אל תוך היער, ממחזות-הזמר הפופולריים ביותר של סונדהיים, טרם יציאת הסרט של דיסני ב-2014. גם אם המחזמר מלא בקריצות ובהומור, יש בו הרבה מן האופל, על כל המשתמע ממטפורת היער, וחוויות ה"למידה" השונות שהוא מזמן. כשהמחזמר עלה ב-1987 היו הורים שמיהרו לצאת מהתיאטרון עם ילדיהם, כשנוכחו לדעת שאחת מהדמויות האהובות מהאגדות נהרגת. המעריצים חששו שאולפני דיסני לא יהיו נאמנים לרוח האפלה הזו. זאת ועוד, בראיונות מקדימים סונדהיים עצמו אישש חלק מהחששות הללו באופן שהתפרש כהמתקת חלקים בעלילה. רבים מהמעריצים נשמו לרווחה כשנוכחו לדעת שהקסם המצופה מהחוויה הקולנועית לא הביא לפשרות בלתי נסלחות. בנוסף, הסרט היה אחד מחמשת הסרטים המכניסים ביותר שעלו באותו חג המולד.

כמו מרבית יוצרי המחזמר האמריקאי, גם סטיבן סונדהיים יהודי, הגם שאין לו חיבור חזק ליהדותו.
הוא הודה שעד שעבד עם לאונרד ברנשטיין על "סיפור הפרברים" לא ידע להגות את צמד המילים "יום כיפור". אייל שרף, מרצה וזמר המתמחה בתרומה היהודית לברודווי, אומר שבכל זאת ניתן למצוא באל תוך היער משהו מן הנפש היהודית. "במרכז העלילה מצויה היכולת לחבור יחדיו ולהתגבר על אסון כבד, כקהילה", הוא מסביר. "אפשר לראות את "לא עוד" כשיר היהודי במחזמר – 'לא עוד ענקים מחרחרי מלחמות. האם איננו יכולים פשוט לחיות את חיינו עם ילדינו ונשותינו? עד שיגיע היום המאושר, איך נוכל שלא לתהות אילו רעות עוד ממתינות.'
אם נקבל את העובדה שאלמנטים שונים בכל סיפור ידברו לבני כל תרבות באופן הייחודי להם, נוכל לומר שאל תוך היער – סיפורם של סינדרלה, רפנזל, ג'ק וכיפה אדומה – הוא גם הסיפור שלנו".

תיאטרון לוגון נוסד לפני 37 שנה על ידי ד"ר אד שפיץ, מומחה לאלרגיות וזמר תיאטרון. התיאטרון הוא זכה לשבחים מאושיות תיאטרון כנתן דטנר בתפקידו כמנהל תיאטרון באר שבע, וממנחם גולן.
התיאטרון מכשיר את המשתתפים במשחק, ריקוד, שירה ודיקציה. הוא מטפח שחקנים כיפתח מזרחי (היירספריי), רות כהן (שרק), ואילן שכטמן (היפה והחיה).
בין הכוכבים השנה: מייקל הרמן- המוכר מפרסומת של של בזק, פטריס פרז כמכשפה. גידי נגן בתפקיד ג'ק ועוד.

לפרטים נוספים: הילה קומם 052-3534666, 03-7316561.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן