5 דברים לשים לב אליהם כשבונים אתר

אילוסטרציה מסכי מחשב

לפני שבונים אתר אינטרנט יש הרבה דברים שבעלי עסקים רבים לא מכירים אבל חשוב מאוד לבדוק. לאחר עבודה רבה למול בעלי עסקים שלא הכירו את הטיפים החשובים הבאים, החלטתי לפרט אותם כאן בקצרה כדי לסייע לכם להתחיל לבנות אתר ברגל ימין ולהמשיך לעתיד בטוח שבו השליטה בידיים שלכם.

  1. אחסון

אחסון הוא "האדמה" עליו ייבנה האתר שלכם, ממש כמו בעולם האמיתי לאחסון יש השפעה רבה על תפקודו של האתר שלכם, בעצם האתר תלוי כמעט בכל דבר ביכולות של האחסון, החל ממהירות ועד אבטחה (נפרט בהמשך). הרבה בעלי עסקים נתפסים לעובדות לא חשובות שקשורות לאחסון שהם רוכשים במקום למה שבאמת משנה, למשל רוחב פס, כמות זיכרון באחסון וכו'. כל עוד אתם בונים אתר תדמית עסקי ולא מתכננים להגיע לעשרות אלפי כניסות ביום או להעלות עשרות ג'יגות של תמונות (לא מומלץ זה יאט את האתר), לנתונים האלו יש השפעה מועטה על הביצועים של האתר שלכם, אבל האם יש גיבויים אוטומטיים באחסון שאתם רוכשים, מי החברה שבבעלותה השרת? מה המוניטין שלהם? האם הם זמינים? אלו דברים הרבה יותר קריטיים שכדאי לבדוק.

  1. תמיכה

הרבה בעלי עסקים עובדים עם מפתח אתרים שבדרך כלל כבר בונה להם מטעמי נוחות שלו ושלהם את כל החבילה דבר שמייצר תלות, ולאו דווקא שלילית אבל ברגע שבניתם אתר ואתם רוצים להפעיל אותו, לשפר ולקדם אותו, אתם ככל הנראה תזדקקו לתמיכה טכנית ומקצועית ולעיתים גם להכוונה. לכן אני ממליץ מאוד לעבוד לא רק עם בונה אתרים טוב אלא גם שיהיה מישהו/י שיהיה לכם כייף וקל לתקשר איתו ושיידע לתת לכם את התמיכה שלה תזדקקו.

  1. דומיין

אני נתקל הרבה בבעלי עסקים שלא יודעים היכן הם (או מי שבנה את האתר) רשמו את הדומיין שלהם. הדומיין של האתר שלכם הוא כמו הכתובת של הבית שלכם, זה לא משהו שתרצו לאבד את הגישה אליו. דומיינים ישראלים כגון co.il ו-org.il ניתן לרשום רק ברשמים ישראלים, אז כדאי ללכת על רשמים מודרניים עם תמיכה מקצועית, לעומת זאת לגבי דומיינים בינלאומיים כמו. com אני ממליץ לעבוד עם רשמים מחו"ל, יש יתרונות ענקיים.

  1. תאימות למנועי חיפוש

נושא מאוד חשוב שלרוב לא נבדק על ידי בעלי עסקים שבונים אתר חדש, בעלי עסקים רבים בונים אתרים עם דגש מאוד משמעותי על העיצוב ואפס דגש על התאימות למנועי חיפוש ובסוף עלולים לקבל אתר יפה שיהיה קשה מאוד לקדם אורגנית. איך אומרים? יופי זה לא הכל.. אז זכרו שכמו שאתם בוחרים את העיצוב לאתר כדאי להדגיש לבונה האתר שרצוי שהאתר יהיה כמה שיותר מותאם לדרישות מנועי החיפוש, יש המון דברים שניתן לעשות בשלב הבנייה שיעזרו לאתר אורגנית כשהוא יהיה באוויר.

  1. אבטחה

אחד הנושאים הכי חשובים בכל פעילות דיגיטלית הוא נושא האבטחה ומשום מה להערכתי הממוצע של לקוחות שבנו אצלנו אתר, ולפני שסגרו, התעניינו ביכולות האבטחה שאנחנו מספקים הוא אולי במקרה הטוב 1 ל-10. כבעלי עסקים מטבענו אנחנו אופטימיים ותמיד מסתכלים קדימה על מה הדברים הטובים שיוכלו לקרות לעסק שלנו, אבל האם אנחנו מוכנים לתקלה, בעיה, פריצה, מתקפה? 90%+ מהאתרים בישראל לא מוכנים, לא מאובטחים ולא מגובים. אז אני ממליץ בחום להכיר גם בנושא הזה ולדרוש להבין כיצד האתר שלכם גם יהיה מאובטח ומגובה.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן