20 שנה לאנסמבל סולני תל אביב

דניאלה סקורקה בשמלה לבנה

אנסמבל סולני תל אביב, בניצוחו של המנהל המוסיקלי ברק טל, מציין בערב גאלה חגיגי 20 שנות פעילות ויצירה.

תכנית הקונצרט תנוע בין העולם הקלאסי של אריות, דואטים וקטעים מתוך אופרות אהובות, בינהן  נישואי פיגרו, דון ג'ובאני, דידו ואניאס ועד שירים ישראליים מוכרים בעיבודים תזמורתיים.

האנסמבל יארח בקונצרט שניים מבכירי זמרי האופרה הישראליים, זמרת הסופרן דניאלה סקורקה וזמר הקונטרה-טנור אלון הררי.

 

תל אביב: יום ב', 12 ליולי, היכל התרבות, אולם צוקר, תל אביב, בשעה 20:30

 

אנסמבל סולני תל אביב יקיים ביום ב' 12.7.21, בהיכל התרבות תל אביב, ערב גאלה חגיגי לציון 20 שנות פעילות ויצירה, ובו יארח שניים מבכירי זמרי האופרה – זמרת הסופרן דניאלה סקורקה וזמר הקונטרה-טנור אלון הררי. הערב ינוע בין העולם הקלאסי של אריות, דואטים וקטעים תזמורתיים מאופרות ידועות (ובהן נישואי פיגרו, דון ג'ובנאי, דידו ואניאס ועוד) לבין שירים ישראלים מוכרים בעיבודים תזמורתיים.

 

אנסמבל סולני תל אביב חוגג 20 שנה להיווסדו בערב גאלה חגיגי. בתכנית הערב קטעים מתוך אופרות של פרסל, הנדל, גלוק ומוצרט, וכן שירים ישראליים מוכרים. "תכנית הקונצרט כולה עוברת מאופרה לאופרה, מדואט לאריה, מפרק תזמורתי אחד למשנהו, כאשר החוט המקשר בין הקטעים הוא אסוציאטיבי או תמטי”, אומר ברק טל, המנהל המוסיקלי של סולני תל אביב ומוסיף – "למשל, מיד לאחר "השיר הקפוא" מתוך המלך ארתור שבו מתוארים הייסורים שבקור המקפיא של השלג ("כמה מתייסר אנוכי לנוכח הקור המקפיא, מתקשה לנוע או אף לנשום. תן לי, הו, תן לי לקפוא שוב למוות), והמוסיקה מתארת את הרעד ונקישות השיניים – נבצע פרק מתוך "החורף" של ויולדי שגם בו המוסיקה מתארת, באמצעים דומים, את הטקסט “לרעוד בשלג שבכפור קפא… לרקוע רגל קרה, לנקוש שיניים בצמרמורת”. לאחר המחול של הפוריות, אלות הזעם, מהאופרה אורפאוס ואאורידיצ'ה של גלוק, שבו המוסיקה סוערת, נעבור מיד לפרק המסיים את "הקיץ" של ויולדי, שבו המוסיקה מתארת סופת ברקים ורעמים".

 

כשהקמתי את אנסמבל סולני תל-אביב, לפני כ-20 שנה, חלמתי ליצור כאן גוף תזמורתי קאמרי צעיר, שונה בנוף המוסיקה הקלאסית שקיים באולמות הקונצרטים בישראל", אומר ברק טל, המייסד והמנהל האמנותי של האנסמבל, "כבר בקונצרט הבכורה שלנו ב- 2001 היה ברור שיש פה משהו אחר – צעיר יותר, זורם יותר, מתקשר יותר. הצלחנו לשבור את הפורמט המסורתי של הקונצרט הקלאסי"

"החלום הפך למציאות", מוסיף טל, "במשך השנים זכינו להופיע במקומות וזכינו לשתף פעולה עם אמנים בינלאומיים מהשורה הראשונה וזכינו בפרסים רבים ביניהם “פרס לנדאו לאמנויות הבמה. אני מזמין את הקהל להגיע לערב הגאלה ולחגוג איתנו שני עשורים לאנסמבל, עם מוסיקה עשירה וסוחפת".

 

 

 

20 שנה לאנסמבל סולני תל אביב

אנסמבל סולני תל-אביב, זוכה פרס לנדאו לאמנויות הבמה לשנת 2015, הוקם בשנת 2001 מתוך חזון של המנצח ברק טל ליצור בארץ גוף תזמורתי קאמרי צעיר, תוסס, נלהב ורענן, שכל נגניו וירטואוזים בעלי יכולות סולניות. טל קיבץ לשם כך נגנים צעירים מבין מכריו וחבריו להרכבים קאמריים שבהם ניגן ככנר, ויצר גוף שפעל באופן מחתרתי לגמרי – ללא מנהל, ללא מפיק, ללא ספרן, מנהל במה, יחצ"ן וכו'. כל הנגנים עבדו במשותף וסייעו ליצירת האנסמבל הייחודי. רבים מנגני האנסמבל חיו ופעלו בחו"ל, ולשם השתתפותם באנסמבל הם היו מגיעים לארץ במיוחד. כבר מקונצרטי הבכורה הצליח האנסמבל ליצור תכניות קונצרטים ייחודיות, חדשניות ומהפכניות, שמטרתן "לשבור" את הפורמט המיושן של הקונצרט הקלאסי המסורתי, וליצור משהו אחר, צעיר יותר, זורם יותר, מתקשר יותר. ליצור משהו שמשלב חדש עם ישן, שמשלב מוסיקה קלאסית עם סגנונות אחרים.

במשך כל שנות קיומו מקפיד האנסמבל לטפח גם דור צעיר של מוסיקאים ואוהבי מוסיקה, ומקיים במשך שנים פרוייקטים חינוכיים יוצאי דופן של "אימוץ" תזמורות צעירות מקונסרבטוריונים ומבתי ספר למוסיקה ברחבי הארץ, כולל בפריפריה. כמו כן, האנסמבל זכה להופיע בקונצרטים מרגשים על במות מרכזיות בעולם, כמו אולם הקרנגי בניו יורק, הקונצרטהאוז בוינה, אולם הפילהרמונית בסט. פטרסבורג ברוסיה, התיאטרון קולון בבואנוס איירס, אולם הפילהרמונית של בוסאן בקוריאה ועוד. אמנים בינלאומיים רבים הגיעו להופיע עם האנסמבל, ביניהם הכנרים מקסים ונגרוב ואידה הנדל, הויולנית טבאה צימרמן, הצ'לן מישה מאיסקי, זמר הקונטרה טנור אנדראס שול ועוד.

 

יום ב' 12.7.21, שעה 20:30
 היכל התרבות, תל אביב
טלפון: 051-221-8088

רכישת כרטיסיםwww.soloists.co.il

מחירים: 200/175 ש"ח גמלאי/רגיל, 150/125 ש"ח מנוי/מנוי-גמלאי


ברק טל, המייסד והמנהל המוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב משנת 2001 הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים ובשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה. כמנהל מוסיקלי של האנסמבל, טל שיתף פעולה עם גדולי הסולנים הבינלאומיים, ביניהם הכנר מקסים ונגרוב, הצ'לן מישה

 

מאיסקי, ורבים אחרים, וכמנצח אורח הופיע עם מרבית התזמורות בארץ כולל הפילהרמונית הישראלית, וכן עם תזמורות בגרמניה, באוסטריה, בצ'כיה, ברוסיה, בפולין, באסטוניה, בפינלנד, בסין, בקוריאה ועוד.
ברק מקדיש מזמנו גם לעבודה עם מוסיקאים צעירים ולחינוך מוסיקלי, כמנצח של תזמורות צעירות, וכחבר בסגל ההוראה של ביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב.

 

דניאלה סקורקה סופרן

דניאלה סקורקה החלה את דרכה בקונסרבטוריון למוסיקה בכרמיאל. בצה"ל שירתה כמוסיקאית מצטיינת, ולאחריו השלימה לימודי תואר ראשון באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, ובמהלכם העפילה למקומות הראשונים בתחרות הליד ובתחרות מנדלסון. היא זוכת מלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל, קרן רונן, מלגת ברקוביץ' ו-IVAI. סקורקה זכתה במקום השלישי בתחרות לשירת בארוק ע"ש צ'סטי באינסברוק, בתחרויות האביב בפרס הראשון בזמרה ובפרס על ביצוע מצטיין ליצירה ישראלית.

היא הייתה חברה ב"מיתר אופרה סטודיו" של האופרה הישראלית, וכן הופיעה סולנית עם גופים מוסיקליים רבים, ובהם – הפילהרמונית הישראלית בניצוח מהטה, הקאמרטה הישראלית בניצוח אבנר בירון, Les Arts Florissants בניצוח כריסטי ו-Les Talens Lyriques בניצוח רוּסֶה.

אלון הררי קונטרה טנור

סיים בהצטיינות את לימודי התואר הראשון והשני בביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן מהטה, אוניברסיטת ת"א . זוכה מלגות אמריקה ישראל, מלגות ביה"ס ע"ש בוכמן-מהטה, ומלגת הצטיינות לתואר שני ע"ש קולטון. היה חבר בסטודיו של האופרה הישראלית לשנים  2007-08.

זכה בפרס ראשון בתחרויות האקדמיה  במחלקת הזימרה, וזוכה פרס "התגלית הצעירה" בתחרות ע"ש הילדה צאדק שנערכה בוינה, אוסטריה.

הקליט עם חברת ההקלטות העולמית "בריליאנט קלאסיקס" את האופרה "אפולו והיקינטון" של מוצרט בניצוחו של ניקול מאט.

אלון הגיע לשלבי הגמר של תחרויות יוקרתיות רבות, ביניהן: "תחרויות האביב" הישראלית, בתחרות "פרנ'צסקו וינאס" בברצלונה, ספרד, ו"מוסיקה סאקרה" ברומא, שם הופיע בשידור ישיר בינלאומי בערוץ הוותיקן.

מופיע בבתי אופרה רבים : האופרה הישראלית, האופרה הלאומית של ליטא, האופרה הלאומית של פינלנד, בית האופרה של דורטמונד, בית האופרה של מינסטר, פסטיבל הנדל בהאלה, פסטיבל האופרה במקאו, סין.

אלון הינו זמר אורטוריות מבוקש ומופיע עם מיטב האולמות והפסטיבלים כגון פסטיבל האופרה במצדה, הפילהרמונית של וורשה, עם תזמורת ומקהלת הרדיו של קלן. חבר קבוע באנסמבל "בארוק וורק המבורג" בהמבורג גרמניה.

 

 

לפרטים: 'ענת מרומי יחסי ציבור': ענת מרומי 052-8133813 ועופרי יהב 050-5279990

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן