10 חקלאים הגישו עתירה נגד משרד הבריאות בתביעה להוציא מכרזים לגידול קנאביס רפואי

חגית ויינשטוק

החקלאים תובעים לממש באופן מיידי את החלטת הממשלה מלפני שנתיים.

העדר תחרות בענף פוגע ב-22 אלף החולים הנזקקים לקנאביס רפואי.

 

 קבוצה של עשרה חקלאים הגישה עתירה נגד משרד הבריאות באמצעות עו"ד חגית ויינשטוק ממשרד ויינשטוק-זהבי בדרישה לממש באופן מיידי את החלטת הממשלה על הוצאת מכרזים לגידול ושיווק קנאביס רפואי. החלטת הממשלה התקבלה כבר בשנת 2013 אולם למרות לוחות הזמנים שנקבעו והתחייבויות שניתנו המכרזים לא יצאו עד היום, תוך פגיעה בחקלאים שרוצים להצטרף לענף ובצרכנים הנזקקים לקנאביס רפואי ונפגעים מהעדר התחרות.

 

בעתירה, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים, טוענים החקלאים באמצעות עו"ד חגית ויינשטוק שכיום יש רק 8 מגדלי קנאביס רפואי אשר לא ברור כלל כיצד קיבלו את רישיונותיהם וזאת בניגוד לחוק חובת מכרזים. מספר המשתמשים המאושרים בקנאביס רפואי בישראל מגיע כבר כעת ל-22 אלף וצפוי להמשיך לעלות על רקע המחקרים הרבים על התועלת הרפואית בשימוש בקנאביס. המצב הנוכחי גורם לכך שלצרכנים מסופק צמח באיכות פחותה יותר, ללא בקרה ופיקוח נאותים. ברור לכל שקבוצה קטנה של מגדלים ומשווקים לא מסוגלת לספק את צרכיהם של רבים כל כך ויש אינטרס ציבורי בהוצאת המכרזים.

 

החקלאים מבקשים מבית המשפט לקבוע מועד להוצאת המכרזים שכבר נוסחו והוכנו ביחידה לקנאביס רפואי של משרד הבריאות והיו אמורים להתפרסם עד סוף שנת 2014. המכרזים כוללים בנוסף לגידול החקלאי גם הגדלת מספר המשווקים, עיבוד הקנאביס, פיקוח של מעבדות על האיכות, בתי מרקחת שיורשו למכור את הקנאביס ועוד. מימוש ההחלטות יצור מקורות הכנסה ופרנסה חדשים בהיקף של מאות מיליוני שקלים, כולל באזורי הפריפריה, וייטיב את מצבם של הצרכנים.

 

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן