תחפושת =תקשורת +דמיון+ביטחון עצמי

• למה הילדים אוהבים להתחפש?
פשוט, כי זה מאפשר להם לבדוק את יחסיהם עם הסביבה, האם מותר להם או לא. להתחפש זה להכנס לדמות אחרת, להיות מישהו אחר, להתנהג בצורה שונה. זה מאוד משעשע ללבוש בגדי נסיכה, פירט אפילו ללבוש את בגדי אמא ואבא או אפילו של האחים .זה מאפשר להכנס לתפקיד אחר .
• זה מאוד מצחיק ואפילו גורם להרגשה נהדרת .
כשאנו נכנסים לדמות אחרת, זה מאפשר לנו לעשות ולפעול בצורה שונה מההתנהגות הטבעית שלנו. כאשר ילד חווה רגעים קשים בעקבות שינוי מסגרת, לידת אח או אחות בבית וכל דבר שיכול להשפיע על התהגותו. אם נאפשר לו להתחפש ולהיכנס לדמות אחרת מאוד יכול להיות שהוא יביע את המצוקה שלו דרך המשחק והדמות .
• מה התחפושת נותנת לילד?
כשהילד מתחפש הוא מפתח יכולות מוטוריות, קוגנטיביות ותקשורתיות אחרות. אם הוא יתחפש לליצן הוא כמובן ירצה לגרום לנו לצחוק, כמו שאם הוא יתחפש לדמות מפחידה הוא יכנס לתפקיד וינסה בכל דרך להפחיד אותנו. בכל השנים שעבדתי בחנות "צעצועי ראשון"נפגשתי עם ילדים שבחרו תחפושות שבחיי היום יום היה מקור לפחדים שלהם .
דרך התחפושת הילד בודק למעשה את עצמו ואת היכולות שלו. עד איפה הוא מוכן דרך התחפושת לחשוף עוד צדדים באישיות שלו. דרך התחפושת הוא יוכל לגלות האם הוא אמיץ? חכם? פיכח? האם החברים יאהבו אותו יותר?
• לסיום להתחפש גורם לילדים להתנסות בדברים שהוא מפחד מהם, סקרנות, דמיון והמון שעות של משחק .
אפשר ומאוד מומלץ לאפשר לילדים להתחפש כל השנה .אז תצרו בחדר של הילד גם פינת תחפושות והילדים שלכם יודו לכם על כך.
פורים שמח !

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

גיליון החודש
שער מגזין 106
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
פרסומות
צור קשר
הכל מתחיל בך - הקול הגברי - באנר פרסום לקבוצת פייסבוק
סיגל גבאי, מלווה להתפתחות מקצועית ואישית, מאמנת מוסמכת, מאסטר ל- NLP.
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן