רוקטמן

בס"ד

גם אתם חושבים שהאנשים עם החיוך הכי גדול בעולם הם לפעמים האנשים העצובים ביותר?
הזמר אלטון ג'ון לא היה זמר שהתחברתי לשירה שלו במיוחד. למעט שירים פופולריים במיוחד כמו: "your song" שהמילים והלחן היו קסומים בעיני, את שאר השירים שלו לא הבנתי ולכן גם לא התחברתי למילים שלהן. ידעתי שהאיש גאון מוזיקלי אך הוא היה בעיני משוואה עם יותר מידי נעלמים ותוצאה שלא מתיישבת לי בבטן.
עד שראיתי את הסרט רוקטמן – סרט על סיפור חייו של הזמר והאיש המדהים הזה.
המון אומץ נדרש להראות לעולם סיפור חיים של ילדות קרה ומנוכרת. את ההרגשה של ילד שאינו נאהב ע"י הוריו. שהאור היחיד באפלת ילדותו הייתה סבתו וכן המוזיקה שהתעוררה לחיים בפיצוץ של קולות וצבעים באפילת הליל. במקום נשיקת לילה טוב מאמא, התזמורת בראשו הקטן של אלטון ניגנה יצירות פאר מפרי דמיונו, והוא ניצח עליה לקול תרועות ההמון שחי בעט ונשם במחוזות הדמיון היצירתי במיוחד שלו. מחזות של דמיון שהפכו למציאות מדויקת שנים אחר כך.
במרכז כל החיים הצבעוניים מאד של אלטון היה הדיון הסוער מאד במהות האושר, האהבה וזוגיות אמיתית ומאושרת. מול המסך המרצד עמדה לי מראה אל מסע החיים של כל אחד מאיתנו, רותקתי והזדעזעו כל אמות היסוד שלי מהמסע שמהווה הסרט הזה.
מרגע גילוי הנטיה המינית שלו, לרגע בו אמא שלו אומרת לו שלעולם לא יהיה נאהב, להתעללות ולניצול שלו בידי בן זוגו, לניסיון ההתאבדות שלו, להתמכרויות הקשות שלו ועד למוזיקה המדהימה שהוא הלחין שר והופיע למרות ועל אף הכל. העיקשות שלו להרפאות ולהיגמל ולחזור למוזיקה בתוך מכון הגמילה ועד להבנה שהמוזיקה שלו היא באמת שלו. יוצאת לעולם מתוך נשמתו מבלי כל צורך בעזרים הכימיים שמספקים הסמים.
מדהים לראות איך אפשר להיות בפסגת העולם עם הערצה של מליונים. כסף ועושר בלי גבול ומידה ועדיין כל אלה אינם ערובה לאושר ושמחה או אפילו לבטחון עצמי שיכול להיות בתחתית של מיץ הזבל על אף שמדובר באדם שהוא פונומינלי בהצלחה שלו.
אך מה שהפיל עלי את פצצת האטום של אם כל התובנות בסרט הזה, הדבר שהביא אותי שוב לכיסאות האדומים בקולנוע כדי לצפות בו שוב, היא ההבנה שאהבת אמת אינה קשורה לאף סממן פיזי. היא כולה ביטוי של הערכה, הערצה וראיית הטוב בחבר על אף מגרעותיו או מחדליו. להיות אכפתי, להעצים לראות בחוש את החזון של כל הטוב והיכולות שלו וגם להיות מנוע של כח וטוב עבורו לאורך כל מסע חייו. אהבת אמת היא הפרייה וצמיחה הדדית בין שני אנשים מבלי לצפות לתמורה או טובת הנאה כל שהיא. אלו פשוט באים מאליהם לטובים ולישרים בליבותיהם. תודה לך ברני טאופן, לימדת אותי חברות אמתית מהי.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

גיליון החודש
שער מגזין 107
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
הכל מתחיל בך - הקול הגברי - באנר פרסום לקבוצת פייסבוק
סיגל גבאי, מלווה להתפתחות מקצועית ואישית, מאמנת מוסמכת, מאסטר ל- NLP.
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן