פשטות

בחורה בחצאית ברקע שקיעה

הפעם התבקשתי לכתוב על פשטות, אם להודות על האמת זה נשמע לי מורכב.

מצאתם את עצמכם חושבים על האפשרות  לבחון את החיים דרך משקפיים פשוטות, אולי אז הכל היה נראה   בהיר וברור.

אז מה היא פשטות בחיים בעיניי?

לפתוח כל בוקר עם דף חלק 'יום חדש עומד בפתח'. להתחיל בחשיבה חיובית ואופטימית על חוויות ואירועים טובים שיזדמנו לי היוםבמקום לחשוב שלילי על הקשיים המצפים לי. לפתוח כל יום דף חלק ונקי שאינו מערב את החוויות הקשות של יום האתמול זה אתגר לא קל לעיתים, אך מניסיון אישי שמחה לשתף אתכם שעם הזמן זה הופך להרגל שמאוד מקל על החיים.

ביקורת מתמדת ושיפוטיות פוגעים בכוחות הנפש, בחיוניות ובמוטיבציה שלנו, ובכך הם מקטינים את החוזקות ומעצימים את החולשות שלנו. כדי לשנות זאת עלינו ללמוד לנטרל מתוכנו את השיפוטיות ולהעביר ביקורת בונה מול הסביבה ויותר מזה כפלי עצמנו.

כיצד כדאי לפעול על מנת להרוויח את האושר שבפשטות?

  • חשוב שנזכור שכמו שלכל מטבע יש שני צדדים, ניתן לבחון כל סיטואציה מנקודות מבט שונות. הבחירה שלנו היא בנקודת המבט, האם נתייחס לאירוע כאל הזדמנות או כאל מכשול זו בחירה שנתונה בידינו וניתנת לשינוי בכל רגע. כל אירוע הוא הזדמנות ללמידה ולצמיחה.
  • חיים מתוך אהבת חינם המתרכזים בנתינה כנה בלי ציפייה לתמורה. כאשר הנתינה לא מחוברת לציפייה לתמורה היא יוצרת תחושת סיפוק, כאשר נתינה מחוברת לציפייה לתמורה היא עלולה להביא לצער וכאב ולפגום  בחווית הנתינה
  • הודיה על הקיים.    כל אחד מאיתנו הוא עולם מלא, עלינו ללמוד להכיר ולהתיידד עם  כל מה שיש לנו ולהוקיר וליהנות מכך,  ולא להתרכז רק במה על מה שאנחנו רוצים ועדיין לא השגנו. מומלץ לנו להיפרד מלרצות את הדשא הנראה ירוק של השכן. . כשעסוקים בללמוד את הקיים נבנית בנו חווית שפע.
  • לקיחת אחריות היא הדרך לנהל את החיים באופן עצמאי, חיפוש אשמים והשלכת האחריות על האחר היא למעשה אובדן שליטה ופיתוח תלות באחר. שימו לב שכאשר מפנים אצבע מאשימה כלפי האחר   שלוש אצבעות מופנות אליכם. אני מאמינה שלקיחת אחריות גורמת לי להוביל  ולא להיות מובל על ידי אחרים או על ידי אירועים חיצוניים.

המטרה היא לשאוף להשתנות בכל יום ולהשתפר בהשוואה ליום האתמול

 אני מאמינה שחלקכם הרים גבה או אולי התעצבן ואפילו הפסיק לקרוא את המאמר. אשתף אתכם שכל מה שכתבתי מבוסס על התנסות אישית ודרך חיים שבחרתי מתוך  אמונה וידיעה כי מגיעים לי חיים פשוטים.

תבחרו דבר אחד שאתם מאמצים לעצמכם ומתחילים לסלול דרככם לחיים פשוטים.

בהצלחה!

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 130
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן