סרטן היצירה

מנדלה - סרטן היצירה

 סרטן – מילה קשה ומחלה נוראית. רק לחשוב על המילה מביא חושך וכובד ללב. להגיד אותה, או לשמוע אותה, אני רק יכולה לדמיין כמה זה קשה. למזלי ההיכרות הישירה שלי עם המחלה מצומצמת מאוד. סבא שלי נפטר ממנה לפני יותר מ-25 שנה. אינני זוכרת הרבה ולא הייתי אתו כל יום. בהיותי אדם בעל לב ונשמה, אני שומעת סיפורים וליבי מתכווץ. לו רק הייתה לי דרך לעזור ולו במקצת… אז החודש חשבתי על זה הרבה. יש לי דרך לעזור… אכן במקצת. בארסנל המלאכות שאני מדריכה יש כמה שמיועדות להקל על הלב, להוציא מהמוח מחשבות מיותרות, חוזרות ומטרידות. כן, אני מאמינה שגם הסובלים, וגם היקרים שלהם ששקועים בדאגות ופחדים אמיתיים מדי יום, ישמחו לעסוק ביצירה, ולו קטנה ולו פעם אחת! מי יודע, אולי האנרגיות החיוביות, הרגשת ההצלחה, תביא להם גם מידה מסוימת של ריפוי. 

אז בואו נבחר את המלאכה הכי זמינה והכי מתאימה לעניין: ציור מנדלה. כן, ציור מנדלה הוא מלאכת יד, לא רק אומנות. לא צריך כישרון מיוחד, או חומרים מיוחדים או הרבה שנים ללמוד את המלאכה לפני שמצליחים. עם דף נייר ועפרון יכולים ליצור מנדלה נפלאה. כן, רק נייר ועפרון, סרגל, מחוגה, מד זווית, צבעים מכל מני סוגים יכולים לעזור , הם רק לא הכרחיים.  אז יצירה מרפאה שתהיה לכם.

פרויקט: מנדלה אור ואהבה

טכניקה: ציור וצביעה

ציוד: עיפרון, מחוגה (או מכסים עגולים בגדלים שונים), סרגל, מחק, מחדד, עפרונות צבעוניים (או טושים או צבעי מים או אקריליק)

חומרים: נייר מדפסת לבן או צבעוני

 

אופן העבודה:

  • נושמים עמוק (אפשר לעצום עיניים; לא הכרחי) וחושבים על אור ואהבה. אפשר לחשוב על שניהם ביחד, או אחד אחרי השני. חושבים על מספר, צבע (אחד או יותר), צורה (שוב, אחת או יותר), צליל, אדם, סיפור שעולים למחשבותינו כשחושבים על אור ואהבה. אם לא מצליחים לבחור, ממשיכים לנשום ולחשוב על אור, ועל אהבה, אולי בסדר שונה.
  • עם הבחירה של מספר, צבע וצורה, יכולים להתחיל לצייר. מציירים מעגל גדול שיתפוס את כל הדף.
  • מחלקים את המעגל למספר אותו קשרנו לנושא; אפשר לחלק לפלחים או לטבעות – מה שמתחשק באותו רגע.
  • רוב העבודה כבר נעשתה. עכשיו נשאר רק למלא את החלקים (פלחים או טבעות) לפי מחשבותינו. אפשר לצייר צורות או דמויות שחוזרות על עצמן, אפשר פשוט להמשיך לחלק את הפלחים/טבעות לחלקים (אותו מספר כמו המעגל המקורי, או כפולה של המספר המקורי, או מספר חדש לגמרי) ולצבוע אותן.
  • מומלץ לחזור על אלמנטים מסוימים בכל חלק של הציור – זה ינתב את המחשבות מחדש ויפיג את ההיבט הטורדני שלהן.
  • ניתן גם להוסיף מילים (באיזו שפה שמתחשק לכם, ואף בכמה שפות יחד, גם שפות שלא מכירים – למשל מילת השראה בסינית או יפנית: דר' גוגל יודע הכול), במיוחד מילות השראה כמו ריפוי, אהבה, סליחה, עוצמה וכו'

תהנו!!! ואל תשכחו לצייר אחד כזה בכל פעם שמתחשק לכם!

אירינה דלח – מדריכה למלאכות יד

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן