סייבר

פד כתיבה על שולחן יד כותבת בו

עידן עולם המידע שהוא עידן האינטרנט בכל העולם הוא שינוי מהפכני בהרבה תחומים. בכל מקום שתהיו עולם האינטרנט תופס מקום. אתם מגהצים את כרטיס האשראי? היום זה עובד על הצמדת הכרטיס למכשיר, המכשיר מזהה את מסגרת האשראי ובום ביצעתם קנייה. קלי קלות כך שהקניות באינטרנט נהפכו לאחת הקניות הכי גדולות בעולם.

אך עם זאת, עלו כוחות הרשע והם ההאקרים שפורצים וגונבים מידע. סייבר פירושו "תעתיק". מרחב הסייבר מורכב משלושה רבדים: חומרה, תוכנה והגורם האנושי. מכיוון שרוב האנשים גולשים באינטרנט הם חושפים את עצמם לגורמים חיצוניים שיכולים לגנוב להם מידע ואפילו להשתמש בכרטיסי האשראי שלהם.

לכן נולדת מחלקת אבטחת מידע. העבודה של המחלקות השונות היא להגן כמה שיותר על המידע שלכם ועל כספכם.

הרבה יותר גרוע היא לוחמת סייבר, פעולה מלחמתית הננקטת על ידי מדינה, ארגון טרור וכדומה, על מנת לחדור ולהסב נזק למערכת המחשוב של היריב.

ישראל ידועה ביכולתה הטכנולוגית האדירה שפיתחה מול התקפות סייבר, ובעקבות זאת נחתמו הסכמי שלום עם מדינות ערב כדי להיעזר בשירותיה מפני המתקפות הרבות. המודיעין הישראלי הוא מן הטובים בעולם ומחלקת הסייבר בצה"ל היא אחת המחלקות הטובות בעולם המגינה על ישראל ועל ידידותיה מפני האויבים השונים.

 

בישראל יש את מערך הסייבר הלאומי, המערך חותר לקיום מרחב סייבר מוגן, בטוח וחופשי עבור כלל האזרחים, אך יש תמיד לצפות להתקפות כל הזמן ולהיות עם היד על הדופק.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן