סוכרת ועיסויים

סוכרת-עיסויים-משה-ליבוביץ

בישראל חיים כיום מאות אלפי חולי סוכרת בשלבים שונים של המחלה ועקב כך ארגוני הבריאות ממליצים להם לשמור על אורח חיים בריא ולשלב פעילות גופנית.

ברפואה המשלימה ממליצים גם לשלב עיסויים שונים בטכניקות שונות לשיפור המצב הבריאותי, טכניקות כמו עיסוי, טווינא, עיסוי רקמות עמוק ורפלקסולוגיה, אשר משפרות את זרימת הדם.

כשיש מתחים, לחצים או עייפות נפשית ישנה עלייה ברמת הסוכר בגוף ולכן עיסוי מרגיע את הגוף וגם עוזר בשמירה על מצב איזון תקין.

העיסוי במגע גורם להגמשת השרירים וכלי הדם, לשיפור בזרימת הדם, מה שגורם ליותר חמצן וחומרים להגיע לתאי הגוף וזה גורם לשיפור וניצול ברמת האינסולין.

כשיש עליה ברמת הסוכר ישנו עיבוי ברקמות החיבור בגוף ולכן השרירים, הרצועות והגידים נעשים נוקשים מה שגורם לתנועות המפרקים להיחלש והעיסוי משפר באופן משמעותי את הגמישות והתנועתיות.

לחולים שמזריקים אינסולין, עיסוי אזור ההזרקה גורם להגברת ספיגת האינסולין בגוף ובכך משפיע לטובה גם על רמת הגלוקוז בדם

ישנם מקומות שלא מקבלים לעיסוי חולי סוכרת באופן גורף בגלל ענייני ביטוח, מאחר שיכולים להיות סיבוכים שונים.

לכן, לפני שמגיעים לעיסוי מומלץ ואפילו חובה להתייעץ עם הרופא המטפל ולבקש ממנו "מכתב כשירות לקבלת עיסוי" ורק עם זה להגיע לטיפול.

לפני שקובעים תור לעיסוי יש ליידע את המטפל בסוכרת וברמתה, ואם הסוכרת אינה בשליטה, אם לחץ הדם לא מבוקר, אם יש נזקים מהמחלה או יש כבר סיבוך של נוירופאתיה, חוסר תחושה עצבית של חום וכאב, המטפל יסרב לעשות עיסוי או לכל הפחות ידרוש אישור מהרופא.

משה ליבוביץ, מעסה ומנחה סדנאות עיסוי לזוגות

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן