נשמות

אמא מחזיקה תינוק

הקוראים הנאמנים של המגזין 'מדור לדור' כבר בטח מכירים אותי, אני כותבת קבועה. עד למאמר זה התמקדתי בכתיבה בניסיון להאיר את ההבנה שניתן בעת התמודדות עם מצבים שונים לבחון אותם מזוויות ראיה שונות ושינוי נקודת המבט עוזרת לנו בדרך לפתרון מיטיב.

במהלך השנים גם שיתפתי שלמדתי במשך 17 שנים "חיבור למודעות על" – כלים טיפוליים במחשבה שתוקשרו על ידי לילה ברזבסקי.

היום אני רוצה לשתף אתכם בידע שונה שאני נושאת עימי וגם הוא עוזר לי בהתמודדויות השונות ביום יום. את הידע הזה צברתי מהחיבור למודעות על והוא עוזר לי בהתמודדות עם אתגרים. יש לי בקשה אליכם הקוראים, היו סבלניים ותקראו עד הסוף, גם אם נראה לכם לא לגמרי מחובר.

במהלך הלימודים למדתי לשלב במינון הנכון בין הארציות שכולנו חווים לבין  אותו עולם קסום שהתגלה לי ושאני עדיין לומדת ונפתחת אליו.

נשמה היא החלק הרוחני של האדם, לפי המסורת בדתות ובתרבויות עתיקות. בהשקפות רוחניות הנשמה היא הצד הרוחני של האדם. בבסיס החיבור למודעות על היא ההבנה שהנשמה היא נצחית. למה הכוונה בנצחית? בתאריך הלידה הנשמה מתחברת לגוף הפיזי ובתאריך הפטירה היא נפרדת ממנו.  יום הפרידה הוא היום בו הנשמה מסיימת לנשום. מיום הלידה ועד יום הפטירה "הכל כתוב והרשות נתונה ". במשמעות היא שכל נשמה לפני שיורדת לארציות ומתחברת לגוף פיזי מתחייבת על מה העשייה שלה בעולם. דהיינו, איך היא תיוולד, איך היא תגדל, מי יהיו הוריה, האם יהיו לה אחים או אחיות  עם מי היא תיפגש במה היא תעסוק וכו'. כל אחד מהקוראים מוזמן לסרוק את חייו להיזכר בחוויות שעבר ולהבין שעל פי החיבור למודעות על יש משמעות לכל סצינה בסרט של חייכם.

כאשר הנשמה יורדת לגוף הפיזי היא יורדת עם רשימת מטלות.  כמו שציינתי "הכל כתוב והרשות נתונה " זה אומר שהנשמה יודעת שהיא באה לפה לשיעורים ושהמטרה הכי חשובה שלה היא לתקנם.

השיעור מתחיל מרגע הלידה. מה שמקשה עלינו לחיות בחיבור והקשבה לנשמה זו הסביבה. אנו נולדים חסרי אונים ומרגע שנולדנו אנו חווים חוויות המעצבות אותנו. בזמן זה הקשב לנשמה קטן,  שאנו מושפעים מהחינוך שקיבלנו ומהחוויות שחווינו ולא על פי צו הנשמה שלנו. מה שקורה לנו בסופו של דבר הוא שהחיים מנהלים אותנו ולא אנחנו אותם.

לדוגמה למדנו מקצוע שהורינו חשבו שמתאים לנו אבל אנחנו לא מחוברים לתחום בכלל, או נישאנו למי שמצא חן בעיני הסביבה הקרובה ולא למי שמצא חן בעינינו. חווינו חוויות קשות בחיים והשאלה שהייתה בפינו למה זה מגיע לנו ולא חיפשנו היכן אנו יכולים לתקן או לראות זאת כהזדמנות.

מה שחשוב לדעת שניתן לחבור ולהקשיב לנשמה ולחיות את חיינו מתוך דיוק ולא מתוך דין (דיןשיפוט ביקורת ).

אולי חלק מכם הרימו גבה עם קריאת הכתבה, אחרים אולי יחשבו שירדתי מהפסים ואני אגיד שהיום גם המדע כבר מתחיל לבחון את נושא הנשמה ולנסות להבין אותו.

במקרה ומאמר זה מסקרן אתכם אני כאן לכל שאלה.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן