מדע היצירה

תמונה-טור-אירינה

תשאלו כל אחד ויאמר לכם כי מקובל שמדע, הוא דבר מדוייק עם חוקים קבועים ויצירתיות היא דבר חופשי שרק מעטים יכולים להפעיל. ובקושי שמים לב כמה פעמים שומעים "זה לא מדע מדוייק" לא רק מהרופאים וטכנאיי מקררים.
יותר ויותר אנשי חינוך, ממציאים ואנשים מובילים בתעשיה מבינים שעירבוביה של גם וגם זה תמיד יותר טוב מרק דבר אחד: רק מדע או רק אמנות. כל ממציא יגיד לכם שבלי קצת יצירתיות קשה לצאת מהקופסה ולהביא את הפיתרון שאף אחד אחר לא צלח עד כה. ומן הצד השני, כל אמן יודה שבלי ידע בסיסי של חומרים וחוקי טבע, קשה להביא את החידוש שיקדם את האומנות ויחזיק אותה בראש ההשיגים האנושיים.
אחרי 17 שנה של עבודה מדעית ו-5 שנים של יזמות אומנותית אני יכולה לספר לכם בלב שלם שיש מדע ביצירתיות ויש אומנות במדע. בכל אחד מאתנו יש יצירתיות ואנחנו מבטאים אותה, כל אחד מאיתנו במקום החופשי שלו, באותו המקום שלא נחסם כשגדלנו (כן, אני מתכוונת לכל הפעמים שאמא, או דודה או מורה אמרו לנו "אוי, הצבעים שבחרת נוראים" או "יש לך 2 ידיים שמאליות, מזל שאת חכמה ומבינה מתמטיקה"). עורכי הדין המוצלחים ביותר הם אלה שמפעילים המון יצירתיות בלהביא ולהדגיש את אותם החוקים והסעיפים שמשרתים את מטרתם. השפים הכי מוצלחים הם אלה שיכולים ליצור (קרי להפעיל יצירתיות ב-) מנות עם שילובים שאחרים לא חשבו עליהם. וגם האומנים הכי מוצלחים הם אלה שמכירים את חוקי הטבע ויכולים לצייר או לפסל משהו שנראה כאילו מפר את החוקים האלה.
אז הנה איך משחררים את היצירתיות שלנו מהכלוב בו כלאנו אותה כשהיינו ילדים והמבוגרים סביבינו התנהגו כמו מבוגרים. תחילה, מסתכלים טוב-טוב על עמצנו ומזהים איפה אנחנו הכי משוחררים, באיזה תחום אנחנו מביאים את הכי הרבה חידוש: שם אנחנו מרגישים את חופש היצירה. בשלב השני, מסתכלים מסביב ובוחרים פרויקט אחד של אומנות או אמנות בה היינו רוצים ליפות את הסביבה המיידית שלנו (אולי קיר ריק שהיינו רוצים לקשט או חפץ שימושי על שולחן החג). והשלב האחרון והכי פשוט: שואלים את עצמינו איך היינו פותרים את בעית הקישוט אם היא הייתה בעיה של התחום ההוא שבו אנחנו מפעילים את היצירתיות שלנו בלי גבולות ופחדים.
אז בינתיים, עד שנוכל להיפגש לאיזו סדנה פנים אל פנים, ובגלל שפורים ופסח כבר בפתח, אני מזמינה אתכם ליצור מעטפת אריזה למשלוח מנות מרשימה, מהירה ובעיקר ידידותית לסביבה. כמובן שאפשר להישתמש בה בקלות בכל חג, שבת ומסיבה! אפשר ליצור אותה מנייר ממוחזר או מנייר שקנינו במיוחד לכך. עלוני הפרסומת של סופר פארם מתאימים במיוחד לכך! אפשר להשתמש במעטפות האריזה, מיד בסיום היצירה, ואפשר להשקיע עוד כמה דקות לקשט.
אז יצירה מדעית שתהיה לנו!!

פרויקט: שקית מתנה
טכניקה: אוריגמי – קיפולי נייר
ציוד: אופציונלי: מספריים, דבק
חומרים: נייר צבעוני, אופציונלי: מדבקות, פייטים, סרטים

אופן העבודה:
• גוזרים את הנייר לריבוע, אם הוא בצורה שונה, או בעל שוליים קרועים
• מקפלים את הריבוע ל-2 באלכסון ומניחים אותו עם הצלע הארוך כלפי מטה
• מקפלים את הקודקוד הימני מעלה ושמאלה, כך שיפגש עם האמצע של הצלע השמאלי (הצד העליון של הקיפול החדש יהיה מקביל לצלע התחתון)
• מקפלים את הקודקוד השמאלי לאמצע הצלע הימני, מעל הקיפול הקודם, כך שמתקבל מעין מחומש
• מקפלים רק אחד מהקודקודים העליונים מטה, מעל הקיפולים הקודמים, כך שמתקבל מעין מכל או כוס בו נוכל לשים מתנה, שי, כסף, ממתקים או כל דבר אחר שרוצים
תהנו!!! ואל תשכחו לבדוק את הגירסה עם נייר ממוחזר!

אירינה דלח – מדריכה למלאכות יד
054-7512730; [email protected]
RedCat– סדנאות וערכות יצירה
https://www.bizmakebiz.co.il/Home/Products

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 130
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן