המרחב הבטוח של מטופלות בעיסוי

עיסוי כתפיים

כשאישה מחליטה ללכת לעיסוי, אחד הדברים שעולים בראש זה בחירת המטפל או המטפלת.

יש נשים שמראש בוחרות טיפול רק אצל מטפלת, מה שמונע מבחינתן מצב לא נעים של חשיפה או מגע מביך של מטפל.

יש נשים שלא ממש משנה להן אם זה מטפל אבל כן נותנות את הדעת על "המרחב האישי הבטוח", למשל, בעיסוי בשמנים יש לעלות למיטת הטיפולים רק עם תחתון ולהתכסות בסדין או מגבת.

מטפל שמכבד את המטופלת שלו, יהיה מחוץ לדלת בקליניקה או בחדר אחר אם העיסוי אצלן בבית.

מדי פעם אנחנו שומעים על מטפל שמואשם בהטרדה מינית במטופלת ובדרך כלל זה בגלל "שהחליקה" לו היד לכיוון האינטימי תוך כדי עיסוי.

לא מזמן קראתי על מטפל בשיאצו שהגיעה אליו מטופלת שבכלל לא מכירה את הטכניקה הזו, שהיא טיפול עם בגדים, המטפל אמר לה להתפשט ועשה לה את הטיפול, למזלו הוא לא גלש לנגיעות אינטימיות. אחרי מס' חודשים סיפרה המטופלת הזו לחברתה על החוויה שהייתה לה וזו אמרה לה שזה היה אמור להיות עם בגדים וצריך לעשות משהו עם המטפל הזה.

תרשו לי לומר שאין ספק שבמצב של היום דרושה הסדרה של העיסוק במקצועות הרפואה האלטרנטיבית או המשלימה, בין היתר ריפוי בעיסויים למיניהם, חייבים למצוא דרך שאפשר יהיה לפקח על העוסקים בתחום.

במשרד הבריאות אומרים כי בכל הנוגע למעסים ולמטפלים אלטרנטיביים, מדובר בעיסוק ולא במקצוע, שאינו מוסדר בחוק ואין עליו פיקוח. "מי שמחזיק בתעודת הכשרה במקצועות הבריאות שהוסדרו בחוק ומוכרים על ידי משרד הבריאות מפוקח וחלות עליו הוראות חוק העוסק במקצועות רפואיים. מקצועות נוספים כגון היפנוזה ועבודת מעבדה רפואית, הם מקצועות פרא-רפואיים המוסדרים בחקיקה ספציפית".

אחרי שהבנו את הנושא הזה, אפשר לומר, שהדרך הטובה להגיע למטפל מצוין, ששומר על מרחב אישי בטוח לנשים, היא דרך המלצה של מי שעשתה כבר טיפול.

כאשר מטופלת מקבלת המלצה על מטפל זה מוריד הרבה סימני שאלה ואת שאר השאלות,אם נשארו, מפנים ישירות למטפל שמסביר הכל.

במקרה שלי כמטפל בעיסוי בשמנים, כשאני מפרט לנשים את תהליך העיסוי שאני עושה, למשל, גב, כתפיים, שכמות, רגליים, יש גם עיסוי בטן ייחודי שנקרא "עיסוי המוח הקטן", הן לרגע חושבות. "אם הוא יעסה את הבטן זה אומר חזה חשוף", לא?… ואז אני מסביר שרק הבטן חשופה וכל השאר מכוסה.

בקיצור… שתהיה לכן בחירה קלה במטפל…

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן