למה הילדים שלנו לרוב אוהבים להתחפש?

למה ילדינו אוהבים להתחפש? מהי הסיבה? הסיבה העיקרית שילד אוהב להתחפש היא בדרך כלל נסיון לדמות או לחקות משהו שהוא אוהב. זה יכול אפילו להתחיל בללבוש משהו מבגדי הוריו, ואז באותו רגע הוא אבא או אמא והוא אפילו יחקה את המימיקות של אותו אדם. זהו תהליך טבעי של ההתפתחות.
עם זאת לכל ילד יש כמה תחפושות שהוא יעדיף על פני אחרות. זו יכולה להיות תחפושת של פיראט, של גיבור על או של נסיכה. התחפושות למעשה מאפשרות לילד לברוח מהמציאות לעולם דמיוני וקסום. עולם שמאפשר לו להיות הגיבור, המנצח, השליט והמחליט בו זמנית.
התחפושת מאפשרת (לילד אבל גם למבוגר )לוותר על כל המחוייבויות של חיי היום יום. כשמתחפשים אפשר להיות שטותניק או כל דבר אחר. ברגע שהילד מתחפש הוא נכנס לתפקיד של דמות אחרת.
התחפושת מאפשרת לילד לבלוט, למשוך תשומת לב ואפילו תתן לו ביטחון עצמי ודימוי עצמי גבוה יותר מול החברה.
איך אנו כהורים צריכים להגיב?
במצבים אלה אנו כהורים לפעמים מופתעים מן התגובות של ילדינו, כי אם עד עכשיו הילד היה ביישן ומופנם וברגע שהוא התחפש הילד הפך להיות ליצן ואפילו כוחני במקצת (הוא מנסה להיות חלק של אותו דמות)
אז אנו כהורים צריכים להראות אמפתיה, הבנה וכמובן להמנע מלצחוק. אבל אל תשכחו להזכיר לו שהתחפושת הוא לא הטבע האמיתי של הילד. בכך תעזרו לו להבדיל בין המציאות לדמיון.
פורים שמח !

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

השארת תגובה

גיליון החודש
שער מגזין 97
המלצות החודש
פרסומות
צור קשר
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן