לכבוד יום האחות הבינלאומי שחל שבוע שעבר, סיפורה של סיגל שביט שהגשימה את חלומה להיות אחות

סיגל שביט היא אחות מרכזת תחום בריאות העובד במטה אסותא מרכזים רפואיים.

סיגל שביט סיימה תואר ראשון ושני בסיעוד בהצטיינות, והיא עובדת כאחות כבר למעלה מ-30 שנה. סיגל חלמה להיות אחות, ואף חלמה על כך כבר מגיל 5. את מרבית שנותה המקצועיות ביצעה בצבא, במגוון רחב של תפקידים, חלקם פיקודיים וחלקם קליניים ביחידת הכוויות ובמכון האונקולוגי לילדים בבית החולים תל השומר. לאסותא מרכזים רפואיים הגיעה לפני 8 שנים והקימה את מערך בריאות העובד, שאמון על בדיקות מעקב ייחודיות, חיסונים שגרתיים ומיוחדים, קידום בריאות ופרויקטים חוצי ארגון להעצמת הסיעוד.

מה שסיגל הכי אוהבת במקצוע הוא עשיית הטוב והקשר הייחודי האישי ויוצא הדופן שבין האחות למטופלים. היא אוהבת את היכולת לגוון את מרחב העיסוק שלה כאחות, מתפקידים קליניים ועד תפקידי מנהל ומטה. היא נהנית לשנות סביבה ארגונית ואנושית בתוך המקצוע, להתמקצע ולפעול בתחומים רבים. בעינה, היתרון הכי גדול בסיעוד הוא שניתן להרחיב אפיקים, לשנות, להתפתח, לגדול ולהגשים את עצמה מבלי להחליף את המקצוע.

אחד הרגעים הבלתי נשכחים שלה מהעבודה כאחות הוא הובלת מבצע חיסוני הקורונה באסותא מרכזים רפואיים, בכל בתי החולים והמרכזים, מצפון ועד דרום. סיגל מתארת שתחושת השליחות והגאווה לקחת חלק במבצע הלאומי למיגור המגיפה, היוו את המנוף שאפשר לעמוד בהצלחה באתגר המקצועי והלוגיסטי המורכב.

מחוץ לעבודתה כאחות, סיגל היא צרכנית תרבות על כל גווניה. אחת האהבות הגדולות שלה היא מוזיקה שמסב אושר גדול עבורה. סיגל, חוץ מהיותה אחות, למדה גם צילום מקצועי, את אמנות הוויטרז' והפסיפס. סיגל היא חובבת מושבעת של עולם האסתטיקה, וציינה כי היא לעולם לא תסרב ליום כיף בספא.

סיגל היא דוגמא לעוד אלפי אחיות שמבצעות את העבודה החשובה הזו במסירות ומקצועיות ועל רקע יום האחות הבינלאומי שחל שבוע שעבר, הן ראויות להערכה כפולה.

סיגל מספרת: "המסר שהייתי רוצה להעביר למטופלים ולמשפחות שלהם שפוגשים אותי הוא שאני תמיד שם בשבילם, במקצועיות, במסירות ובאהבה. אהבת האדם, מצויינות ומקצועיות הן הקווים המנחים שלי בעבודה הזו והן עולם ומלאו עבורי".

 

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

השארת תגובה

גיליון החודש
שער מגזין 94
המלצות החודש
פרסומות
צור קשר
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן