יצירה משוחררת

מחברות מקושטות אירנה דלח

כילדה ברומניה, אחד ביוני היה היום הכי טוב והכי הרפתקני בשנה: גם תחילת החופש הגדול, וגם יום הילד. אז היה נהוג שכל מבוגר שפוגש ילד באחד ביוני ייתן לו מתנה קטנה – כמובן לא סתם מבוגרים זרים ברחוב, אלא שכנים, מזכירות וקולגות בעבודה של אמא ואבא, שכנים של סבא וסבתא, המוכרים בחנויות בהן קנינו בדרך כלל וכו'
הכי אהבתי בימים האלה ללכת לבקר בעבודה של ההורים, שם, המזכירות היו נותנות לי פנקסים, עטי כתיבה ומדבקות מיוחדות, בולים וכל מיני ציוד משרדי מיוחדים. פעם קיבלתי קופסה של סיכות נייר צבעוניות שברומניה של אז היו כל כך מיוחדות עד שהבאתי אותן איתי כשעליתי לישראל (לפני יותר מ-30 שנה) ועדיין אני שומרת אותן בשביל הכיף!
ובאופן מפתיע – או מובן מאליו, תלוי באופי הקורא – שלושת ילדיי אוהבים ציוד משרדי, מחברות ועטים באותה מידה. והיום המבחר גדול וצבעוני עוד יותר.
אחד הדברים הכי מבזבזים בציוד ביה"ס שלהם ניראה לי המחברות. כשאנחנו היינו בכיתה א' המורה לימדה אותנו איך להשתמש במחברת: לכתוב בכל דף, להעביר דף אחד בפעם, לכתוב בכל שורה וכו'. הילדים של היום מעבירים כמה דפים שבא להם, לפעמים אפילו 10, וכותבים כמה שבא להם בכל דף, לפעמים רק 2 שורות. כמובן, המצב השתפר קצת עם השנים – עכשיו כשלושתם בתיכון, המחברות מלאות הרבה יותר (מקור מצויין לדפי רקע לדקופז' 😉) והכתב הרבה יותר מסודר. ובכל זאת, בסוף השנה נשארים הרבה דפים ריקים.

השנה במיוחד, כשיותר ממחצית שנה"ל התבצעה דרך הזום, הרבה מחברות נשארו יותר מחצי ריקות. חבל לזרוק כל כך הרבה נייר לפח, לא?
אז בואו נחזיר קצת איכפתיות לכדור הארץ ונעשה שימוש שני באוצר הזה שניקרא נייר.
אני מזמינה אתכם החודש ליצירה מחזירה ערך, יעילה ומשחררת: יש לכם מחברת מהודרת שמפחדים לכתוב בה? תיצרו את המחברת שלכם, בגודל ובמראה שאתם בוחרים, שתקרא לכם כל יום לכתוב בה, כל מה שעובר עליכם: מחשבות, בדיחות, רשימות, כתובות של אתרים מעניינים ושמות של מתנות שרציתם בשביל החמות!!!

יצירה מחזירה שתהיה לנו!!!

 

פרויקט: מחברת חלומות

טכניקה: שונות

ציוד: מספריים, מרצע, מהדק (או מחט וחוט), דבק

חומרים: מחברות ישנות מכל גודל מכל סוג, אריזת קרטון ישנה

 

אופן העבודה:

  • תולשים מהמחברות את כל הדפים הנקיים (שלא כתבנו עליהם); גוזרים שוליים לא ישרים; מומלץ להתחיל עם 35-55 דפים
  • גוזרים את כל הדפים לאותו גודל (רלוונטי אם מחזרנו גם מחברות קטנות וגם גדולות)
  • מסדרים את הדפים כך שהשוליים מיושרים
  • מהדקים קבוצות של כ-10 דפים בפעם, בעזרת 2 סיכות עם כמה סנטימטרים מרחב ביניהן , או על הצלע העליון (לקבלת בלוק), או על הצלע הימני (לקבלת מחברת)
  • מהדקים את הקבוצות יחד: מהדקים 2 קבוצות יחד, כשהסיכות החדשות ממוקמות מצידי הסיכות המהדקות את הקבוצה; מוסיפים עוד קבוצה ומהדקים אותה לזוג הקודם, כך שהסיכות החדשות ממוקמות לסירוגין עם כל הסיכות הקודמות; ממשיכים כך, בהוספת קבוצה אחת בפעם, עד שכל הקבוצות מהודקות למחברת
    אפשר גם לתפור את המחברת – מתאים במיוחד אם ממחזרים מחברת ספירלה למחברת קטנה יותר; הנה סרטון על תפירת הדפים למחברת: https://www.youtube.com/watch?v=j-r6c_trSxY
  • יכולים להמשיך להשתמש כך, או יכולים להוסיף כריכה (לא מומלץ לבלוקים)

תיהנו!! ואל תהססו ליצור כמה כאלה, בכל מני גדלים ושיטות, ואף לתת אותן במתנה!

 

 

אירינה דלח – מדריכה למלאכות יד

 

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן