"טכנודע חדרה" – המוזיאון הישראלי לרפואה ולמדע, מציג: "יום הולדת לאלברט איינשטיין"

ילד ובובה בדמות אלברט איינשטיין

חולמים להפוך למדענים כמו אלברט איינשטיין? רוצים שילדכם ידעו קצת יותר על מהירות האור, כוח הכבידה, או תורת היחסות?

המרכז המדעי, טכנודע חדרה, יחגוג השנה יום הולדת 142 לפיזיקאי  היהודי-גרמני שנחשב לאחד מגדולי המדענים בכל הזמנים אשר נולד ב- 14 במרץ  1879

איינשטיין נחשב לגדול התאורטיקנים, שמו הפך למילה נרדפת לגאונות, מאז שזכה לפרסום עולמי ברבע הראשון של המאה ה-20 בזכות תורת היחסות אותה פיתח, אשר שינתה את כל מה שהיה ידוע עד אז על מהותם של הזמן,  המרחב,  המסה,  התנועה וכוח הכבידה וזכה גם בפרס נובל לפיזיקה בשנת 1921.

איינשטיין נולד לפני 142 שנה, למשפחה יהודית: האם פאולינה לבית קוך ואביו הרמן, בעל מפעל אלקטרוכימי קטן שכשל בעסקיו. שישה שבועות לאחר לידתו, עברה משפחתו להתגורר במינכן שבבוואריה בשל עסקיו של האב. את עולם המדע והחקר גילה  בגיל חמש כשחלה, וכדי לשמח את לבו התקין עבורו אביו מצפן פשוט. כבר אז, כך סיפר כעבור שנים, החל לחקור את צפונות חוקי הטבע.

במסגרת ציון יום הולדתו של אלברט איינשטיין יקדיש הטכנודע בחדרה, מרכז מדעי בו משתתפים מדי שנה אלפי ילדים, בני נוער ומבוגרים בפעילות חקר במדע וטכנולוגיה את יום א' ה-14 למרץ, לטובת חגיגת יום הולדתו בשידור לייב.

בתוכנית: ניסויים מדעיים שישודרו בלייב בפייסבוק של הטכנודע בין השעות 16:00-17:30, שיעסקו בתאוריות שאיינשטיין חקר, כגון:  באפקט הפוטואלקטרי, לייזרים, תעתועי ראייה, כוח הכבידה, מהירות האור, ליקויי חמה, ועוד… בנוסף יתקיים חידון קהוט נושא פרסים על חייו וגילוייו של אלברט איינשטיין ובסוף הפעילות יכובדו כל אורחי האירוע בעוגת יום הולדת שעוצבה במיוחד עבורו.

 בהתאם לתו הסגול ניתן יהיה להגריל כרטיס כניסה לחגיגת היום ההולדת עבור כ-10 ילדים,  שיתחפשו לאיינשטיין וישלחו את תמונותיהם לעמוד הפייסבוק של הטכנודע.

הפעילות תשודר במלואה בלייב בפייסבוק.  

לפרטים נוספים באתר http://www.technoda.org.il/

או בפייסבוק https://www.facebook.com/Technoda

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן