חורף, ובחירת המשחק הנכון לילדינו?

החורף כבר כאן. הזזנו את השעונים והימים יתקצרו. כבר קשה מאוד להיות בגינה ולא תמיד מתחשק לצאת מהבית. מן הסתם מחפשים פעילויות אחרות אחת מהם היא לשחק. אז איך בוחרים נכון משחק? לאילו מטרות נתאים אותו?האם משחק חשיבה הוא הנאה?והשאלה הגדולה האם הוא ירתק את ילדינו?
משחקי חשיבה (חינוכיים) נוצרו כדי לעודד את המיומנויות השונות אצל הילדים תוך כדי הנאה. משחקים אלה מעוררים את הסקרנות של הילדים הצעירים והרצון להכיר תחומים חדשים ומעניינים. משחקי החשיבה מאפשרים לילדים פתוח העצמאות, היצירה, הדמיון, המוטוריקה ועוד..
כשההורה בוחר משחק הוא צריך לקחת בחשבון את גיל הילד, הצרכים שלו, ההעדפות שלו והסביבה שבה הוא גדל. בבחירה של המשחק צריך גם לקחת בחשבון את הנראות שלו. ככל שהמשחק יראה יותר צבעוני עם תוספות של דמויות, חומרים שנעימים למגע, הילד ירצה לשחק ולשתף פעולה .
למרות שמשחקים אלה מטרתם למידה, אסור שהילד יבחין בכך. עבורו המשחק צריך להיות שעשוע וכך הוא ירצה בכל עת לשחק בו .בגלל שנרצה שהילד ישחק במשחק לאורך זמן ממושך נחפש משחק עם אתגרים שונים, כגון משחק עם שלבים, עם רמות ליחיד או לקבוצה .
ההמלצה שלי הוא לפנות לחנויות שמתמחות במשחקי חשיבה, ללכת לסדנאות משחק בהן אפשר להכיר ולשחק במשחק. אתם מוזמנים גם לפנות אלי ואשמח לענות על כל שאלה .
אז שיהיה לכם חורף מהנה עם המון שעות של משחק יחד.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

גיליון החודש
שער מגזין 106
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
פרסומות
צור קשר
הכל מתחיל בך - הקול הגברי - באנר פרסום לקבוצת פייסבוק
סיגל גבאי, מלווה להתפתחות מקצועית ואישית, מאמנת מוסמכת, מאסטר ל- NLP.
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן