חגי תשרי

עץ רימונים

חגי תשרי בפתח, אילו תחושות עולות בכם כשאתם חושבים על החגים  רגשות של שמחה והתרגשות או חשש וחוסר נעימות .  כשאני חושבת על החגים עולה בי חוויה של יחד, ארוחה חגיגית עם אוכל טעים שמעלה זיכרונות מבית ההורים, בית מלא אורות , מוזיקת רקע נעימה ריחות של מאכלים אהובים, בגדים חגיגיים, פרחים על השולחן   ואפשר להמשיך ולהיסחף בתיאורים, אך יש גם מי שהחגים מעוררים זיכרונות פחות נעימים של  חילוקי דעות , בדידות,  ביקורות, תסכול, ויכוחים עצבות ועוד …

לדעתי   החגים הם סוג של זכוכית מגדלת של חיי השגרה בהיבט של חיי המשפחה והחברה שלנו. למעשה, הם מעצימים את התחושות והחוויות שלנו מהשגרה,   הם מציפים געגועים, אהבה, שיתוף, כעסים, חששות וקנאה.

נסו לחשוב מה החגים מסמלים עבורכם

המלצות לקראת החגים הבאים עלינו לטובה

ראש השנה –

תחילתה של שנה חדשה מזמינה אותנו   לחשבון נפש סביב השאלה  מה השגתי בשנה שחלפה ואלו חלומות הייתי רוצה   להגשים בשנה הבאה. ממליצה בחום לא לנהל את השיח הזה רק במחשבה אלא  ממש  להכין רשימה של כל החלומות שלי, אפשר להתייחס   לכל תחומי החיים, קרי,  קריירה, משפחה, חברים, אהבה, ביטחון עצמי, זוגיות. חשוב לתאר במדויק למה הכוונה, ולבנות תמונת עתיד מפורשת של הגשמת החלום בכל אחד מהתחומים.  

ברכה נוספת המקובלת לראש השנה היא "שנהיה לראש ולא לזנב ". הפרשנות שלי לברכה זו היא שנתמקד בעיקר ונזניח את  הטפל. הכוונה בטפל הוא בביקורת עצמית תמידית שמזיקה ומרפה את הידיים, במריבות כוחניות חסרות תכלית, במחשבות סרק ובדפוסים מעכבים. העיקר הוא לזכור  "נפש בריאה בגוף בריא "  חשוב לתת מקום של כבוד ליכולות ולערכים שלנו.

 בראש השנה נהוג לברך האחד את השני לשנה טובה. כאן אני מפנה בקשה אישית אליכם:  בעת הברכה תהיו בכוונה מלאה,  דייקו את הברכה,  למילה יש המון כוח. אגב,  אם הכנתם את  רשימת החלומות הרי  שכבר ברכתם את עצמכם.

 יום הכיפורים

יום הכיפורים עוסק במהותו בסליחה, בין אדם למקום ובין אדם לחברו. אני מבקשת להתייחס למהותה של הסליחה. בסליחה אין הכוונה מן הפה החוצה, סליחה במהותה דורשת פעולה של שינוי או וויתור. יש כאלה שהסליחה כל כך קשה להם שהם לא מסוגלים לומר אותה בקול רם, לעומתם יש מי שמצאו בסליחה פתרון להתמודדות עם קשיים ותמצא אותם מתנצלים ומבקשים סליחה חדשות לבקרים, למרות שבמקרים האלה זה באמת מן הפה החוצה בלי שום כוונה ללמידה ושינוי.  במהותה תפקיד הסליחה הוא ליצור גשר בתוך הקשר ולבנות  בסיס למערכת יחסים בריאה מפרגנת ותומכת. סליחה 'נכונה' מתרחשת בשיחה בגובה עיניים במסגרתה מתבררים המקורות לחיכוך ולפגיעה.    לאחר ששני הצדדים הבינו הם משתדלים מאוד לא לחזור לאותה התנהגות פוגעת  והקשר הופך להיות  הרבה יותר זורם והרמוני.

מניסיון אישי זה עובד, נסו ותהנו.

חג סוכות

"שלומית בונה סוכה מוארת וירוקה…. שלומית בונה סוכת שלום" זוכרים את שיר הילדות הזה?  בעיניי סוכה היא מודל לבית.   אימא שלי, זכר צדיקה לברכה, תמיד הייתה אומרת "הגופייה תמיד   קרובה יותר לגוף מהחולצה " הכוונה הקסומה שלה הייתה תדאגי קודם כל לעצמך. אימא שלי הייתה אישה של אהבה וענווה והכוונה שלה הייתה אל תשכחי לראות  את  עצמך ולאהוב אותך.  למעשה על מנת שיהיה לנו בית מתאים הכרחי שיהיה בו מקום לערכים שלנו ולאמונות שלנו. שנרגיש בו בטוחים ומוגנים עם סביבה אוהבת ומפרגנת.  כשאני אוהב את עצמי הבית שלי שמורכב מהיסודות שלי מעניק לי את החכמה לנהל את חיי נכון.

 

חברים יקרים שתהא לכם שנה טובהההה

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן