זכויות נשים

נשים

השנה הבחנתי בכמה נשים שכתבו שהן לא מבינות מהו הצורך ביום האישה…

אולי מתוך רצון לטשטש את ההבדלים בין גברים לנשים… ואולי כדי לציין כי זו סיבה למסיבה כל השנה ולאו דווקא יום אחד בשנה.

יום האישה מציין את השינוי העולמי שהתרחש לטובת זכויות נשים במאה וחמישים השנים האחרונות.

 קשה לנו לתאר מצב בו לנשים אין זכות הצבעה, אין זכות להביע דעה, אין זכות השכלה או רכש… ובכלל הכרה בכוח היצרני שלהן בהתאמה למחירי השוק.

אין ספק שאנו חבים תודה גדולה לנשים שלחמו עבור זכויותינו הנשים.

עם זאת עדיין ישנם שטחים שבהם הנשים מופלות לרעה. זה מתבטא בעיקר בשכר במשרות גבוהות ובחתך רוחבי של המשרות המאוישות ע"י נשים בפוליטיקה העולמית.

אפשר לומר שיש משהו שעדיין זורם בדמן של הנשים שלא מאפשר להן להרים את הראש ולדרוש את זכויותיהן בהתאם לצרכיהן. כאילו יש איזו נחיתות בטבען הנשי. משהו בדומה להיסטוריית הסבל של עמנו…

מנכ"לית פייסבוק לשעבר מתארת בספרה איך קידמה מקומות חניה קרובים עבור נשים בהריון, כדי שלא תצטרכנה להישרך בדרכן לעבודה מחניה מרוחקת. היא פשוט דרשה זאת, ואם לא שחוותה זאת והבינה שזה נצרך, לא היה עולה בדעתו של אף גבר לחשוב על כך.

כמו כן היא מציינת את הנקודה שעדין תכונות מסוימות נתפסות כגבריות, וכל אישה קרייריסטית נתפסת כיותר גברית.

 

אין ספק שכל אחד מהמינים מכיל בתוכו את שני הצדדים. הצד הגברי והצד הנשי, ולכל אחד מהם מותר לחזק ולהשתמש לעיתים בצד אחד יותר מהשני.

עם זאת יתכן שהגיע הזמן להבין – כפי שכתבה דר צביה גרנות בתחילת שנות ה2000 – שלכל צד יש את התכונות השייכות לו, וגם תכונות נשיות באשר הן, יש להן את העוצמות שלהן, והן ראויות לכבוד והערכה לא פחות מהצד השני, ושנשים רק צריכות ללמוד לדרוש את צרכיהן ולהתאים את תנאי השטח אליהן, דווקא כדי שתוכלנה למצות את החוזקות שלהן ביחסים, ובהקשר המקצועי כדי שתוכלנה לשמש בכל משרה מבלי להמיר את הדימוי שלהן למשהו אחר.

אחת התכונות החזקות יותר אצל נשים, שייכות לחיבור ולתקשורת. אני אוהבת את ההסבר שאדם הראשון היה יחיד בעולם בעוד כשהאישה נוצרה היה כבר מישהו קיים פה, והיא ניסתה להתחבר אליו ולקבל ממנו את תשומת ליבו. נשים בדרך כלל חזקות יותר בתקשורת מחברת בין המינים, בינן לבינן, ובשימת לב לצרכים של הילדים מאבותיהם.

אז קצת כבוד לנשים שמצליחות גם להרות, ללדת, לטפל ברב הצרכים של ילדיהן, לחבר ולהתחבר, וגם לתפקד במשרות שונות שחלקן דורשות מהן את רוב זמנן.

בהחלט מגיע להן יום לחגיגות..

אסתר אדלר מטפלת אישית וזוגית 0528167090

 

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן