השראה בפסנתר

איתן גלוברזון. קרדיט יאיר נוימן

מפגש מס' 2 בסדרה 'השראה' – סדרת קונצרטים באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים
13.12, יום רביעי בשעה 20:00
אולם נבון, קמפוס גבעת רם, ירושלים.
מרצה: פרופ' איתן גלוברזון
פסנתר: אירינה ברקוביץ'
בתוכנית:
קארל פיליפ עמנואל באך וריאציות על לה פוליה
רחמנינוב וריאציות על נושא מאת קורלי "לה פוליה"
פסנתר: איתן גלוברזון
שומאן אטיודים סימפוניים אופ' 13
מוצרט: וריאציות בסול מזור לארבע ידיים
כרטיסים: 80 ₪. מחיר לסדרה כולה (12 מפגשים): החל מ-650 ₪.
לרכישה: רינתיהנסים [email protected]
לפרטים נוספים: חנה אנגלרד[email protected] 02-6759907

2nd concert in the series: "Inspiration", The Jerusalem Academy of Music and Dance.
Wednesday, December 13th at 20:00, Navon Auditorium in Givat Ram.
Tickets: 80 NIS. Reservations at 052-3836601 or [email protected]
More info: Chana Englard: 02-6759907, [email protected]
Lecturer: Prof. Eitan Globerson.
Piano:Irina Berkovitch
Program:
CPE Bach Variations on the " folia", H. 263
Rachmaninov Variations on a Theme of Corelli. Piano: Eitan Globerson.
Schumann Symphonic Etudes Op. 13
Mozart 5 Variations in G major, K.501 for piano four hands

פרופ' איתן גלוברזון
נמנה על סגל מורי האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, בה הוא מלמד פסנתר וניצוח תזמורת; כיהן בעבר כדיקן הפקולטה לאמנויות הביצוע וכראש מחלקת הפסנתר. מכהן כמנהל מוסיקלי של התזמורת הסימפונית ע"ש מנדי רודן.
ניצח על תזמורות רבות, ביניהן התזמורת הפילהרמונית הישראלית ,הקאמראטה הישראלית ירושלים, הקאמרית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים, התזמורת הסימפונית הישראלית- ראשון לציון, התזמורת הפילהרמונית הצעירה, הסינפונייטה הישראלית ,תזמורת קונצ'רטו גרוסו בפרנקפורט, תזמורת פסטיבל Penn's Woods בארה"ב, התזמורת הקאמרית הקיבוצית, תזמורת סימפונט רעננה ועוד.
כיהן בעבר כמנצח הבית בתזמורת הסימפונית חיפה, וכמנצח הבית באופרה הישראלית , שם ניצח על האופרות "נורמה " "צ'נרנטולה","קטיה קאבאנובה", "אנדראה שניה" ,"פיטר גריימס","סימון בוקנגרה" "מאדאם באטרפליי" , " אטילה", רוסלקה" ו "הנערה מהמערב" .
כיהן כעוזר למנהל המוסיקלי בבית האופרה "סאן קרלו" בנאפולי.
בחודש מרץ השנה ינצח על האופרה "סיפורי הופמן" מאת אופנבאך באקדמיה לאמנויות בהונג קונג.
ניגן כסולן עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים, התזמורת הלאומית של דרום אפריקה, התזמורת הסימפונית ברנו ,תזמורת בית הספר הגבוה למוסיקה בהנובר ועוד. כמו כן ניגן ברסיטלים וקונצרטים קאמריים במערב ומזרח אירופה, ארה"ב , והמזרח הרחוק. הקליט רבות עבור "קול המוסיקה".
סיים בהצטיינות יתרה את לימודי התואר הראשון ותואר אמן בפסנתר ובניצוח באקדמיה למוסיקה בירושלים. השלים את לימודיו לתואר סולן בבית הספר הגבוה למוסיקה בהנובר.
תלמידם של דינה תורגמן, בוריס ברמן, אירינה אדלשטיין, מיכאל בוגולבסקי, יהליוגמן ואריה ורדי בפסנתר ומנדי רודן, הנס הרבטיוריסולוץ קלר בניצוח.
זכה בפרסים רבים, ביניהם פרס פרנסואה שפירא, ופרסים בתחרויות בינלאומיות באיטליה (דינו צ'אני ב"לה-סקאלה" מילנו) ובדרום אפריקה (UNISA פרטוריה).
הוזמן כמרצה ואמן אורח לאוניברסיטאות ומוסדות מוסיקליים רבים ברחבי העולם, בהם אוניברסיטת ייל, אוניברסיטת סטוני ברוק, אוניברסיטת מקגיל, מונטריאול, הקונסרבטוריון המרכזי בבייג'ין, בית הספר הגבוה למוסיקה בפרייבורג , האקדמיה ע"ש ליסט בבודפשט, אוניברסיטת שיקגו, אוניברסיטת קולומבוס אוהיו, האוניברסיטה הקתולית בוושינגטון, אוניברסיטת מונטקליר, אוניברסיטת פנסילבניה, פסטיבל המוסיקה בפרוג'ה, איטליה ובית הספר בוכמן-מהטה בתל-אביב.
בשנתיים האחרונות כיהן כפרופסור אורח באוניברסיטת ייל בארה"ב ובאוניברסיטת מקגיל במונטריאול.
לימד כפרופסור אורח במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן ובבית הספר הגבוה למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב.

כיהן כשופט בתחרויות רבות, בארץ ובעולם.

רבים מתלמידיו זכו בפרסים בתחרויות בארץ ובתחרויות בינלאומיות, ומופיעים דרך קבע על במות הקונצרטים בארץ ומחוצה לה עם מיטב התזמורות.

במקביל לעיסוקיו המוסיקליים איתן גלוברזון עוסק גם במחקר מדעי. הוא בעל תואר דוקטור בחקר המוח מטעם המכון הבינתחומי לחקר המוח באוניברסיטת בר אילן. כיום עוסק במחקר בשיתוף עם מעבדות במוסדות מחקר רבים, ביניהם אוניברסיטת העיר ניו יורק, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטאות אוטאווהומקגיל בקנדה, ומכון וייצמן למדע.
המחקרים בהם הוא עוסק כוללים מחקרים התנהגותיים ומחקרי הדמיה מוחית הבוחנים תפיסה אודיטורית, קוגניציה מוסיקלית, פרוזודיהבאוכלוסיה הכללית ובספקטרום האוטיסטי, שליטה מוטורית, ושירת ציפורים.
מוזמן תכופות כמרצה אורח בכנסים מדעיים בין לאומיים בארץ ובחו"ל.
מאמריו המדעיים פורסמו בכתבי עת מדעיים חשובים.

פרופ' אירינה ברקוביץ', ילידת מוסקבה, למדה פסנתר בבית הספר למוסיקה ע"ש גנסין,
ולאחר מכן באקדמיה ע"ש צ'ייקובסקי אצל פרופ' פלייר. למדה לתואר שלישי , בהדרכתו של פרופ' גוטמן באוניברסיטה ע"ש גנסין במוסקבה.
בשנת 1980 זכתה בפרס בתחרות ע"ש י.ס. באך שנערכה בלייפציג, ובעקבות זכייה זו הופיע ברחבי ברית המועצות בהרכבים שונים וברסיטלים רבים כסולנית, בהרכבי דואו . כן הופיע כסולנית עם כל התזמורות החשובות בברית המועצות.
אחד השיאים הבולטים בקריירה של אירינה ברקוביץ' היה סדרת של 9 קונצרטים מיצירות באך, שכללו את 48 הפרלודים והפוגות, כל הקונצ'רטים, וריאציות גולדברג ועוד.
עם עלייתה ארצה בשנת 1989, הצטרפה לסגל המורים באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
מאז עלייתה, אירינה מופיעה רבות כסולנית עם תזמורות ועם הרכבים קאמריים רבים.
בשנים 1994-1999 הופיעה בפסטיבל באוחריד – מקדוניה, באוסטריה וצרפת בנגינת סולו ובהרכבים קאמריים, במדריד באולם הקונצרטים של התזמורת הפילהרמונית.
בארץ, הופיעה כסולנית עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, עם התזמורת הסימפונית חיפה , עם התזמורת סינפונייטה באר שבע ועם התזמורת הקאמרית שליד האקדמיה.
אירינה נותנת כיתות אמן רבות באירופה, ארה"ב וברוסיה, רבים מתלמידיה זכו בפרסים חשובים והמשיכו לתואר שלישי באירופה ובארה"ב.
ביפן יצא דיסק בנגינתה עם הקונצ'רטו השלישי של פרוקופייב עם תזמורת מוסקבה, ובגרמניה דיסק עם וריאציות גולדברג וגם בארץ דיסק נוסף של וריאציות גולדברג.

ענת מרומי יחסי ציבור 03-5076032, עדי שטרסמן 052-8564444, ענת מרומי 052-8133813

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן