הרצאתה של אורלי גונן על סופוניסבה אנגוויסולה הציירת שהעזה לשנות את חוקי המשחק

לרגל יום האישה

סופונסיבה אנגוויסולה Sofonsiba Anguissola (1532-1625) , איטליה

בגלריה לה ברוקנט דו וילאז' La Brocante du village*
הלימון 19 רמות השבים 09-7656063
יום ג' 8.3 . פתיחת דלתות 19:30 תחילת ההרצאה 20:00
המחיר כולל הרצאה וכיבוד קל  70.
שמירת מקום  בטל 09-7656063
Sofonsiba Anguissola

הגלריה הרומנטית החדשה בשרון La Brocante du village מארחת לכבוד יום האישה את המרצה לאמנות אורלי גונן המתמחה בציירות פורצות דרך.
ההרצאה תעסוק בציירת האיטלקיה סופוניסבה אנגוויסולה, שהייתה ציירת בינלאומית מפורסמת בתקופת הרנסאנס. לאחר שמיכלאנג'לו ראה את ציוריה הוא הסכים להיות המנטור שלה במשך שנתיים, היא הוזמנה על ידי המלך פיליפ השני לבוא לספרד כדי להיות המורה לציור של אשתו וג'ורגיו וזארי, היסטוריון האמנות האיטלקי הראשון, הזכיר אותה בספרו לצד גדולי האמנים האחרים מהתקופה.

ההרצאה מתארת את קורות חייה הנפתלים, את הגורמים להצלחתה ולהערצה של בני תקופתה, ההערצה שגרמה לכך שבהקדשה על מצבת הקבר שלה נכתב: "היא הייתה אחת מהנשים המהוללות בעולם….וזו מחווה קטנה לאישה כל כך גדולה". ההרצאה מלווה ביצירותיה של ציירת כשרונית ויוצאת דופן זו שהצליחה לשנות את חוקי המשחק.

גלריית "La Brocante du Village " מהווה חנות קונספט שונה וייחודית. היא שונה מחנויות עתיקות אחרות בארץ , בכך שהיא מסודרת כמו בגלריה/מוזיאון בסגנון אירופאי קלאסי.
החפצים והרהיטים הם פריטי אספנות,שנבחרו בקפידה בירידי חפצים באירופה (ברוקנטים)** ויובאו ארצה. לכל חפץ מוצמדת תגית בה מסופר סיפורו האישי הכולל את ייעודו במקור, התקופה והסגנון אליה הוא משתייך והייחודיות שלו.
לפרטים נוספים
אוצר תרבות, הילה קומם 052-3534666 , יהודה קורן 052-3350928

 

** ברוקנט הוא יריד חפצים אירופאי, שנערך אחת לשנה. לכל כפר, עיירה או פרבר ישנו תאריך שנתי בו מורשים התושבים להוציא החוצה את מרכולתם ולהציע אותם למכירה.
"לה ברוקנט דו ווילג' בתרגום חופשי משמעה אסופת החפצים מהכפר."

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

גיליון החודש
שער מגזין 106
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
פרסומות
צור קשר
הכל מתחיל בך - הקול הגברי - באנר פרסום לקבוצת פייסבוק
סיגל גבאי, מלווה להתפתחות מקצועית ואישית, מאמנת מוסמכת, מאסטר ל- NLP.
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן