"המטאור הסיני"

Jie Yuan credit man chen (3)

אנסמבל סולני תל אביב מארח בקונצרט השני לעונה את הפסנתרן הסיני הפנומן
ג'יה יואן
שמוגדר כאחד מגדולי הפסנתרנים של סין,
בהופעה ראשונה שלו בישראל!  

 

יחד עם האנסמבל, בניצוחו של ארנסט הצל מאוסטריה, הם יבצעו קונצרט מגוון ווירטואוזי:
את הקונצ'רטו לפסנתר מס' 2 של שופן בפה מינור,
סוויטת הולברג של גריג, סימפוניית נעורים מס' 9 מאת מנדלסון
ומחולות הונגריים מאת ברהמס.

 

צפו במטאור הסיני:
https://www.youtube.com/watch?v=vMlla6RUY9Q

חיפה: מוצ"ש, 7 בדצמבר, מרכז רפפורט 20:30
תל אביב: יום א', 8 בדצמבר, הקונסרבטוריון הישראלי (שטריקר) בשעה 20:30

 

אנסמבל סולני תל אביב, בקונצרט השני בעונה, גאה לארח את הפסנתרן הסיני הפנומנאלי, ג'יה יואן  Jie Yuan, בניצוחו של ארנסט הצל (אוסטריה) – בקונצרט ראשון של יואן בישראל! יואן נחשב לאחד הפסנתרנים המצליחים ביותר בסין וברחבי העולם. הקונצרטים יתקיימו במוצאי שבת 7 בדצמבר במרכז רפפורט בחיפה ולמחרת 8 בדצמבר, בקונסרבטוריון הישראלי תל אביב.

אחרי שהופיע בקונצרטים בלמעלה מ-40 מדינות ובכמעט 500 ערים ברחבי העולם, הפסנתרן הסיני ג'יה יואן (34) מגיע להופיע בישראל עם אנסמבל סולני ת לאביב. יואן, בוגר בית הספר היוקרתי למוסיקה ג'וליארד בניו יורק, מוערך כאחד מעשרת הפסנתרנים הטובים ביותר בסין. לאחר תקופה בה העתיק את מגוריו לארצות הברית והופיע רבות, הניו יורק טיימס כתב בשבחו: "הטכניקה המעולה והמוזיקליות של יואן מעמידים אותו כפסנתרן מוביל בקרב הפסנתרנים בדורו".
יואן זכה בתחרויות פסנתר בינלאומיות רבות, ביניהן תחרויות ע"ש ואן קלייבורן, בוזוני, קסגרנדה, בקשטיין, שנחאי ועוד. הוא נחשב למוזיקאי הצעיר ביותר המשמש כשופט בתחרויות פסנתר נחשבות בסין ובעולם. בסרט התיעודי "תובנות על סין – המפתחות להצלחה"  שהופק באנגלית ע"י רשת הטלוויזיה העיקרית בסין, CCTV, הוצג בין היתר ג'יה יואן, וחלק את סיפור הצלחתו, ולא אחת כונה בתקשורת "משורר על פסנתר".

זהו קונצרט על טהרת המוסיקה הרומנטית, שבמרכזו יבצע יואן עם האנסמבל ובניצוחו של הצל, את הקונצ'רטו לפסנתר מס' 2 של שופן בפה מינור. בנוסף תבוצענה כמה מהיצירות הרומנטיות הנפלאות לתזמורת כלי קשת – סוויטת הולברג מאת גריג וסימפוניה מס' 9 בדו מז'ור של מנדלסון. האנסמבל יחתום את הקונצרט בכמה ריקודים הונגריים אהובים של ברהמס.

ברק טל, מנהלו המוסיקלי של אנסמבל סולני תל אביב, מתייחס לשיתוף הפעולה עם ג'יה יואן: "הקשר בינינו החל כבר לפני כמה שנים כשהופענו יחד בקונצרט עם הפילהרמונית של בראשוב ברומניה. מהרגע הראשון הבחנתי בצליל המדהים שהוא מפיק מהפסנתר, בכריזמה האדירה וביכולת שלו לסחוף את המאזינים בנגינתו. לשמחתי הרבה, מאוחר יותר הצטלבו דרכינו גם עם תזמורות בבוסאן (דרום קוריאה) ובחארבין (סין). כעת אני נרגש מאוד להביאו לארץ לראשונה לקונצרטים עם אנסמבל סולני תל אביב, בניצוחו של ארנסט הצל. זהו כבוד גדול, ואני בטוח שאי אפשר יהיה להישאר אדישים לכישרון העצום וליכולת הפנומנלית של ג'יה יואן".

Cliburn 2013, Jie Yuan Preliminary Recital I: https://www.youtube.com/watch?v=Qkasxfkcjgo


אנסמבל סולני תל אביב "הפסנתרן הסיני"
מנצח: ארנסט הצל (אוסטריה).
סולנים:  ג'יה יואן (סין) – פסנתר.
בתוכנית:
גריג: סוויטת הולברג
שופן: קונצ'רטו לפסנתר מס' 2 בפה מינור.
מנדלסון: סימפוניית נעורים מס' 9 בדו מז'ור.
ברהמס: מחולות הונגריים.

מועדי הקונצרט ופרטים לרכישת כרטיסים:

חיפה, אודיטוריום רפפורט: מוצ"ש 7.12.2019 בשעה 20:30
             מחיר כרטיס: 116 ₪ | להזמנות 04-8363804               

תל אביב, הקונסרבטוריון הישראלי (שטריקר): יום א' 8.12.2019 בשעה 20:30

מחיר כרטיס: 140 ₪ ותיקים 125 ₪| להזמנות: 03-5466228 | או באתר הקונסרבטוריון   

מצ"ב תכנייה מפורטת של עונת 2019-2020

ג'יה יואן נולד בדצמבר 1985 בצ'אנגצ'ון שבסין, והשלים את לימודיו בבית הספר למוזיקה במנהטן ג'וליארד, באוניברסיטת טקסס כריסטיאן ובאקדמיה הבינלאומית לפסנתר של אגם קומו בחבל לומברדיה באיטליה, ובין מוריו החשובים: LI Xiao, Tamas Ungar, Solomon Mikowsky, William Nabore, Yoheved Kaplinsky. הוא הופיע באולמות הקונצרטים המפורסמים ביותר כולל אולם קרנגי הול, מוזיקפריין בווינה, במרכז הלאומי לאמנויות הביצוע בסין, עם הפילהרמונית של ניו יורק, הפילהרמונית של דרזדן, תזמורת הרדיו של בוואריה, הסימפונית הלאומית של סין ועוד כ-100 תזמורות נוספות ברחבי העולם.

יואן מונה לשגריר האמנות של סין ע"י מועצת המדינה של סין, ואוחז בשלוש משרות בכירות בשלושת המוסדות לחינוך מוזיקלי החשובים בסין: מכהן כיו"ר המחלקה לפסנתר בקונסרבטוריון של חראבין ,סגן מנהל מחלקת הפסנתר של אוניברסיטת JiLin לאמנות, וסגן מנהל באקדמיה הבינלאומית לאומנויות Hangzhou Liangzhu. בנוסף, יואן משמש כמנהל אמנותי ב-4 פסטיבלים בינלאומיים:
.Hangzhou Festival, Harbin Festival, Lanzhou Festival and China International Piano Festival

יואן הוזמן ע"י ממשלת צרפת להופיע בקונצרט לציון מלאת 200 שנה לקרב ווטרלו, הוא הוזמן ע"י אונסקו לנגן באירוע המרכזי לציון "יום השירה", ומשרד החוץ של סין הזמין אותו להופיע באירוע הפתיחה של החג הלאומי ועוד. יואן כיהן כחבר השופטים הצעיר ביותר וכשופט הראשי בתוכנית טלוויזיה, "תחרות פסנתר וטלוויזיה מרכזית בסין של 2014" ובתחרויות פסנתר נוספות.

ארנסט הצל מנצח על יותר מ-80 תזמורות ברחבי העולם, המופיעות באולמות היוקרתיים בעולם כמו קרנגי הול בניו יורק ובית התזמורת הפילהרמונית בברלין לצד אולמות כמו המרכז לאמנויות הבמה בבומבי ואחרים. את השכלתו המוסיקלית רכש הצל באוניברסיטת גראץ, האוניברסיטה למוסיקה בגראץ ובאוניברסיטת טקסס באוסטין. הוא מחזיק בשלושה תארים שניים: בפילולוגיה קלאסית, בחינוך מוסיקלי ובניצוח. להצל דוקטורט במוסיקולוגיה והוא משמש כפרופסור להיסטוריה של המוסיקה באונ' למוסיקה בגראץ, מנהל אמנותי של Musikverein Karnten ושל Jeunesse Karnten, וכמו כן הוא המנצח הראשי של תזמורת EuroSymphony SFK.

אנסמבל סולני תל-אביב, זוכה פרס לנדאו לאמנויות הבמה לשנת 2015, הוקם בשנת 2001 על-ידי המנצח ברק טל, מתוך שאיפה ליצור בארץ גוף תזמורתי קאמרי איכותי ברמה הגבוהה ביותר. הוא שם לעצמו למטרה להציג יצירות של מלחינים ישראליים, לקדם סולנים ישראליים צעירים, ולטפח אהבה למוסיקה קלאסית בקרב הדור הצעיר. האנסמבל הופיע כבר באולמות הגדולים בעולם בהם אולם קרנגי בניו יורק, הקונצרטהאוס בווינה, אולם הפילהרמונית בסט. פטרסבורג, עם גדולי הסולנים הבינלאומיים בהם הכנר מקסים ונגרוב, הצ'לן מישה מאיסקי, זמר הקונטרה-טנור אנדראס שול ועוד. האנסמבל זוכה לתגובות נלהבות ולשבחים מהקהל, מהמבקרים, ומהאמנים המופיעים איתו בקונצרטים. 

לפרטים: 'ענת מרומי יחסי ציבור': ענבל לוי גרין 0528-599122, ענת מרומי 052-8133813

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן