החיים בישראל

איור דגל ישראל

אנחנו חיים במדינת ישראל, מדינה קטנה אך סיר לחץ גדול. בכל תחום בחיים שנבחן קיימים מתח,  חוסר נוחות וחששות – אם זה בתחום הביטחון, יוקר המחייה העומס בכבישים או כל תחום אחר שתבחרו, כל אחד מאיתנו והחוויות שלו.

חלקנו לא ממש מתייחס לזה ביומיום אך רובנו מתוחים כמו קפיץ עד הקצה ופעמים מרגישים שאין לנו אוויר לנשימה או לנשמה.

אני מתבוננת בעצמי מהצד ונראה לי שאני מנהלת קרבות בהם אני מנסה לנצח את הזמן כדי להספיק, להצליח ולהשיג כמה שיותר בחיים.

אעבור לדוגמא ביום בחיי:

אני מתעוררת בבוקר ב – 05:45, בשעה שבע אני בשיעור פנדלקרייז ומיד אחריו ממהרת למשרד. בבוקר אני עובדת כחשבת שכר ומשתדלת לסיים את עבודתי זו עד השעה שלוש. בסוף יום העבודה במשרד אני חוזרת הביתה לפתוח את הקליניקה שבה אני מטפלת בזוגות וביחידים שרוצים לחיות חיים מלאי הכוונה חיים נעימים ושלווים, לא מתוך כעס ותסכול אלא בהבנה איך ניתן לצלוח את האתגרים לשמור על זוגיות או ליצור אחת כזו טובה. אחרי הטיפולים בקליניקה בחלק מהימים אני נרתמת לעבודות הבית כמו קניות, בישולים, כביסות ומעל הכול והכי חשוב אני נמצאת בזוגיות ואימא ל 3 ילדים וסבתא לשני נכדים מדהימים. אני משתדלת תמיד לפעול ולבצע את כל משימותי עם מתיחות קפיץ סבירה ולא מתוחה מידי כדי לא להרגיש את הלחץ באופן פיזי בגוף כמו למשל, לחץ בצוואר או תחושה פנימית לא נעימה.

אין ספק שלעיתים אנו מאתגרים את עצמנו ומנסים לבצע מעבר ליכולותינו וכתוצאה מכך הקפיץ האישי שלנו נמתח מאוד, וזאת ללא קשר למצב הרוח הכללי במדינה בימים אלה שאינו בשיאו ומשפיע על המתח של הקפיץ אצל כל אחד מאיתנו.

כיצד אתם נוהגים לנהל את חייכם בשגרה? האם הקפיץ מתוח מדי לעיתים קרובות או שבדרך כלל אתם יותר מאוזנים והקפיץ די רפוי? לדעתי לכל אחד מאיתנו יש קפיץ המחובר בכל אחד מתחומי החיים (כלכלי, קריירה, זוגיות, חברתי ועוד) והמתח שלו משתנה בהתאם לנתונים האישיים. חשוב שנלמד לזהות אותו, לדעת להגדיר את רמת המתח שלו ואז לנסות ולטפל בו. חשוב שנלמד לנשום עמוק ולחשוב איך ניתן להרפות את המתח.

עצה שכדאי לאמץ בחיים: לזכור תמיד את זכות הבחירה: במה אני מרכז את האנרגיות שלי – בבעיה או בפתרון. מומלץ תמיד לא לשקוע בקושי של הבעיה אלא להתמקד באפשרויות השונות לפתרונה.   כאשר אני מרכז את משאבי בבעיה אני מונע מעצמי את העיסוק בפתרונה. כולנו מתמודדים עם בעיות, מה שחשוב הוא לנסות ללמוד את הבעיה ולהשקיע מחשבה באיתור הפתרון הנכון.

מאחלת לך הצלחה במסע

https://www.ha-or.co.il/

https://www.facebook.com/ester.butbika

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן