החורף מגיע??

דבורה-רוטמן

אמנם עדיין סתיו, אבל הערב ירד עלינו בבת אחת עם הזזת השעון, וכבר שינה את התחושה. ביום נעים, שמש, אור . ואז הערב מתגלגל פנימה מהר. מה בוער לו? מה קרה? זהו שגם איתני הטבע דואגים לקבל את מקומם בזמן הנכון להם. דווקא יש סדר ביקום. כשתורו של האחד מגיע האחר זז לאט לאט ומפנה את מקומו.
ומה קורה אצלנו? האמהות שנהגו לצאת עם הילדים לגינה למשחקים משנות כיוון, חוזרות עם הילדים הביתה, כולם מתכנסים בבית, הערב הולך מתארך והאינטראקציה בבית משתנה. לעיתים זה נהייה לא פשוט.
כשאנחנו מודעים אנחנו נערכים. מחלקים בין כולם תפקידים, כמובן ההחלטות אמורות להיות מובנות ובשיתוף כל בני הבית. מי מעסיק את הילדים, זמן מצוין להחליף את משחקי הגינה במשחקי קופסה בבית, להזמין חבר או חברה. גם אם הילד יושב לצפות בסרט רצוי לשבת איתו ולשוחח על מה שרואים. מי מכין ארוחת ערב שגם בה אפשר ורצוי לשתף את הילדים הבוגרים יותר. ילדה או ילד גם בני 8 יכולים כבר לפרוס מלפפון, להוציא סכום לכולם.
עלינו לזכור שלכל אחד במשפחה יש את עולם התכונות, הכישורים והרצונות שלו ורצוי מאד להתחשב בזה עד כמה שאפשר. זו גם הזדמנות לשוחח בכל פעם עם כל ילד בנפרד ולהקשיב לו.
חורף חמים וערבים נעימים לכולם.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן