הווירטואוז

Andres Mustonen by Vytautas Petrikas (1)

המנצח האסטוני אנדרס מוסטונן חוזר לנצח על התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, בקונצרט 'הוירטואוז. הפסנתרן זוכה תחרות רובינשטיין, אלכסנדר קורסנטייה, יתארח בקונצרט לביצוע הקונצ'רטו מס' 3 של רחמנינוב. עוד בתוכנית: פרק אדג'יו מתוך הסימפונייה מס' 10 מאת מאהלר ו'רומיאו ויוליה', יצירתו לבלט של המלחין פרוקופייב.

ראשון לציון 9.12, 11.12 ת"א 10.12
התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון תקיים את הקונצרט "הוירטואוז" בראשון לציון (9.12, 11.12) ובת"א (10.12). על התזמורת ינצח המנצח האסטוני, אנדרס מוסטונן. מוסטונן מרבה לקחת חלק בעולם המוסיקה הקלאסי הישראלי והרבה לשתף פעולה עם התזמורת בעונות האחרונות.
בקונצרט יתארח הפסנתרן, זוכה הפרס הראשון בתחרות רובינשטיין לשנת 1995, אלכסנדר קורסנטייה.

התזמורת שמחה לשוב ולארח על במתה את הפסנתרן הגיאורגי המצטיין אלכסנדר קורסטניה, שבשעתו הצטרף לתזמורת כסולן בסיור קונצרטים של התזמורת בברזיל. הפעם ינגן קורסנטייה את הקונצ'רטו השלישי של רחמנינוב. קונצ'רטו זה נחשב לאחד המאתגרים ביותר מבין הקונצ'רטות הרומנטיים לפסנתר, הן בהיבט הטכני והן במשך היצירה. אתגרים אלה תובעים מן הסולן מאגרי כוח וסיבולת נוספים על התכונות שנתבעות מכל נגן המתמודד עם יצירותיו הגדולות של רחמנינוב. בפרסום נוסף זכתה היצירה כאשר ביצועה עמד במרכזו של הסרט "ניצוצות". ג'פרי ראש, השחקן האוסטרלי זכה בפרס האוסקר על גילום דמותו של הפסנתרן דיוויד הלפגוט בסרט.
היצירה השנייה בתכנית – פרק האדג'ו מתוך סימפוניה מס' 10 של מאהלר עמדה במוקדי העניין הציבורי, כאשר אלמה מאהלר, מי שהייתה רעייתו של המלחין אסרה והתירה לסירוגין את נגינתה, לכן, אנו מוצאים פערי זמן בלתי הגיוניים בין 1924 מועד הביצוע הראשון ל-1964 המועד שבו ביצועה של היצירה אושר סופית. גישתו של המנצח, שמזוהה הן עם מוסיקה מוקדמת והן עם מוסיקה עכשווית, מעוררת סקרנות.
תחתום את התכנית סוויטת הבלט השנייה מאת פרוקופייב, מתוך יצירת הבלט המופלאה שלו "רומיאו ויוליה".

אנדרס מוסטונן, מנצח
בעונות הקונצרטים האחרונות היה המוסיקאי האסטוני אנדרס מוסטונן פעיל מאד בסצנת המוסיקה הישראלית. עם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון הופיע לראשונה בעונת תשע"ה. שיתוף הפעולה עם התזמורת כלל הופעות בסדרות המנויים והופעה של התזמורת ב"מוסטונן-פסט טאלין – תל-אביב" שהוא הפיק בישראל. שיתוף הפעולה כלל הבאת אמנים מאסטוניה והכללת יצירות מארצו בתכניות התזמורת. מוסטונן פעיל מאד בביצוע יצירות של מלחינים בני דורנו וחש שותף בתהליכי היצירה. בין היתר היה פעיל במיוחד באירועי יום ההולדת ה-85 של המלחינה סופיה גוּבַּאידוּלינה, וניצח על ביצוע הבכורה לאורטוריה שלה "על אהבה ושנאה" שהוקדשה לו ועל הקונצ'רטו לכינור שלה "אופרטוריום" (מנחה) בנגינת ואדים רפין. לצד עבודת הניצוח ממשיך מוסטונן לעמוד בראש "הורטוס מוסיקוס" (הגן המוסיקלי) , קבוצת הנגנים שהקים כסטודנט בשנות השבעים של המאה שעברה. הקבוצה מבצעת יצירות מתקופות מוקדמות שהחלה בביצוע מוסיקה נוצרית מוקדמת, עוסקת כיום גם במוסיקה מסורתית הודית, יהודית וערבית וביצירות חדישות. עוד מרבה מוסטונן לנגן עם חברים מוסיקה קאמרית ולבצע עם רביעיית "ארט ג'ז" עיבודים ליצירות מופת בהן וריאציות גולדברג והקונצ'רטות הברנדנבורגיים. הופעות רביעיית הג'ז שלו התקבלו בחום בישראל.

אלכסנדר קורסנטיה, פסנתר
מאז זכה בפרסים ראשונים בתחרות רובינשטיין הבינלאומית לפסנתרנים בתל אביב בשנת 1995 ובתחרות הבינלאומית סידני, אוסטרליה, נסקה הקריירה של אלכסנדר קורסנטיה והוא נישא על גלי הצלחה ומוניטין וזוכה לביקורות מעולות של מבקרי מוסיקה בעולם . קורסנטיה הוא הופיע בין היתר עם המנצחים מובילים ועם תזמורות שונות בהן הסימפונית שיקגו, תזמורת העיר ברמניגהם, הפילהרמונית הישראלית, הסימפונית הישראלית ראשון לציון ורבות אחרות בארץ ובעולם. הוא היה סולן בסיור של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון בברזיל.
אלכסנדר קורסנטיה נולד בטביליסי, והחל בלימודי המוסיקה כילד. בשנת 1992 משפחתו עברה להתגורר בארצות הברית ושם הוא הצטרף לכיתת הלימוד של בן ארצו אלכסנדר טוראדזה באוניברסיטת אינדיאנה במולדתו זכה אלכסנדר קורסנטיה בציון ההכרה הגבוה שמעניקה גיאורגיה לאמניה הבכירים. . קורסנטיה משמש כפרופסור למוסיקה בקונסרבטוריון ניו אינגלנד, מרבה להופיע בארצו ומנהל את פסטיבל המוסיקה "בין הפסחא לחג העלייה" בטביליסי ובערים אחרות בגיאורגיה.
הוירטואוז, קונצרט של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון
The Virtuoso
מנצח: אנדרס מוסטונן Andres Mustonen
פסנתר: אלכסנדר קורסנטייה Alexander Korsantia
בתוכנית:
רחמנינוב קונצ'רטו לפסנתר מס' 3 ברה מינור אופ' 30
מאהלר אדג'ו מתוך סימפוניה מס' 10
פרוקופייב "רומיאו ויוליה", סוויטה מס' 2
Rachmaninov Piano concerto No. 3.
Mahler Symphony No. 10 – Adagio.
Prokofiev Romeo and Juliet, Suite No 2.
מועדי הקונצרט
ראשון לציון, היכל מאיר ניצן לאמנויות הבמה
מוצאי שבת 9.12 בשעה 20:30
יום שני 11.12 בשעה 20:00
תל אביב, המשכן לאמנויות הבמה, בית האופרה
יום ראשון 10.12 בשעה 20:00
רכישת כרטיסים: טל' להזמנות כרטיסים: 03-9484840 או דרך אתר התזמורת.

מחיר כרטיס: 110-209 ₪.
מחירי הכרטיסים נקבעים לפי המושבים באולם, הנחות לגמלאים, תלמידים, סטודנטים וקבוצות.

לפרטים נוספים: ענת מרומי יחסי ציבור 03-5076032
עדי שטרסמן 052-8564444, ענת מרומי 052-8133813

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן