ג'ינג'ים

3 מטליות תלויות על חבל כביסה

כשמדברים על ג'ינג'ים מיד עולה במחשבתי אחייניתי אדומת השיער המקסימה. לפני שלושים שנה התקשר גיסי (אבא שלה) וסיפר בשמחה שנולדה להם תינוקת קטנה עם ראש גזר. במהלך השנים למדתי שלא רק צבע השיער שלה מדהים אלא היא זכתה גם בתכונות אופי ויופי מדהימות.

השבוע בתאריך 21.7.22 הודיע הכתב בחדשות שבשל גל החום הכבד באיטליה החליטו במדינה לאפשר לג'ינג'ים לצפות בסרטים בבתי הקולנוע בחינם, סוג של הטבה משום שמסתבר ממחקרים כי העור של הג'ינג'ים עדין יותר והם חשופים יותר לחולי. יש הטוענים כי ג'ינג'י זה לא רק צבע אדמוני בשיער ונמשים על העור, אלא שג'ינג'י זה אופי!

בנושא זה אני מבקשת לדון במאמר זה, על התבניות שאנו מאמצים בחיינו כמו למשל שלג'ינג'ים יש עור עדין והם רגישים יותר לחום, והאופי שלהם קופצני, וכך אפשר להמשיך…

ובכן, מה הן התבניות או הסטיגמות אותן אנו מאמצים בחיינו? אני אישית מכירה ג'ינג'ים שונים שהדבר המשותף להם ומייחד אותם זה צבע השיער שלהם, אולם הם בעלי תכונות וערכים שונים לחלוטין האחד מהשני. רבים מאיתנו נוטים לתייג אנשים בתבניות או סטיגמות שגדלנו עליהם ואימצנו אותם כעובדות. שמעתי בעבר מספר פעמים שאנשים בוחרים או לא בוחרים להתנהג או לפעול בדרך מסוימת בגלל סטיגמה שאימצו, כמו למשל בחירת שם לילד.

לדעתי זהו נושא מאוד טעון ומורכב במיוחד בארץ הקסומה שלנו המורכבת מקיבוץ גלויות המכיל הכל מהכל דתיים, חילוניים, משכילים וחסרי השכלה, אשכנזים וספרדים, עולים ממאות מדינות ודוברי עשרות שפות. לשמחתי בבית אבי חינכו אותנו שכל בני האדם שווים, וההכרות עם כל אחד ללא קשר למוצאו או לאמונתו מתחילה בטוב ובאמונה באדם כאילו הוא דף חלק ונקי. עלינו לקבל כל אדם בלי סטיגמות, ללא דעות קדומות ויחד נבנה את הקשר בינינו למערכת היחסים שתגדיר את הקשר בינינו.

כשאנו מתחילים עם סטיגמות או תבניות, תהליך בניית מערכת היחסים היא הפוכה. האדם בתוך תבנית שלא תמיד היא תבנית חיובית, לא תמיד מודע לסטיגמות שמגדירות אותו ושלמעשה הוא במבחן וצריך להוכיח את עצמו.

 פעמים רבות אני תוהה לגבי אנשים אשר מחפשים מערכות יחסיים ומתנהלים מתוך אותן תבניות שעיצבו אותם. אני מאמינה שהתחלה של מערכות יחסים ללא שימוש בתבניות וללא תיוג של אנשים על פי סטיגמות שאימצנו מהעבר ניתן היה לפתח מערכות יחסים בריאות ומוצלחות יותר. למשל, אם לאחר דפדוף באתרי הכרויות היינו נותנים הזדמנות ולא פוסלים במידית האחד את השני בשל אמירה או תכונה שמפילה לתבנית היינו פוגשים את האחד/אחת שלנו מהר יותר.

אני ממליצה בחום שתנסו לאמץ התחלות נקיות ללא סטיגמות בכל תחומי החיים, בלי תבנית  מהעבר המקשה ומעכבת את החוויה העכשווית, תמיד אפשר לחזור לזה בשלב מאוחר יותר אם חייבים.  

מאחלת לכם בהצלחה

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן