גולה גנדום

מורין נהדר צילום אילן בשור

מורין נהדר במופע חד-פעמי עם המיטב משלושת אלבומיה האחרונים.

מורין נהדר – זמרת, יוצרת, פייטנית ומלחינה, נתפסת כמי שחוללה שינוי משמעותי בהכרת פיוטים בנוסח יהודי פרס לקהל הרחב, והיא הפייטנית היחידה בארץ המבצעת את מסורת השירה והפיוט של יהדות זו.

יצירתה לאורך השנים זוכה לשבחים בתקשורת ובעולם המוזיקלי, עם השתתפות בפסטיבלים נחשבים, שיתוף פעולה עם תזמורות מרכזיות ועם מוזיקאים ישראליים רבים.

 

המופע שייערך ב-19.12 הוא הראשון בסדרה החדשה "הקול ומוסיקת עולם",  בהפקת מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה בשיתוף תיאטרון ירושלים.

 

גולה גנדום, 19.12, תיאטרון ירושלים בשעה 20:00


ב-19.12 ייערך בתיאטרון ירושלים המופע "גולה גנדום" עם הזמרת המוערכת מורין נהדר, בו היא תבצע את המיטב משלושת אלבומיה האחרונים: "בחיק ילדות", "גולה גנדום" (פרח החיטה, בפרסית) ו-"למה תעמוד רחוק".

המופע הוא הראשון מתוך סדרה בת ארבעה מופעים בשם: "הקול ומוסיקת עולם" בהפקת מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה, בשיתוף תיאטרון ירושלים. בסדרה זו ייפגש הקהל עם שירים מתרבויות שונות המרכיבות את קיבוץ הגלויות המאפיין את החברה הישראלית.

המופע הראשון בכיכובה של מורין נהדר, יציג לקהל פיוטים בנוסח יהדות פרס. מורין נהדר היא הפייטנית היחידה בישראל המבצעת את מסורת השירה והפיוט של יהדות זו ויצירתה לאורך השנים חוללה שינוי משמעותי בהכרתה לקהל הרחב.

מורין נהדר היא זמרת, יוצרת, פייטנית ומלחינה ישראלית. עלתה לארץ עם משפחתה אחרי המהפכה האסלאמית באיראן. כילדה לקחה חלק במקהלת הילדים "אנקור" ולמדה בקונסרבטוריון של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. סיימה בהצטיינות שני תארים באקדמיה. כזמרת, היא מתמחה בשירה פרסית ואף עוסקת במחקר המוסיקה של יהודי פרס באוניברסיטה העברית. הופעותיה ומחקרה גאלו פיוטים רבים מן השכחה. היא שמה לה למטרה לשמר את המורשת ההולכת ונעלמת על-ידי כתיבת לחנים משלה בסולמות פרסיים עתיקים לפיוטים וטקסטים מתוך המקורות. מורין נהדר אף מלמדת את הפיוט והתרבות היהודית-איראנית ברחבי הארץ ומוזמנת להרצות בכנסים אקדמיים. היא הופיעה עם תזמורות ישראליות כמו הפילהרמונית הישראלית, הסינפונייטה הישראלית באר שבע ואחרות. משתתפת קבועה בפסטיבלים כמו "פסטיבל העוד הבינלאומי" בתיאטרון ירושלים ו"פסטיבל הפיוט" בבית אבי חי. נהדר שיתפה פעולה עם אמנים ישראליים רבים בהם: רונה קינן, ברי סחרוף, שאנן סטריט, אהוד בנאי ואחרים.

מרכז פליציה בלומנטל – ארגון גג למוזיקאים עצמאיים
הפקת מופע והבאים אחריו היא חלק מפעילות עמותת פליציה בלומנטל למוזיקה שנרתמה לשמש בית לארגון הגג למוזיקאים עצמאיים. הארגון הוא תולדה של פרויקט שהוקם בשנת 2009 לטובת מוזיקאים עצמאיים שזכאים לתמיכה ממשרד התרבות בתחומים של מוזיקה קלאסית, עתיקה, חדישה, מוזיקת עולם וג'אז.

גולה גנדום – הזמרת מורין נהדר, מופע ראשון בסדרה "הקול ומוסיקת עולם"
שירים ומנגינות עממיות-פרסיות יחד עם פיוטים מאלבומיה.
בהפקת מרכז פליציה בלומנטל, בשיתוף תיאטרון ירושלים.
יום חמישי, 19.12 בשעה 20:00 בתיאטרון ירושלים, אולם רבקה קראון.
בהשתתפות הנגנים:
יובל גרשטיין גיטרות
אלון עזיזי
 בס
אורן גלעד תופים
שחר זיו פסנתר וקרן יער
כרטיסים: 120 ₪. לרכישה: באתר תיאטרון ירושלים.שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן