שלכת

שלכת

אחת התופעות היפות והמעניינות שבטבע: שלכת. הטבע מחליף צבעים, משתנה, מכין את עצמו לחורף. הצבע הירוק של העלה בקיץ מעיד על הכלורופיל המאפשר קליטת אור השמש והפיכתה לאנרגיה ויצור סוכר. מה שלא רואים בקיץ שמתחת לצבע ירוק יש את הצהוב, הכתום והאדום שמגן את העלה מקיפאון בזכות האנטוצין שבצבע. זהו החומר שמשפיע על הצבע בעץ שנמצא בסטרס בשל פגיעת מזיק וכך הוא מסמן ליערן לזהות בעיה.
גם אנחנו בני האדם מחליפים צבעים, משנים צורה בהתבגרותנו, בבניית תפיסת העולם שלנו. מתחת לתפיסות החדשות שלנו תמיד יגורו התפיסות הישנות שאותם לקחנו בגיל הילדות המוקדמת. התפיסה שנבנתה בהיותינו ילדים הצופים בהורינו ומנסים להבין את העולם על סמך מערכות היחסים שאנחנו רואים בבית, האווירה שקורית סביבנו, המילים הנאמרות ואלה המוסתרות. התפיסה של היחד כמו העלה הירוק מטרתה היתה לייצר לנו פרשנות שתעזור לנו לבנות משוואה המספרת "איך החיים בנויים". הילד זקוק למילון כדי שיוכל ללכת בעולם, את המילון הזה הוא מאמץ מהגדולים, אלה שגרים בביתו ומשקפים לו בהתנהלותם איך העולם נראה ואיך צריך לנהוג בו.
בבגרותנו אנחנו לובשים צבעים נוספים, אלה המגנים עלינו בפני הקור של העולם, או צבעים הגורמים לנו לבנות זוגיות ואח"כ לייצר הורות, אך מתחת לצבעים האלה תמיד קיים הצבע שאימצנו בשש השנים הראשונות של חיינו במסגרת הביתית והסביבה החברתית הקרובה.
ברגע שאנחנו הופכים להיות אנשי העולם, נכנסים למעגל העבודה הופכים להיות הורים ניתקל פעמים רבות בסכמות אחרות של המציאות שלא טובות לנו עם מה שהכרנו כילדים, הסכמות שהראו לנו "מה צריך להיות". כאן נוצרים החרדות, הסטרס ואי ההתאמה שלנו למציאות האחרת. זה המקום שכדאי לנו להשיל מעלינו דברים מיותרים. ההחלטה לזנוח ולהעיף מעצמינו טרדות שהעסיקו אותנו זמן רב חשובה ביותר ובטיפול אני קוראת לה ניקיון. לפני שאנחנו בונים פרשנות אחרת על החיים ומאמצים דרך בריאה יותר אנחנו צריכים לנקות את המדפים כדי שיהיה מקום למשהו חדש. זו השלכת שלנו.
העץ משליך את עליו והם נעזבים על האדמה לאחר שהתנתקו ממקור החיים שלהם. בצרפתית 'עלי שלכת' פירושה "העלים המתים".זה הזמן, כמו בטיפול ללמוד להכיר את עצמינו, להשליך את מה שלא טוב לנו ולגלות צבעים חדשים שיגנו עלינו ממזיקים וימשכו לנו אנרגיה בריאה של חיים.
עופרה רוזנפלד – מילת
פסיכותרפיסטית ומנחת הורים של אדלר, פסיכותרפיסטית גופנית ומטפלת ב NLP
אתר: www.milat.co.il מייל: [email protected] נייד: 054-6555841

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 130
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן