בין הזמנים

יד חותכת לחם על קרש חיתוך

ב15/2 בשעה 19:00 תפתח בגלריה אחזת בית תערוכת 'בין הזמנים', תערוכה קבוצתית משותפת של מסלול ABR אמנות, התואר השני באוריינות חזותית של סמינר הקיבוצים.

התערוכה מציגה שלבים שונים בחיי היצירה האמנותית של 8 סטודנטיות וסטודנטים בסיום השנה הראשונה ללימודי התואר השני במסלול אמנות ABR  – וידאו ארט, ציור, צילום ומיצג

מנחים.ות: אורן אליאב, איה בן רון, ליאור גריידי, ניבי אלרואי רמי מימון, הדרה שפלן קצב.

שעות פתיחה: ימי א'-ה' בין השעות: 17:00-9:00
נעילה: יום חמישי, 28.03.24
גלריה אחוזת בית, מגדל שלום, תל אביב )הכניסה המזרחית, שער5 רח' אחוזת בית 4 – הכניסה מאחורי הסופר פארם )

העבודות המוצגות:

ענבל אגוז I Generations of silence
מיצב וידאו, הדפסה על פרגוד ורדי-מייד

המיצב עוסק בחוויה הנשית של מהגרת מתימן ויוצר קשר בין חווית החיים של האישה בתימן השמרנית והדתית וחווית החיים של האישה במדינת ישראל. ההשתקה והדיכוי מקבלים ביטוי דרך האדריכלות התימנית שבמהותה מעוצבת כדי לשמור על האישה בביתה ועל צניעותה. צעקת היולדת מושתקת ע"י שירת נשים שמאפילה עליה וע"י המחיצה שמסתירה עוולות שנעשו לאימהות התימניות בישראל.

ג'ניפר בלוך

The Vulture I אקריליק ושמן על בד

כס המלכות I אקריליק ועפרון על בד

המדרגות I אקריליק ושמן על בד

שלושת הציורים שייכים לסדרה העוסקת בתרבות המערבית ובמיוחד במסורות של אסתטיקה קלאסית, הסדרה מתבוננת בביטויי פאר ובהתפוררותם. העבודות מהולות בהערצה ובתשוקה ליופי יחד עם אימה, עצב וגעגוע. הדימויים משלבים סמלים גרפיים (משובשים) של אצולה ומלוכה בריטית ועופות – אוכל נבלות הממתין לטרפו ונשר כלוא. הסדרה נובעת מזיכרונות נעוריה של האמנית בגיברלטר, ארץ מוצאה.

מלי גולדפרב

I أشفاق – דִּמְדּוּמֵי עֶרֶב I צילום דיגיטלי

סדרת התצלומים עוסקת במפגש מרחוק עם הקהילה הערבית והפלסטינית המבקרת בפארק עג׳מי בערבי שבת. במשך חודשים עקבה גולדפרב אחר המתרחש במדרון יפו באותן שעות בין הערביים. הפסטורליה הרומנטית המתעצבת באמצעות הצילום מטשטשת מתח פוליטי עמוק.

מעין דקל

High low frequency I וידיאו וצילום

העבודה יוצרת עולם שבו הדימויים יוצרים צלילים והצלילים יוצרים דימויים – שניהם משמשים ככליי פעולה לריקוד ונגינה. היא החלה מהפטרן של העצמים שקראו לאמנית לפעולה קצבית. פעולה של התערבות בחלל והסתחררות אקסטטית בין העצמים יוצרת דימויים-צליליים מופשטים.

גיא לולאי ספרן

ניצן/ סדרת ציורי פרסונה I צבעי מים על נייר

בפעולת ציור דיוקן משתלבים רגעים של חיים. רגעים של חיי הציירת עם אלה היושבת מולה. כשהם מסתיימים נותר לו הדף לשנים קדימה עם כתמיו.

גיא וניצן נפגשו מדי שבוע למפגש של ציור ושיחה בסביבת הבית של ניצן.  לאורך המפגשים דאגה הציירת לסביבה שקטה ומבודדת מתוך המולת הבית, בו הילדים של ניצן שיחקו, אכלו או צפו בטלוויזיה. עם הזמן גבולות השקט הופרו וגם הילדים התערבו בדיוקנאות.

המפגש הציורי קיבל סטרוקטורה ברורה – בזמן הציור השתיים לא דיברו וכששוחחו נעצרה פעולת המכחול הקדחתנית לצורך הקשבה מקסימלית. לולאי ספרן: "אני רואה בכל הסדרה הזו תרגול, חתירה לשיחה אינטימית ארוכה שמערבת מבטים, מילים וכתמים עם בת דמותי".

שחר לבוביץ

Ichi-go ichi-e (One time, one meeting)  I צבעי מים, עפרונות צבעוניים, פיילוט על נייר

כל מפגש הוא חד פעמי, ולעולם לא חוזר. ציור המבקש לתפוס לרגע אחד מה שיוותר כזיכרון חולף של מפגש רגעי. להתחבר לרגע ולשחרר.

ליה נברו

מחבואים, גורילהI שמן על בד

זוג ציורים.

מרינה פוזנר

לחם וחמאה I וידאו ומיצג

העבודה נוצרה מהתבוננות אודות מקורות ההתענגות והנחמה והרצון להפנות תשומת לב ליצרים והצרכים הבסיסיים ואפשרויות הסיפוק שלהם. הלחם והחמאה הם מקומיים מתוך מטרה אישית לקדם תוצרת מקומית בדגש על תהליכי ייצור ידניים. הקשר הפיזי ללחם והחמאה, הדרכים האישיות להתענג עליהם והמערכת שנוצרת במיצג עם הקהל מבקשים לומר משהו על מערכות יחסים בחברה מתוקנת, אוהבת וסבלנית יותר.

המיצג הוא טקס שבסיסו הוא תשומת לב לפרטים הקטנים. במהלכו האורח/ת נשאל/ת כ- 20 שאלות שונות, מרובות ומפורטות עד לדרגת אבסורד, כדי שייווצר ביס מושלם ומותאם לו/ה אישית. הזמן הארוך שעובר עד לנגיסה הרצויה מעורר מתח וצפייה בשילוב עם התבוננות עצמית על מכניקת ההתענגות האישית.

האלמנטים המתקיימים במרחב הטקסי של האירוח: האמנית + שולחן + מפה המספרת את סיפור הלחם והאופה המקומי + לחם מקומי, חמאה+ מלח +קרש חיתוך +סכין לחם+ שני כסאות + פנס תאורה חמה+ סאונד רקע של גלי תטא לפוקוס.

לפרטים נוספים: רוני שפי, גולדפינגר תקשורת, 054-4230612

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן