בארון הספרים….

0109_brochure-mockup

 

בארון הזיכרונות הפרטי של כל אדם ספונים תמונות, מסמכים היסטוריים, סודות גלויים וסודות כמוסים. רבים מהם ראויים להיכתב ולעבור הלאה לדורות הצעירים. עם הפרישה מחיי עבודה ותעסוקה, ולצד הזמן הפנוי שנוצר בחלל זה, מגיע הרגע בו אדם מביט לאחור, צופה במסע חייו על ציר הזמן ותוהה, 'לאן ילך כל זה כשכבר לא אהיה פה?'…
ספר אישי גורם לאדם שעליו הוא מדבר להישאר שם לנצח בשביל הדורות הבאים.

בין שלל האפשרויות להפקת ספרים אישיים, קיימת גם נישה של ספרי הנצחת הקרובים והאהובים, הן צעירים שחייהם נגדעו בטרם עת, והן שהגיעו לשיבה טובה אך אינם כאן לספר את סיפורם.
עוד אפשרות שקיימת היום בשוק הספרים האישיים. ממטבחה של אימא/סבתא המשמש קרקע נרחבת ליצירת סיפורים משפחתיים המשמרים את ההווי המיוחד והפיקנטי של כל משפחה, זאת לצד המתכונים הנפלאים שמספרים בטעמם את סיפור העדה, התרבות והמורשת.
בשנים האחרונות ספרים אישיים הפכו להיות חלק מחיינו. ישנם המכנים זאת 'טרנד', אני מאמינה שמדובר בצורך עמוק וחשוב, אומרת מונה אריאל, מעצבת גרפית בעלת סטודיו "moonart" מזה 12 שנה ועורכת מגזין מדור לדור לכל המשפחה ([email protected]), אפשר לכתוב את הספר לבד והיום ניתן להיעזר בעורכים ובמפיקי תוכן שונים שמקשיבים לסיפורים ויוצרים את המלל של הספר.
עד לפני מספר שנים זה היה בלתי אפשרי להדפיס ספרים בודדים ואישיים שאינם מיועדים להפצה בכמויות גדולות. אולם בעשור באחרון ועם התקדמות העולם הדיגיטלי, המלאכה נעשתה פשוטה ונגישה לכל אחד המעוניין לעסוק בכך.
מה חשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך? כמה זמן זה נמשך? איך מוצאים את האדם הנכון לבצע את העבודה עבורנו?
ריכזנו עבורכם מספר טיפים איך לבחור וכיצד להפיק את הספר שלכם:
מה יכיל הספר?
כתיבת ספר ביוגרפי או ספר הנצחה, מחייב תהליך תחקיר שנעשה על ידי ראיונות עם הקרובים ובני המשפחה. בהמשך יש לאסוף את הדוקומנטים הנלווים אליו – תמונות, מכתבים, מסמכים.
עריכה
רצוי להחליט מראש איך יראה מבנה הספר, כמה פרקים יכיל, האם נסדרן באופן כרונולוגי או אולי לפי נושאים? עריכה לשונית עשויה לתרום לאיכות הכתיבה, הכול תלוי בתקציב או רמת הטקסטים המקוריים אשר משולבים בספר.
עיצוב
רצוי וכדאי לזכור שכדי שהספר יהיה מרשים, יש לדאוג לאיכות התמונות והסריקות מומלץ לקבוע פגישה מקדימה ולבקש לראות דוגמאות של עבודות שכבר נעשו. ככל שהמעצב יראה מגוון רחב של עבודות, כך תדעו שהגעתם למקום הנכון. הגדירו מראש מה החלום שלכם וספרו על כך למעצב. דאגו לקבל סקיצה לפרק הראשון לפני התקדמות העבודה.
הפקה
וודאו שאתם מקבלים ספר דוגמא להגהות לפני שאתם מפיקים את כל הכמות הרצויה.
לסיום בנימה אישית כפי שכבר התרשמתם, מדובר בתהליך ארוך הדורש סבלנות, אורך רוח ויצירתיות. מצד שני מובטח פרויקט משפחתי מרגש, מאחד ומלכד.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן