אירועי שבוע האיור ביפו העתיקה ונמל יפו 2017

קרדיט איור עינת מתוך תערוכת אדם צעיר, צרפתי

אוהבים אמנות. עושים איור
16-25 בנובמבר 2017
שבוע האיור חוזר לתל־אביב-יפו בפעם הרביעית במסגרת אירועי ״אוהבים אמנות. עושים איור״ של המחלקה לאמנויות בעיריית תל־אביב-יפו וביוזמתו של מגזין פורטפוליו.

כחלק מהאירועים שיתקיימו בכל רחבי תל אביב צפויות להתקיים באיזור יפו העתיקה ובנמל יפו
תערוכות עכשוויות, בשיתוף יוצרים מהארץ ומהעולם, בניהן:
תערוכת מיטב שבוע האיור בגלריית הרחוב החדשה בסמטאות יפו העתיקה, בנמל יפו תוצג תערוכות איור בינלאומית, בשיתוף 54 אמנים מרחבי העולם, בבית קנדינוף תתקיים תערוכת הסטודנטים של החוג לתקשורת חזותית ויצו חיפה, תערוכת המיועדות לילדים כמו "גיבורי נייר" ו"אדם צעיר" סדנאות ומפגשי שיח.

בכיכר קדומים יוצג מיצב איור ענק של האמן הבינלאומי ג'וליאן רו, המעניק זרקור לנעשה בסצנת האמנים המקומית של יפו העתיקה.

זאת ועוד, יתקיים אירוע סדנת הדפס "לייב" בשיתוף סטודיו בעלי המלאכה בה יודפסו חולצות במהדורה מוגבלת(אותן אנשים מביאים מהבית) תיקים עם איורים נבחרים משבוע האיור ועוד.
יום חמישי 16.11 19:00-23:00 מזל דגים 15 – הכניסה חופשית

שבוע האיור יתקיים זו הפעם הרביעית ברחבי העיר תל אביב-יפו , ויערך כבכל שנה לאורך עשרה ימים ושני סופי שבוע עד ליום שבת ה 25 לנובמבר .השנה, ליפו העתיקה ולנמל יפו ישנו ייצוג נכבד בשבוע האיור בו יוצגו מספר תערוכות מובילות, ביניהן תערוכת הדגל 'מיטב שבוע האיור' שתוצג בגלריית הרחוב החדשה של סמטאות יפו העתיקה, יצירות שיוצגו בפלטפורמת תיבות אור המעניקות חווית צפייה ייחודית בכל שעות היום,24/7 פתוחה לכולם. בנוסף, יתקיימו אירועים ייחודיים כמו סיורים מודרכים ייחודים "עפרון וקו", סיורים ממוקדי שבוע האיור של חברת TALKING ART , תערוכות ואירועים של אמנים מקומיים ביניהם סדנת הדפס "לייב" של סטודיו בעלי המלאכה ועוד.
החברה לפיתוח יפו העתיקה חורטת על דגלה קידום ועידוד אמנים צעירים בתחילת דרכם, לצד אמנים ותיקים, במטרה לשמר את יפו העתיקה כמרכז תרבותי מעורר השראה, המשלב אמנות עכשווית וייחודית. בשל הקשר העמוק וההיסטורי של יפו העתיקה עם עולם האמנות, החיבור לשבוע האיור הינו מהלך טבעי ומתבקש.

התערוכות שיוצגו ביפו העתיקה יהיו מגוונות וייקחו בהן חלק אמנים מהארץ והעולם . בין התערוכות ניתן למצוא את תערוכת "סקסטנט" המתמקדת בעולם הימי ובדמותו של המלח, "פנים אל מול פנים" – תערוכה של המחלקה לתקשורת חזותית, המרכז האקדמי ויצו חיפה המציגה 25 דיוקנאות של אנשים ידועים , תערוכת מציצים: מאיירים משפחה ישראלית- התערבות גרפית של מאיירים בצילומים קיימים של חללי פנים פרטיים, שתוכננו ועוצבו על־ידי אדריכלים ומעצבי פנים מובילים ושפורסמו באתר Xnet, התערוכה הבינלאומית LOTERÍA MEXICANA של האוצר רוג'ר אומאר בה 54 אמנים מרחבי העולם מעניקים פרשנות מאוירת למשחק הקלפים המקסיקני הפופולרי ״Lotería״ ועוד. כמו כן, יוצגו ביפו העתיקה תערוכות יצירתיות ומעוררות השראה המיועדות לקהל הצעיר ביניהן תערוכת "גיבורי נייר" ותערוכת "אדם צעיר".

בנוסף לתערוכות שהינן חלק משבוע האיור יתקיימו ביפו העתיקה אירועים ותערוכות של אמנים מקומיים ביניהם פוקוס אמן מקומי של המאייר הצרפתי ג'וליאן רו שיציג מיצב איור בכיכר קדומים מסגרת הצילום הענקית המשקיפה על חופיה של תל אביב תתקשט גם היא לכתוב האירוע ותזמין את באי שבוע האיור לצלם תמונה למזכרת . יתקיימו סיורים מודרכים של חברת "TALKING ART" אשר יהיו יתמקדו בתערוכות שבוע האיור וכמו כן החברה לפיתוח יפו העתיקה תקיים סיורי שבת במהלך שבוע האיור "עיפרון וקו" אשר יתמקדו בצד האמנותי של יפו העתיקה וילמדו איך בעזרת עיפרון ומעט קווים אפשר להעביר את הנוף הציורי, לנייר.
אחד האירועים הקריאטיביים של שבוע האיור ביפו הינו אירוע הדפס "לייב" של סטודיו בעלי המלאכה בו יודפסו איורים משבוע האיור במהדורה מוגבלת, על חולצות (אותם אנשים מביאים מהבית) תיקים עם איורים נבחרים משבוע האיור. האירוע יתקיים בגלריית הרחוב ביפו העתיקה בסמטת מזל דגים 15 ביום חמישי 16.11 בין השעות 19:00-23:00 והכניסה אליו הינה חופשית

כל הפרטים על אירועי שבוע האיור ביפו העתיקה ניתן למצוא באתר : www.oldjaffa.co.il
או באתר שבוע האיור: www.illustrationweek.co.il

פירוט מלא על כל התערוכות והאירועים ניתן למצוא בעמוד הבא

לפרטים נוספים :
ענת מרומי יח"צ
ענבר מאיו זרימאני 054-7366505/ ענת מרומי 052-8133813
ישראל אליהו , הפלטפורמה לאמנות 054-5552244

תערוכות ואירועי שבוע האיור ביפו העתיקה ובנמל יפו
1.תערוכת מיטב שבוע האיור בגלריית הרחוב בסמטאות –
לא צריך לטייל בכל העיר בכדי לגלות את התכנים המעניינים ביותר של שבוע האיור 2017, מיטב העבודות של תערוכות שבוע האיור 2017 במקום אחד: 60 תיבות אור אשר מוארות בחשכה במרחב הציבורי של סמטאות יפו העתיקה
אוצר: יובל סער
יפו העתיקה | גלריית הרחוב בסמטאות מזל דגים ומזל אריה
גלריית הרחוב פתוחה לקהל הרחב בכל שעות היום (24/7 ללא תשלום)

2.פוקוס אמן מקומי – המאייר ג'וליאן רו– מיצב איור בכיכר קדומים

יפו העתיקה מזמינה אתכם להכיר אמנים יפואיים – מפתיעים: ג'וליאן רו הוא מאייר צרפתי הפועל ברחבי העולם אך חי ונושם ביפו העתיקה, יציג מיצב איור אורבני וצבעוני, המשלב את ההומור והשפה האמנותית הייחודית של האמן.
כמו כן, תוצג תערוכת איורים נוספים של ג'וליאן בגלריה שלו הממוקמת בסמטאות האמנים של יפו העתיקה, ב"נתיב המזלות 15", אחד ממוקדי המשיכה המהווים חלק ממסלול "חובה לבקר" , בקרב שוחרי אמנות ועיצוב, מתקדמים ומתחילים כאחד.
www.roulious.com

 

3.תערוכת "סקסטנט" בגלריית הפופ אפ בסמטת מזל דגים 15
מלחים מופיעים בתרבות עוד מהעת העתיקה, בסיפורי מיתולוגיות, גילויי ארצות, מלחמות, הגירה, דייג ומסחר. בתרבות העכשווית המלח מייצג גבריות, פיזיות ויצריות. חיי הנדודים מנמל לנמל מגדירים אותו,  כשהוא מנותק משורשים ובית שהשאיר אי־שם מאחור, חי בגפו או בחברת גברים כמותו.
התערוכה אוספת ומחברת סיפורים שונים, עם פרשנות של כל מאייר לאוצר הדימויים של העולם הימי ולדמותו של המלח – כייצוג של כמיהה אירוטית בכלל ובפרט הומו־אירוטית, ומחברת בין אסתטיקה וסמליות להקשרים תרבותיים ומגדריים.
משתתפים: איציק רנרט, אסיה איזנשטיין, גל כבירי, דורון פלם, יובל ישראלי, יוסי מדר, יערה עשת, ירמי פינקוס, לירן רביב גרניט, עידן ברזילי, עמרי כהן, קוסטיה פרמיאקוב, קטרינה וורונין, רן קר־פה פרינס, רעות קדמון, שירז פומן.
אוצר: לירן רביב גרניט
סמטת מזל דגים 15, יפו העתיקה
גלריית 'פופ אפ'
פתיחה: חמישי 16.11 , שעה 20:00
4.תערוכת אדם צעיר – חגיגת איור ויצירתיות לילדים (גם בנפשם).

מוזיאון יפו העתיקה
מרכז המבקרים ״תמונות יפואיות״
עיתון הילדים ״ אדם צעיר״ מבית הוצאת ״אדם עולם״ מספק לילדים מפלט של דמיון ותמימות בעולם צעקני ורועש.
העיתון מיועד לילדים בגיל 12-6, מתפרסם מידי חודש, וכל גיליון מוקדש לנושא אחר. ״אדם צעיר״ מאוייר ביד אמן, נטול פרסומות ותוכן שיווקי, וכולל תוכן איכותי שמדבר לילדים בגובה העיניים. המגזין הוא העיתון היחיד בארץ שנערך על ידי סופרת ילדים, וכל הכותבים בו הם אנשי חינוך.

אירוע פתיחה: חמישי, 16.11,שעה 19:00
בימים ה׳ 17:00-10:00; ו׳ 14:00-10:00; שבת 18:00-10:00
מוזאון יפו העתיקה | טיילת מפרץ שלמה 10 | הכניסה בתשלום
מרכז המבקרים ״תמונות יפואיות״ | כיכר קדומים | הכניסה בתשלום

עמוד הבית


https://www.facebook.com/jaffamuseum

עמוד הבית


https://www.facebook.com/adamtsair

5.גיבורי נייר – מקפלים ויוצרים גיבורים בתערוכה

זו השנה השלישית שבה מתקיימת תערוכת אמנות נייר בין־לאומית במוזאון יפו העתיקה. השנה, כ־50 אמנים מרחבי העולם ומהארץ מציגים פרשנות עכשווית לגיבורי תרבות ולגיבורי על בקיפולי נייר, איורים בחיתוכי נייר, קולאז׳ ועוד.
אוצרים: אילן גריבי, לימור מרגוליס
במסגרת שבוע האיור יקבלו המבקרים בתערוכה דמויות לקיפול גיבורי על, גיבורים דימיוניים פרי יצירתם של הילדים.
התערוכה פעילה בימים ה׳ 17:00-10:00; ו׳ 14:00-10:00; שבת 18:00-10:00
מוזיאון יפו העתיקה | טיילת מפרץ שלמה 10
www.jaffamuseum.co.il
https://www.facebook.com/jaffamuseum

6. פנים אל מול פנים – 25 דיוקנאות עומק של ידועים וידועים מאד

המחלקה לתקשורת חזותית, המרכז האקדמי ויצו חיפה
25 דיוקנות עומק של מבחר דמויות מכל השדות החברתיים המקיפים אותנו. כל דיוקן מנסה דרך טכניקה ומתן פרשנות להציע מידע, שהינו ערך מוסף פיוטי ואישי, אודות הדמות, דימוייה הציבורי, פועלה וההקשרים האסוציאטיביים שעולים מאישיותה. בין הדמויות המאויירות: רות דיין, ליאור שליין, קותימן, גילה גולדשטיין ז״ל, א.ב יהושוע, פרופ׳ אבשלום קור, ירון ברלד, לוסי אהריש ועוד.
האיורים נעשו במסגרת קורס איור שנה ג׳, במחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה, בהנחיית דנה שמיר.
אוצרים: דנה שמיר וירון שין
אירוע פתיחה: חמישי, 16.11, 19:00
בימים ב׳-שבת 01:00-10:00
בית קנדינוף | הצורפים 14, יפו
http://www.wizodzn.ac.il
[email protected]
www.facebook.com/VicoWizo
פעילויות מיוחדות: מכירת עבודות של סטודנטים בסופי השבוע: 16-18.11, 24-25.11

7. INTERIOR PANORAMA
אלמסן מרחב תרבות

שיתוף פעולה בין שירה ורישום בהשראת עבודתו ופועלו של המשורר דרק וולקוט.
המאיירת הצרפתייה שיינה שזלמקה תשתתף בתכנית שהות בת שבועיים בגלריית אלמסן. במהלך שהותה, המאיירת תשתמש בחלל הגלריה כבסטודיו שלה, ותיצור שישה איורים גדולים בפורמט עגול (קוטר 110 ס״מ), המשלבים דיו, עלי זהב ואקריליק. כל אחד מאלו יהיה מבוסס על שיר אחר.

השירים הנבחרים, באוצרותה של העיתונאית נגה טרנופולסקי, יתווכו בין מגוון רחב של תודעות וחושים דרך משוררים בעלי זהויות תרבותיות שונות, המשפיעות על האמנות המאתגרת שהם יוצרים. ערב הפתיחה יכלול הקראת שירה, מוזיקה חיה והדפסים של שזלמקה יוצעו למכירה. כמו כן, התערוכה תלווה במיצג שירה איורי ברחובות יפו, פרי שיתוף פעולה בין שזלמקה והמשורר התעשייתי אורן עילם.

אירוע פתיחה: שבת, 18.11, 20:00
בימים ב׳-ה׳ 18:00-14:00; ו׳-שבת 16:00-12:00
הפנינים 1
www.almacenjaffa.com
https://www.facebook.com/AlmacenJaffa/

8. מציצים: מאיירים משפחה ישראלית
מחסן 2, חלל הסורגים, נמל יפו

התערבות גרפית של מאיירים בצילומים קיימים של חללי פנים פרטיים, שתוכננו ועוצבו על־ידי אדריכלים ומעצבי פנים מובילים ושפורסמו באתר Xnet. המאיירים נדרשו לאייר סיטואציה משפחתית, כשכבה נוספת לצילום ולמידע הקצר שקיבלו על בני המשפחה, במטרה ליצור ולהציג את המפגש המרתק בין עולם האדריכלות/עיצוב הפנים לעולם האיור ולבחון את הפער בין מציאות לדמיון.
אוצרים: גיל רויטר ואהוד רז בשיתוף Xnet
משתתפים: אביאל בסיל, אלירן הרוש, אסנת פייטלסון, יונתן פופר, יוסי לגזיאל, לי דרור, ליהי יעקב, מורן ברק, נדב יהל, נעם וינר, ענת פרי טל, קוסטיה פרמיאקוב, רחלי שלו, שגיא אשין, שחר קובר, שירה ברזילי, תהל מאור, תמר דברת.
אירוע פתיחה: חמישי, 16.11, 19:00
בימים א׳-ד׳ 18:00-11:00; ה׳ 19:00-11:00; ו׳ 15:00-10:00; שבת 16:00-10:00
נמל יפו

9. סְנוּז – ניב תשבי
גלריית התיאטרון
בתערוכת יחיד מציג ניב תשבי מיצב גדול־ממדים ובו חלקי גוף שהוצאו מכלל שימוש והתארגנו למערכת לא עצמונית. גוף העבודות החדש, שנוצר במיוחד בעבור החלל ומתפרס על פני 500 מ״ר, חוקר את המצב הרגשי שבין חיוניות לחידלון. תשבי בוחן את המעברים שבין יצירה ופירוק, בחלל המתוחזק על ידי מנגנון חזרתי שנע על הציר שבין פעולה להשהיה.
התערוכה נתמכת על ידי מועצת הפיס לתרבות ואמנות, מפעל הפיס.

אירוע פתיחה: חמישי, 16.11, 20:00
בימים א׳-ד׳ 18:00-11:00; ה׳ 19:00-11:00; ו׳-שבת 15:00-10:00
נמל יפו, מחסן 2, גלריית התיאטרון

10. LOTERÍA MEXICANA – גרסה עכשווית

גלריית MIXTURE לאמנות עכשווית בנמל יפו
54 אמנים מרחבי העולם מעניקים פרשנות מאוירת למשחק הקלפים המקסיקני הפופולרי ״Lotería״,
המשחק המקסיקני ״Lotería״ הוא משחק קלפים מסורתי המורכב מ-54 קלפים המייצגים חיות, חפצים ודמויות כדוגמת ״בת הים״, ״השיכור״, ״הגנדרן״, ״הירח״, ״הלב״ ועוד..
מהלך המשחק דומה בצורתו לבינגו, והוא ידוע ומוכר בכל רחבי מקסיקו ומיועד לכל הגילאים. הקלפים קיימים ומוצגים מעל מאה שנים והדימויים המופיעים בהם הפכו לאיקונות,לכל מדינה משחק משלה. עבור מקסיקו משחק זה הוא ה-״Lotería״.
בתערוכה זו, 54 אמנים מרחבי העולם מעניקים פרשנותם העכשווית לדימויים המסורתיים של המשחק ביצירות איור עדכניות וייחודיות.
אוצר: רוג׳ר אומאר

אירוע פתיחה: שישי, 17/11, צהריים
בימים א׳-שבת 18:00-11:00/ רציף העלייה השנייה 20, נמל יפו
www.mixture.co.il
https://www.facebook.com/mixture.co.il/

11.אירוע סדנת הדפס "לייב" של סטודיו בעלי המלאכה,

פעילות פרינטים של איורים במהדורה מוגבלת במיוחד, באירוע כיפי, עם מוזיקה טובה באווירת יפו העתיקה הייחודית.
מביאים חולצה או תיק בד מהבית, בוחרים את האיור שהכי מוצא חן בעיניכם – אנחנו כבר נדאג להדפיס לכם אותו ולהפוך את החולצה שלכם לפריט אקסקלוסיבי.
בשיתוף סטודיו "בעלי המלאכה" ובהדפסה ידנית. הזדמנות מצוינת להגיע לראות את מגוון תערוכות שבוע האיור ברחבי יפו העתיקה ולהתחדש בחולצה מקורית.
יום חמישי 16/11 19:00-23:00 הגלריה במזל דגים 15

12 מסגרת צילום ברחבת התותחים – טיילת מפרץ שלמה – הצופה אל רצועת החוף של תל אביב – תתקשט לכבוד שבוע האיור ותספק הזדמנות לתמונה חד פעמית, למי שמגיע לאזור.

13 סיורי עיפרון וקו
סיור מיוחד למשפחות ביפו העתיקה לרגל שבוע האיור הכולל ביקור בתערוכת החוצות "המיטב של שבוע האיור" . במהלך הסיור נתבונן בקווים של הסמטאות , אבני הכורכר , מרפסות העץ , צריחי הכנסיות ומגדלי המסגדים .נשמע מסיפוריה במרתקים והרומנטיים של יפו ועל מושבת האמנים המיוחדת השומרת על העיר העתיקה כפנינה נדירה .במהלך הסיור ידגים המדריך איך בעזרת עיפרון ומעט קווים הוא מצליח להעביר את הנוף ה-ציורי לנייר
מחיר: 20 ₪, למחזיקי דיגיטל: 10 ₪
לפרטים : www.oldjaffa.co.il
14. סיורים מודרכים מבית Talking Art
כל הפרטים הנוספים בלינק הזה: http://www.illustrationweek.co.il/tours

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן