איכות הסביבה

איכות-הסביבה-רבקי-גורביץ

לפני זמן מה צפיתי בסרטון שזעזע אותי.
זה היה סרטון על נערה סינית שגדלה באחד מהמחוזות העניים ביותר בסין. כפר בו הילדים כמו המבוגרים עבדו בתעשיית הטקסטיל ימים ולילות תמורת דולר ליום. הילדה הזו תפרה ורקמה וחרזה בדים ובגדים בעבודת פרך, שוברת גוף ונפש, מעוורת עיניים ממאמץ להספיק למלא מכסות שלא יאמנו בתפירה של אלפי בגדים במשך שנים ע"ג שנים.
למזלה היא הצליחה לצאת משם ולהגיע לארה"ב. לאט ובטוח היא הרוויחה ביושר שכר הגיוני שאפשר לה לחיות חיים נורמטיביים.
והנה, היא יוצאת לראשונה לקניון גדול באחת מהערים הגדולות באמריקה, ושם היא מגלה לחרדתה ותדהמתה את הבגדים שהיא וחבריה עבדו בפרך לרקום ולתפור. היא גילתה את המקום אליו הם מגיעים, את האנשים שקונים וקונים ללא גבול. בדמעות ובבכי בלתי נשלט היא גם גילתה את ערמות האשפה אליו הם נזרקים. לפעמים עדיין עם התווית שעליהם. חדשים לגמרי.
הסרטון הזה חולל בי מהפך. אני עוברת בחנויות האופנה רק כדי ללמוד מהו הקו העכשווי, הצבעים, המרקמים והדגמים. אני חושבת על אלפי הילדים שיושבים ומכינים את כל ערמות הבגדים הללו ואז אני ניגשת לארון הבגדים שלי. וממיינת – איזה בגד אוכל לשדרג לעכשווי יותר? אולי להוסיף לו תחרה? אולי מכחול וצבע להבלטת הדפס בבד? אולי לשנות את קו הצוואר או להדגיש את המותן?
אני גם אוהבת לעבור על חנויות האאוטלטים, למצוא שמלה שתחנתה הבאה היא המגרסה, ובדמיון מודרך מאד אני רואה בעיני רוחי את התוצאה המדהימה של הוספת רצועת בד רקום ומחורז עליה. והנה, עם יצירתיות, הנאה, תרומתי הצנועה לאיכות הסביבה ו-וואלה!! יש לי פאר של שמלת ערב.
ידעתם שיש יזם שבנה קניון ענק בשוודיה שכל כולו חנויות יד שניה?? אבל לא סתם אלטע זאכן!!
זה עובד כך: לכל מי שיש דברים וברצונו להפטר מהם, נכנס עם רכבו לחניון הקניון ומניח את השקית/ רהיט/ חפץ במקום המיועד לו עפ"י סימון.
בעלי החנויות מגיעים ולוקחים את המתאים להם לפי נושא החנות שלהם. לכל חנות יש מרחב בה היא משדרגת/ מתקנת/ משפרת למצב אופטימלי את החפצים שהיא בחרה. רהיטים עוברים צביעה ושדרוג. בגדים תיקון, שינוי צורה והתאמה לאופנה וסטייל עכשווי. בקניון הזה ישנם גם כמה וכמה סדנאות אומנות, שחזור, בנית רהיטים, צביעה ופיסול. לילדים כמו למבוגרים.
והנתון המדהים ביותר הוא הרווחים השנתיים שלו: קרוב לשני מיליארד יורו!!!
מה אומרים? לייבא את גאון הסביבה האיכותית לישראל??

רבקי גורביץ – מעצבת אופנה וסטייליסטית | 052-4714722 | [email protected]

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן