איך להפוך את ארוחת חג לחוויה לקטנים ולגדולים

ארוחת-חג-יהודית-לוטואק

בשנים האחרונות אני נתקלת בלא מעט סבתות, הורים ואפילו ילדים שעבורם ארוחת החג הוא ארוע משעמם, חסר עניין, מעצבן. בקלות ניתן להפוך את ארוחת החג לאירוע משמח, מלא צחוקים וכשיסתיים יהיה טעם של עוד.
הנה כמה רעיונות שינעימו לכם את ארוחת החג.
• משחק האורחים:
יש לבקש מכל אורח את מי הוא היה רוצה להזמין לארוחה ולמה. האורח יכול להיות כל דמות דמיונית, הסטורית או דמות מסרט או ספר. בדרך זו גם הילדים יוכלו לקחת חלק פעיל והם יזמינו אורחים מעולמם. לאחר שכל האורחים יתנו שם של אורח אפשר לנסות לדמיין מה משותף להם או מה תהיה השיחה שלהם.
• משחק מה חסר:
בוחרים משתתף שסוגר את העיניים ומעלימים חפץ או שניים מן השולחן. המשתתף צריך לגלות מה חסר. לחילופין אפשר שכל האורחים יעצמו עיניים חוץ מאחד שיעלים לפחות ארבעה חפצים ואז כל האורחים יצטרכו למצוא מה נעלם.
• להשלים את הסיפור:
המארח מתחיל סיפור ואז מפסיק, המשתתף שלידו צריך להוסיף משפט או קטע וכן הלאה. הסיפור מסתיים כאשר חוזרים להתחלה. תופתעו לאיזה מחוזות ניתן להפליג בעזרת סיפור זה.
• משחק הרגשות:
כל המשתתפים עוצמים עיניים ומשתתף אחד מגדיר רגש (שמחה, פליאה, עצב, פחד ועוד…)כל אחד צריך לחשוב על הבעת פנים ולעשות אותה, כשהמשתתף מבקש לפקוח עיניים מסתכלים כל אחד מה הבעת הפנים שלו לרגש שנדרש לעשות.
• מי אני ומה שמי?
כל משתתף חושב על דמות או חפץ. יתר המשתתפים שואלים אותו שאלות. בערך עשר שאלות. המשתתף יכול לענות רק ב
"כן "או "לא".
אם מישהו מנחש נכון הוא צובר נקודה אחת. מי שצובר הכי הרבה נקודות מנצח.
אני מקווה שבעזרת רעיונות אלה ובטוחה שתמצאו עוד רעיונות מקוריים ותעברו את ארוחות החג השנה בהנאה ומלווים בהמון צחוקים והמון חוויות
חג שמח !

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן