אבולוציה עסקית

אישה בארבעה זמני התפתחות- התבוננות, קריאה, עבודת מחשב ומנכלית

החודש אתגרתי גם את עצמי! שאלו אותי למה?

הנושאים שביקשתי שמומחי המגזין יתייחסו אליהם הם: מתח נפשי, סייבר, כפתור ואבולוציה. סובבתי את הנושאים בראשי וחיפשתי קצה חוט או רעיון לטור. כהרגלי שמתי מוסיקה צרפתית ונתתי למחשבות לנדוד. כמו קסם לפתע זה קרה: אדבר על האבולוציה בעסקים.

אז איך אבולוציה קשורה לעסקים ובפרט לעסקים שלי? למעשה זה גם נכון לכל אחד ואחת.

כשהתחלתי להיות עצמאית התחלתי כמו כל אחד ואחת, היתה לי תשוקה, חלום שרציתי להגשים, מלא רעיונות אך השאלה העיקרית היתה מהיכן מתחילים? ההתחלות לא תמיד פשוטות ומה שבראש שלנו לא תמיד ניתן לביצוע. כמו תינוק שמתחיל ללכת, התחלתי לשאול אנשים שכמוני התחילו בעבר את העסק שלהם. שאלתי המון שאלות וקיבלתי לא מעט תשובות. מיינתי את התשובות, הבנתי שצריכים למצוא רעיון מרכזי וסביבו לפתח את אסטרטגית השיווק, להבין מי הוא קהל היעד. בקיצור המון מושגים שאז לא כל כך הבנתי את משמעותם. הבנתי אז שלבד ואף על פי שבתחום המשחקים אני מה שקוראים "שפיץ" אני לא מבינה באסטרטגית שיווק, או במיקוד המסר.

הדבר הראשון שעשיתי היה לקבל יעוץ עסקי, אחר כך פניתי למעצבת גרפית שיחד איתי יצרה את הנראות העסקית שלי (לוגו, ברושור שיווקי, כרטיסי ביקור וכמובן חשבוניות)

תשאלו אבל איך התחלת? מאיפה התקציב? המלצתי לכל מי שמתחיל עסק חשוב שיהיה לכם תקציב שיאפשר לכם להתחיל ולהיראות כמו "עסק" ולא כמו "הובי".

בהמשך פניתי לנטוורקינג – אמצעי שמאפשר לנו חשיפה גדולה בעלות סבירה.

מה שתמיד הוביל אותי הם התמדה, סבלנות וכמובן לגרום לזה שיכירו אותי ויבינו מה שאני עושה.

בהמשך הכרתי את פייסבוק אך גם פה למדתי איך מתנהלת הפלטפורמה. פתחתי פרופיל לאחר שלקחתי שיעור עם מומחית פייסבוק ובעקבות גם דף עסקי וכיום יש לי שלושה דפים עסקיים אחד לכל עסק, שלוש קבוצות.

תהליך אבולוציוני שכל עסק צריך לעבור. בכל שנה בעזרת יועצת עסקית תכננו את השנה ואת תוכנית העבודה המתאימה לה.

בהמשך פתחתי שני פרופילים באינסטגרם, כמו כן בלינקדין, ערוץ יוטיוב, שני גוגל ביזנס, שני אתרים ולאחרונה גם שני ערוצי טיק טוק. יש לי גם שני מועדוני לקוחות וטרי טרי שתי אפליקציות. אבל הכול נעשה בצעדים קטנים עם המון מחשבה ותכנון מדוייק.

האבולוציה של עסקיי התאפשרו בעזרת בעלי מקצוע והכי חשוב גם אנשים שהולכים אתי דרך ארוכה.

כמו כל תהליך אבולוציוני זוהי דרך ארוכה, מפותלת, מלאתהפתעות אבל בסופו של דבר התוצאה שווה את זה. הפכתי למה שקוראים "אוטוריטה" ובניתי לי מוניטין במשך השנים.

 

לכל אחד ואחת מאיתנו יש תהליכי אבולוציה – אם במישור האישי ואם במישור העסקי. זהו היופי שממנו אנו גדלים והופכים למי שאנחנו.

עצה לי אליכם קחו נשימה עמוקה ולאורך הדרך תתבלו את הכול בהמון התמדה, סבלנות וכמובן המון מוטיבציה.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן