DNA של מחשבות

אישה עם ידיה מאחורי העורף

“אילו יכולת להיות מישהו אחר, מי היית?“ שאלה שהתעוררה יום אחד אצל ברוס, שהמשיך ואמר "… הפנטזיה של שינוי הזהות השתלטה עלי כי העדפתי להיות כל אחד אחר, רק לא אני…." ד”ר ברוס ליפטון

DNA כולל את המידע התורשתי הנדרש לבניית החלבונים בתא אצל כל דבר חי היכול להתקיים ולהתרבות עצמאית, ולבצע חילוף חומרים, מרמת תא. מידע הקשור לנתונים הפיזיולוגיים שקיבלנו מהורינו הביולוגיים, ויש הטוענים גם המשפיע על אופיינו.

בספרו "הביולוגיה של האמונה" טוען ד”ר ברוס ליפטון, שעסק בשיבוט תאי גזע בתחום הביולוגיה, כי תאי הגוף נשלטים ממידע הנקלט בסביבת חיינו, ולא מהגנים שקיבלנו. הוא ביצע ניסוי בחלוקת תאים זהים לשלוש סביבות כימיות שונות, והוכיח כי בכל סביבה התפתחות סוגים שונים של תאים.

האם זו ההוכחה המספקת כי הסביבה היא מעל הגנים?

חלק מהחוקרים טוענים, שאין בכך דבר, ואחרים תומכים בדעתו.

מאז ליפטון בשנות ה – 60, נעשו עוד מחקרים בתחום הביולוגיה וה-DNA. כאשר המיקוד הוא השפעת הסביבה על שינויים ב"תא", במיוחד בשנות הילדות המוקדמת, בעקבות חוויות חיים חברתיות וסביבתיות, לצד השפעה תזונתית וחשיפה חיצונית לחומרים. מכאן, ניתן להסיק ששינויים ברמת התא הפיזי ממשיכים להתרחש. בנוסף, כי המחשבות שלנו יוצרות אמונות המשפיעות על המצב הפיזי, וגם על דרכי הפעולה שלנו.

איך זה קשור לחיינו היום? אם רק 1% מהמחלות נשלט בגנים ו-99% נשלטים על ידי הסביבה. מצד אחד, זה נפלא שאין האדם "קורבן" של הגנים שלנו, ומצד שני מעורר מחשבה על מה זה אומר על המחלות שבחרו להתפתח בגופנו? מה היה הדבר שהוא בשליטתי, ועורר את המחלה?

האם זה טוב או לא? כנראה שזה תלוי ברמת המודעות וסוג האמונות שלנו. במילים אחרות, אם זה תלוי בנו ובסביבה שלנו, ובחרנו בסביבה הנכונה, הרווחנו!

השאלה היא אם אמונה שלילית גורמת למחלה, אז אמונה חיובית מונעת מחלות? כן!

הכימיה של הדם מושפעת מהמחשבות שלנו, מאחר והמוח אינו מבדיל בין מציאות לדמיון, אם חשבתי או דמיינתי מצב שמח או מפחיד, הגוף מגיב באותה צורה בה היה מגיב גם אם זה קורה כאן ועכשיו. המוח משחרר הורמונים שונים בהתאם למחשבה. אלו משפיעים על המערכת החיסונית שלנו, וכמובן פעולות ממשיות במציאות. כשמחשבות סטרס ומתח, "מכבות" את המערכת החיסונית, ואז חשופים למחלות וזיהומים.

מה ניתן לעשות? בעיניי, אחד הדברים הנפלאים ממחקרים בתחום הביולוגיה של התא – ה – DNA הוא ההבנה כי הדרך בה אני חושבת על העולם משפיע על ההרכב הפיזי שלי. כלים שכדאי להכיר הם: כיצד לתקשר את החלק הלא-מודע, כיצד המוח שלנו פועל, כיצד ניתן לשחרר אמונות בולמות, מהי הדרך לשליטה רגשית, איך משנים מחשבה מזיקה. אז נכון שאין זה מספיק שרק "אחשוב טוב ויהיה טוב", אך כדאי להתחיל עם משהו. אני משתמשת בזה לשיפור המערכת החיסונית שלי, באמצעות מחשבות מקדמות: "המערכת החיסונית שלי חזקה ויכולה להתמודד עם כל מצב". וכדומה.

שיהיה לך יום של בריאות פיזית ונפשית גם יחד

רחל סטיקלרו

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן