3 סיבות: למה בני זוג רבים?

זוג מתווכחים

קורה לכם לפעמים שאתם רבים עם בן/ת הזוג שלכם ואתם מרגישים שהנושא האמיתי שבגינו מתנהל הויכוח אינו זה שלכאורה התחלתם לריב עליו? הסיבה לריב היא עמוקה יותר ולפעמים לא יודעים למה… למה אתם רבים.
לא יודעת מה לגביכם, אני פחות אוהבת לריב. לכן, כדי להשתחרר משלשלאות הויכוחים והעימותים עם בן/ת הזוג, אני רוצה לספר לכם על שלוש סיבות שיכולות להסביר לכם: למה אתם רבים?
#1 – רמת האינטימיות ביניכם עומדת לעלות
לכולנו יש מד נורמאלי ואינדיבידואלי של קרבה ואינטימיות שאנו בד"כ חווים. לכן, אם אנו חושבים שרמת האינטימיות שלנו עומדת לעלות, אזי 'תת-המודע' נכנס לתמונה ויוצר ריב בינינו ובן/ת זוגנו. כך, שאם נריב, לא נצטרך להתמודד עם רמת קרבה גבוהה מזו שאנו רגילים אליה.
לדוגמא, שערו בדמיונכם כי הגיע הסופ"ש ואתם עומדים לצאת לדייט. זאת, אחרי שכל השבוע אתם עובדים קשה, אולי לומדים, מתמודדים עם נסיבות חיי היומיום, אם יש ילדים בתמונה הרי שגם הם מעסיקים אתכם וכל אחד מכם מוצא את עצמו מתפקד ומגיב לנסיבות וברמת קרבה מסוימת עם בן/ת הזוג. דייט בסופ"ש יעלה את רמת האינטימיות ביניכם ואולי אתם מרגישים מאוימים מכך. כתוצאה, אתם מתחילים להתווכח על נושאים חסרי משמעות רק כדי לא להיות ביחד ולהתקרב שוב האחד אל השנייה.
#2 – כשאתם עומדים לחוות פרידה
אנחנו לא רוצים להיפרד ממישהו שאנחנו אוהבים או מחבבים, נהנים לבלות ולהיות איתו, כי בפרידה מעורב כאב. לכן, כאשר חברנו הידוע בכינויו 'תת המודע' חש שעומדת להתרחש פרידה, הוא יצור ריב במטרה למזער את הכאב מכך. למה? כי קל יותר להיפרד ממישהו שרבנו איתו ואנחנו כועסים עליו מאשר ממישהו שאנחנו אוהבים וקשורים אליו.
#3 – בן/ת הזוג כמה לתשומת לב
לעיתים אנחנו יכולים לחוש שאנו מתגעגעים או כמהים לתשומת לבו של בן/ת זוגנו. 'תת-המודע' שלנו לא מכיר את ההבדל בין דרך "חיובית" לבין "שלילית" לבקש תשומת לב אלא רק בעוצמתה, ולכן יכול לבחור בדרך של ריב כדי לזכות ביחס מבחיר לבנו.
לאור כל הנאמר, בפעם הבאה שתרגישו כי ריב עם בן/ת זוגכם מתחיל לפרוח באוויר, כדאי לכם להסב את תשומת לבכם ולהקשיב לו ממש ולנסות להבין מהי הסיבה האמיתית שבגינה הוא מתווכח אתכם. הידיעה וההבנה הזו, תוכל לחסוך מכם ויכוח ועוגמת נפש.
חיבוק במקום ריב, בהחלט יכול לעזור לקרבה ביניכם.

אילונית באומן, מפתחת מודל סווינג, הדרך לזוגיות ומיניות מעצימה
052-7350699| [email protected]

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן