תערוכת חולות הזמן – מוזיאון לתרבות הפלישתים

מצודית, רובע טו - צלם בועז רענן

'חולות הזמן'
תערוכת מחווה לעיר אשדוד לרגל 60 שנה להיווסדה

התערוכה "חולות הזמן" שתפתח במוזאון לתרבות הפלישתים באשדוד, מסירה את מעטה החולות וחושפת גילויים חדשים מחפירות ארכיאולוגיות עכשווית מאתר אשדוד ים.
לצד אלו, יוצגו אתרים וממצאים ארכיאולוגיים משנת 20,000 לפנה"ס, הפורשים את עברה העתיק והעשיר של אשדוד, שהיוותה ציר מרכזי לתרבות וחיים- מאז ועד היום.
אוצרת התערוכה: גלית ליטני.

אירוע פתיחה: יום ג' 13/12/16, המוזאון לתרבות הפלשתים אשדוד, בשעה 19:00.

מוזאון לתרבות הפלשתים באשדוד חוגג 60 שנה להיווסדה של אשדוד, בתערוכת מחווה מיוחדת בשם "חולות הזמן" שאצרה גלית גיטני ותפתח ב- 13 בדצמבר. התערוכה חושפת את עברה ההיסטורי והסוער של אשדוד, ומאפשרת זווית ראייה חדשה על העיר שחלקה עודנו מסתתר תחת רחובותיה המוכרים. ובמקביל תאפשר טעימה ראשונה ממצאי חפירות עכשוויות שנערכות באשדוד.
בתערוכה יוסר מעטה החולות מעל עברה של אשדוד והמבקר מוזמן לצאת למסע לאחור בזמן, דרך שלל ממצאים ארכיאולוגיים מחפירות שנערכו בעיר לאורך כל שנות קיומה. בתערוכה יוצגו ממצאים שנמצאו בעיר החל משנת 20,000 לפנה"ס ועד לתקופה העות'מאנית במאה 18 לספירה, מכלי צור ועד תכשיטי זהב.
כמו כן, יופנה זרקור לאתרים ארכיאולוגיים מרכזיים בעיר, שחלקם כוסו בחולות הזמן, וחושפים לנו פרטים מעניינים על החיים בעיר הנמל, כמו: היכן שכנה אשדוד לאורך 4000 שנה?, כיצד פעלה כעיר נמל?, מי ישב בה ומי היו שליטיה?
בתערוכה מתגלים היחסים המרתקים בין עברה, ההווה ועתידה של העיר השלובים זה בזה. כיצד תכניות הפיתוח האורבניים של העיר הושפעו מהשרידים הקדומים לאורך 60 שנות קיומה של אשדוד?. זוהי התערוכה הראשונה שממחישה את הקשר הסימביוטי בין השניים.
עוד בתערוכה יוקרן סרטון אנימציה מלא חיים המדגים ומסביר את התהפוכות שעברו על העיר ובשליטה עליה, לאורך 4000 שנה. עם גילויים מסקרנים, באילו מרחובות העיר הסתתרו היישובים הקדומים ומה נמצא בהם קהל המבקרים יוזמן להשתתף בהטבעת חותמם על עברה של העיר, על גבי כלי חרס עתיקים שנמצאו.
התערוכה תוצג עד 30 באפריל, 2017.
שעות פתיחת המוזאון:
ימים א', ג', ד': 09:00 -16:00.
יום ב': 09:00 -20:00.
שישי ושבת: 10:30- 13:30
ערבי חג וחג: המוזאון סגור.
המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן, רח' השייטים 16 אשדוד | 08-6224799
אתר המוזאון: www.phcm.co.il בפייסבוק: המוזאון לתרבות הפלשתים
מונגש לבעלי מוגבלויות
לפרטים נוספים: קרנית בסון, 052-4299441 ענת מרומי יחסי ציבור.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 128
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן