תערוכה חדשה לילדים במוזיאון בת ים לאמנות

ילדים בסדנא

הדברים היפים ביותר: בהשראת סיפורה של הלן קלר

אמנים מציגים:

יעקב אפשטיין, ערן הדס, גלי שרף, עינב ויסמן, תמר טל-אל, מארק יאשאייב, ארי טפרברג, יעל סעדי

12.8.21 – 30.7.22

פתיחה: יום חמישי 12 ביולי 2021 בשעה 16:00

 

בגלריה לילדים של מוזיאון בת ים לאמנות, מוצגת התערוכה ״הדברים היפים ביותר״, המתכתבת עם סיפור חייה של הלן קלר – גיבורת תרבות מעוררת השראה שהתגברה על מגבלות החרשות והעיוורון, למדה לתקשר בחמש שפות, לקרוא ולכתוב, לסיים תואר אקדמי ולחיות חיים מלאים בתרבות, מסעות ברחבי העולם ואף לפעול לקידום זכויות אדם.

 

התערוכה מציעה למבקרים מפגש ייחודי עם יצירות אמנות שמזמינות לחוות אותן עם כל החושים. להתבונן בעבודות שלא תמיד ברור מיד מה רואים בהן. להקשיב להן בתשומת הלב. כולם מוזמנים לשוטט בין העבודות ולנסות ולשמוע לא רק את המחשבות שמסתובבות בראש, אלא גם את התחושות שעולות ממעמקי הבטן. ואז, ממש כמו הלן קלר, אולי נגלה שאת הדברים היפים מכל אפשר להרגיש בעיקר בלב. 

 

באילו עוד חושים ניתן לראות אמנות מלבד הראייה? אולי אפשר להריח אמנות? או להרגיש אותה בבטן? אולי אפילו למשש אותה בעדינות ובזהירות? להרגיש מאיזה חומר היא עשויה, קשה או רך? קר או חמים? ואולי אפשר בכלל לראות עם האוזניים? לשמוע עם הידיים?

 

התערוכה מתייחסת לתחנות מפתח בסיפור חייה של הלן קלר ומציגה עבודות אמנות חדשות המתכתבות עימן, ביניהן: איורים של עינב ויסמן ותמר טל-אל, צילום של מארק יאשאייב, מיצב אינטראקטיבי של ערן הדס וגלי שרף, מיצב סאונד של ארי טפרברג ויעל סעדי, ופסלים של יעקב אפשטיין. העבודות השונות מתייחסות לתרגום והמרה בין חושים – דימוי שיהפוך לקול, ואחר כך לחומר ובחזרה לדימוי, כאשר דרך מהלך זה ייחשף הפער שבין דימוי וחומר, ובין החושי והמילולי.

 

הידעתם שאפשר להחזיק אותיות בידיים ולהרגיש אותן? שיש שפות שמורכבות מסימנים במקום מילים? שמעתם פעם על כתב מיוחד לעיוורים שנקרא "כתב ברייל"? האם עלה בדעתכם שכשמניחים יד על פניו של אדם בזמן שהוא מדבר, אפשר לחוש את המילים שיוצאות מפיו רוטטות בקצות האצבעות שלכם?

 

מוזיאון בת ים לאמנות, סטרומה 6, בת ים

שלישי, חמישי 20:00-16:00  /  שישי, שבת 14:00-10:00

עלות כניסה: 20 ₪. לתושבי בת ים: 15 ₪. אזרחים ותיקים, ילדים (גילאים 3-18) וסטודנטים: 10 ₪

  moby.org.il

 

לפרטים נוספים: הדס שפירא  050-8862743 [email protected]

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן