תחרות פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים יוצאת לדרך!

נערה מנגנת על פסנתר בתחרות צעירים

68 פסנתרנים ייקחו השנה חלק בתחרות, שתתקיים ב 8-18 בפברואר, מספר שיא של נרשמים, שנענו לאתגר למרות השנה המורכבת.

כל שלבי התחרות וקונצרט הזוכים עם התזמורת הסימפונית חיפה בניצוחו של ואג פפיאן, פתוחים לצפייה לקהל הרחב וישודרו בעמוד הפייסבוק של התחרות "תחרות פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים".

לזוכים יחולקו פרסים כספיים בשווי של כ50,000 שקלים ותובטח נגינת סולו עם התזמורות מהמובילות בארץ.

תחרות פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים, 8-18 בפברואר, כפר סבא

 

תחרות 'פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים' ה-8 תתקיים בתאריכים 8-18 בפברואר 2021 בקונסרבטוריון העירוני בכפר סבא.  השנה נרשמו לתחרות מספר שיא של משתתפים: 68 פסנתרנים, עד גיל 26 , שנענו לאתגר למרות השנה המורכבת שעוברת על עולם התרבות בפרט והעולם ככלל.

 

כל שלבי התחרות וקונצרט הזוכים פתוחים לצפייה לקהל הרחב וישודרו בעמוד הפייסבוק של התחרות "תחרות פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים".

שלב הגמר של התחרות, הכולל נגינה של קונצ'רטים לפסנתר ותזמורת וקונצרט הזוכים יתקיימו בהשתתפות התזמורת הסימפונית החדשה חיפה בניצוחו של ואג פפיאן בהיכל התרבות כפר סבא.

 

רפי סער, ראש עיריית כפר סבא: "כפר סבא מקיימת את תחרות 'פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים' זו הפעם השמינית, לזכרה של הגברת הראשונה של הפסנתר בישראל. וגם השנה, או יותר נכון במיוחד השנה, נוכח

 

השפעות הקורונה על חיינו,  היה חשוב לנו לתת את הבמה לדור העתיד של הנגנים בישראל ולקיים את התחרות כנגד כל הסיכויים. נמשיך לחרוט על דיגלנו את החינוך ואהבה למוזיקה. אני מזמין את כולכם לצפות בנגנים הנפלאים ומאחל בהצלחה למתמודדות ולמתמודדים בתחרות".

 

עפר עין הבר, מנהל התחרות:  "אני משוכנע שדווקא בימים אלו של שממה תרבותית מגיע לתלמידי הפסנתר אירוע משמעותי אליו הם צריכים להתכונן ובעזרתו להתקדם בנגינה. ובנוסף מאפשר גם לשוחרי המוזיקה הקלאסית להנות מאירוע מוזיקאלי תרבותי שכל כך חסר לכולנו. אני גאה שדווקא השנה בחרו מספר שיא של פסנתרנים קחת חלק בתחרות והוכיחו כי "את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק".

בתחרות מתמודדים, מדי שנתיים, כ- 50 מתחרים, מטרת התחרות היוקרתית הינה לגלות את ה"כוכב הנולד" הבא, שיפציע בשמי המוסיקה ומתוך רצון לקדם את הילדים ובני הנוער המנגנים בפסנתר ולהביאם להישגים גבוהים בתחום.  עד היום השתתפו בתחרויות נגנים ברמות נגינה מהגבוהות ביותר בארץ וחלק מהזוכים ממשיך ומממש את ההבטחה והופך את הכישרון לקריירה מקצועית. דוגמא לכך הינם יבגני יונטוב, תומר גבירצמן ועוד, שהחלו בקריירה בארץ ובחו"ל וניגנו עם התזמורות המובילות בארץ. 


בחבר השופטים של התחרות השנה: מנחם ויזנברג, מלחין, מעבד, פסנתרן ומחנך, גב' עפרה יצחקי, פסנתרנית,  מר ואג פפיאן, פסנתרן, מנהל מוזיקאלי ראשי ומנצח תזמורת אשדוד, גב' אירית רוב, פסנתרנית,  מר עדי רוזנקרנץ, פסנתרן, מרצה ומחנך.

תחרות 'פנינה זלצמן לפסנתרנים צעירים' הפכה בשנים האחרונות למסורת של ממש בעיר כפר סבא, שחרטה על דגלה את קידום המוסיקה והמוסיקאים הצעירים. התחרות נוסדה בשנת 2006  ביוזמתם של מחזיק תיק התרבות דאז,  עו"ד עמוס גבריאלי והנהלת העירייה. התחרות היוקרתית מופקת ע"י הקונסרבטוריון שבחברה לתרבות הפנאי בכפר סבא.

כל פעילויות התחרות תתבצענה בהתאם לתקני התו הסגול ולהנחיות משרד הבריאות.

לפרטים נוספים ותקנון התחרות:  https://www.competitionkfarsaba.com/

 

לפרטים נוספים, מרומי יחסי ציבור, ענת מרומי, 052-8133813

 

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 129
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן