תביעה כנגד ועד הבית בגין נזקי גוף

בחור עם יד מגובסת

אדם החליק בלובי בניין משותף בגלל רטיבות הרצפה. כתוצאה מכך הוא נפצע ונגרמו לו שברים באגן ובשורש כף היד. אדם זה אושפז בבית החולים, נעדר מעבודתו וכן נקבעו לו אחוזי נכות בעקבות פציעה זו. הנפגע מעוניין לקבל את הפיצוי המגיע לו בעקבות נזקיו, אך אל מי עליו לפנות?
במקרה כזה, על הנפגע לפנות אל וועד הבית של הבניין בו הוא נפגע. וועד הבית הוא נציגות מוסמכת לייצג את הדיירים ולפעול בשמם לטובת ניהול תקין של הבניין ואחזקתו התקינה. על וועד הבית מוטלת האחריות לדאוג לתקינות השטחים הציבוריים בבניין ולהסרת כל מכשול. לכן, כאשר אדם נפגע בשטח המשותף של הבניין הוא יכול לתבוע את ועד הבית בדרישה לפצות אותו בגין נזקיו.
במסגרת התביעה הנזיקית כנגד ועד הבית יהיה על הנפגע להוכיח כי קיים קשר סיבתי בין הרטיבות ברצפת הלובי לבין פציעתו והנזקים שנגרמו לו, וכן להוכיח כי הייתה זו התנהלות רשלנית מצד ועד הבית, אשר לא מנע את הרטיבות ברצפת הלובי, או לא הציב שלטי אזהרה כי קיימת רטיבות.
יובהר, על אף שוועד הבית פועל בהתנדבות הוא אינו חסין מפני תביעות וככל שתוטל חבות כספית על ועד הבית הדבר יתגלגל בסופו של דבר אל בעלי דירות בבניין עצמם. לכן מעבר לאחריות המוטלת על ועד הבית לדאוג כי תקנות הבטיחות מתקיימות במלואן בשטחים המשותפים של הבניין, לא פחות חשוב לדאוג לרכוש פוליסת ביטוח אשר תכסה נזקים כאלו ואחרים – כך שאם יהיה צורך חברת הביטוח היא זו שתישא במימון הנזקים.

שתפו את הפוסט

השארת תגובה

מגזין מדור לדור - גיליון החודש
מגזין מדור לדור 127
המלצות החודש
לרכישה
לרכישה
לרכישה
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
לאתר המשחקים
צור קשר
advizy.me יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

יצירת שיתופי פעולה בין עסקים בלחיצת כפתור

משחקי חשיבה במבצע - מודעה
הפייסבוק שלנו
האוכל כמשחק
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן